Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

320GB Seagate vs. Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    320GB Seagate vs. Hitachi

    Моля дайте малко акъл относно избора на хард диск. Този размер ми е най-оптимален в ценово отношение. 7200 rpm/16МВ кеш ще бъде и в двата случая. Има ли някакви забележки относно едната или другата марка или е все едно. Намерих някакво сравнение в нета, но не за 320GB-ови дискове.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Незнам как ще ти прозвучи моето мнение , но Hitachi не бих си купил повече
    За последната година имам много дефектирали модели от всякакъв вид - Напатих се достатъчно от тях.
    Сега предпочитам отново моя лидер WD & Seagate но са по-скъпи !

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Разликата в цените не е твърде голяма, склонен съм да "жертвам" няколко долара повече за повече надеждност
    10х Techno

  5. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Определно Seagate 320GB Barracuda 7200rpm S-ATA II 16MB е по-добрият избор,имам сървър и със двете марки,единственният недостатък при Seagate са по-високите работни температури и по-трудоемкото изграждане на RAID масиви.Ето и още по-темата http://hardwarebg.com/forum/showthre...ight=7200%2F10

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    виж томс хардуер има чарт на доста хардове + твойте - температури четене писане цена на гигабайт и т.н.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Seagate със 16 кеш ще е по-бързият диск , Hitachi-то грее по-малко но е шумен. Аз също бих избрал Seagate , въпреки ,че не съм им фен а в къщи ползвам Хитачи 250ка

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Хитачито е в пъти по-безшумен от Сиигейта. Да не говорим, че има и Акустик мениджмънт, което май само Сиигейта няма. В момента WD са много добри, но Хитачи държи доста по-добра цена.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Не знам , в момента съм с 250 GB Hitachi, който замени старичкият ми 160 GB Seagate (който не се чуваше въобще)и определено ме дразни шума който се чува от диска. Ясно е ,че с акустик менъджмънта нещата могат да се оправят за сметка на скоростта но не смятам това за решение , май пак ще минавам на Seagate или Samsung.

    В кутията има и един старичък 40 GB Western Digital SATA диск, който също е ужасно тих.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #9

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Seagate 320GB Barracuda 7200rpm S-ATA II 16MB, е много добър хард диск. С него съм от 3 месеца и мога да кажа, че не е по шумен от старият ми HITACHI 160 GB IDE, но за сметка на това е в пъти по-бърз от него.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Seagate 320GB Barracuda 7200rpm S-ATA II 16MB...
    Точно този е, поръчах си го вчера и днес се надявам да си го взема. Благодаря на всички за помощта

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Хитачито е в пъти по-безшумен от Сиигейта. Да не говорим, че има и Акустик мениджмънт, което май само Сиигейта няма. В момента WD са много добри, но Хитачи държи доста по-добра цена.
    Може би и сам ще си отговориш на въпроса защо имат останалите модели ААМ, освен Seagate и WD
    Цената е по-добра за сметка на гаранцията и още нещо - САта режима се превключва при Seagate с джъмпер , a при Хитачи - само с програма.
    Помисли си само колко мъки си спестяваш с този джъмпер.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    само дето не си длъжен нищо да превключваш
    @Fanta стига си ме опонирал ей така за спорта. Знам че знаеш но дай да не си ги мерим тука.
    Ето и малко примери:
    1.ако дъното не поддържа САТА2 ?
    2.ако диска е пуснат от някой гений или от завода в САТА1 ? ( или обратното - диска идва в режим сата 2 а дъното ти е сата1 - определено няма да видиш харда )
    какво правиш тогава - пляскаш с ръце и се прегръщаш
    3. или пък го сложиш за да преточиш инфото на друга машина която е със САТА1? ( или обратното - Ceteris Paribus )

    Мога да ти дам още една камара предположения за нуждата от превключване на режимите .
    Не казвам че е голямо предимство , а че е един плюс - няма нужда да пускаш програма и тн. а само един джъмпер!

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Докладвам , Хитачитата които продаваме са превключени на SATA1 и за да тръгнат нормално трябва софтуер.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Докладвам , Хитачитата които продаваме са превключени на SATA1 и за да тръгнат нормално трябва софтуер.
    абе и вървенето на sata1 е нормално
    а иначе софта за hitachi-тата позволява доста повяечеот само едно превключване 1<->2

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: 320GB Seagate vs. Hitachi

    Кое му е нормалното ? Нито NCQ нито Acoustic managment работят когато е SATA1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD 3.5" Hitachi 250 GB и Seagate 320 GB и кутия за един от тях :)
    От FearMe във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-13, 18:01
  2. Продавам външен HDD 320GB
    От Ozy във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-12, 14:36
  3. Отговори: 0
    Последно: 29-10-12, 12:32
  4. HDD, RAM DDR2 (HITACHI, SEAGATE, IBM/ELPIDA)
    От Slacoth във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-11, 00:14
  5. Купувам HDD над 320GB
    От Valvoline във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 01-02-11, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе