Резултати от 1 до 10 от общо 10

TV OUT на два телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #1

    TV OUT на два телевизора

    Целата на това упражнение, че искам да изкарам образ през TV OUT на видеокартата на два телевизора едновременно(картата има един изход"s-video").(За да не ме питате за какво ще ми служи ще ви кажа. Трябва да купувам "бейби фон" и сметнах, че ако закача TV OUT на видеокартата за два телевизора прев уеб камерата ще имам картина и звук) Ако някои е правил нещо подобно нека да даде препоръки. Благодаре ви предврително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: TV OUT на два телевизора

    Можеш да си спестиш цялото това упражнение като си купиш един сендер и свържеш видеокамерата направо към него. Тогава ще можеш да гледаш какво става на всички телевизори (но само ако не си на кабелна). В противен случай ще трябва да теглиш допълнителни кабели. Дай по-подробна информация къде в къщата се намира компа, колко ТВ приемника имаш и къде ще е камерата.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: TV OUT на два телевизора

    Възможно е да има различни начини, но първото за което се сетих (защото съм го правил) е да включиш тв-аута към някое старо видео (на видео-ин), а от антенния изход + сплитер да вземаш сигнал за 2 или повече телевизора. Така ще можеш да закараш сигнала и на по далечно разстояние без големи загуби (защото сигнала е високочестотен).

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re: TV OUT на два телевизора

    Предполагам, че с обикновен сплитер ще може да пуснеш сигнал към два телевизора. Обаче от видео картата излиза само видео сигнал ! Това дето го говориш за звук, не ми стана много ясно...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: TV OUT на два телевизора

    Предполагам, че с обикновен сплитер ще може да пуснеш сигнал към два телевизора. Обаче от видео картата излиза само видео сигнал ! Това дето го говориш за звук, не ми стана много ясно...

    Звука с отделен кабел директно в SCART а на телевизира

    Възможно е да има различни начини, но първото за което се сетих (защото съм го правил) е да включиш тв-аута към някое старо видео (на видео-ин), а от антенния изход + сплитер да вземаш сигнал за 2 или повече телевизора. Така ще можеш да закараш сигнала и на по далечно разстояние без големи загуби (защото сигнала е високочестотен).

    Нямам старо видео имам DVD elite 400 USB (не знам с него дали ще стане)

    Можеш да си спестиш цялото това упражнение като си купиш един сендер и свържеш видеокамерата направо към него. Тогава ще можеш да гледаш какво става на всички телевизори (но само ако не си на кабелна). В противен случай ще трябва да теглиш допълнителни кабели. Дай по-подробна информация къде в къщата се намира компа, колко ТВ приемника имаш и къде ще е камерата.

    Имам кабелна, ако можеш дай повечче информация за този сендер (къде може да се види цена и функции)

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #6

    Re: TV OUT на два телевизора

    Има едни адаптери 1->2 чинча, в различни комбинации мъжки/женски. Има подобни и за аудио жакове. Може да измислиш нещо по въпроса с тяхнва помощ.

    Не съм сигурен дали видео картата ще се навие, че има включен телевизор, но това е преодолимо. Нямам идея и дали няма да си пречат двете TV-та.
    Повече ме притеснява да не изпукат и трите устройства. И най-вече видео картата - от различните потенциали.

    Честно казано, не те съветвам да пробваш, но ако си любител на екстремни решения.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: TV OUT на два телевизора

    Задачката наистина не е проста - да се комбинират кабелната и отделно аудио и видео сигнали. Ако имаше някое старо видео с модулатор щеше да е по-лесно но и сега става. В решението компа не участва.
    Вземаш сигнал "видео" и "аудио" от камерата (предполага се, че има вграден микрофон) и ги подаваш по коаксиални кабели към съответните входове на скарта на първия телевизор. От неговите аудио и видео изходи вземаш сигнал и ги пращаш към аудио и видео входовете на втория ТВ приемник. Така би трябвало да се получи и развързване. За да видиш какво става при бебето превключваш съответния телевизор в режим A/V. Не съм го експериментирал това, но на теория няма пречки да работи.
    Сигналите и разпиновката на SCART конектора можеш да видиш тук: http://www.pinout.net/browse.php?conid=360

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #8

    Re: TV OUT на два телевизора

    Единия телевизор има 2 SCART , а другия SCART + чинч
    Всичко смятам да бъде в режим A/V.Проблема с камерата е че всичко минава през USB и звук и картина (става вдума за WEB камера, защото другата CANON бързо скапва батериите в този режим). Тази вечер ще разгледам DVD то дали не може нещо да направи.
    В най лошия случей ще включа камерата през компа на далечния телевизор, кото е в кухнята.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: TV OUT на два телевизора

    Може да ползваш допълнителен модулатор като ТОЗИ. Проблемът не е само, че струва 33 евра без ДДС. Ако ползваш подобно решение (аналогично е с идеята за старо видео) ще пуснеш сигнала с бебо по кабела и всички в този клон на кабелната ще имат неповторимият шанс да гледат реалити шоу на живо.

    Като се замисля и с видео сендера ще се получи подобен ефект. Ако някой още разчита на ефирно приемане де.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: TV OUT на два телевизора

    Цитат Първоначално публикувано от SPaun
    Единия телевизор има 2 SCART , а другия SCART + чинч
    Всичко смятам да бъде в режим A/V.Проблема с камерата е че всичко минава през USB и звук и картина (става вдума за WEB камера, защото другата CANON бързо скапва батериите в този режим). Тази вечер ще разгледам DVD то дали не може нещо да направи.
    В най лошия случей ще включа камерата през компа на далечния телевизор, кото е в кухнята.
    Има евтини камери за видео наблюдение, на които изходите са направо A/V и се захранват от адаптер. Решението, което ти предлага pimpirlit също става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пак за звука от телевизора
    От krfidanov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-15, 22:23
  2. Как да защитим телевизора си?
    От Shmi във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-12, 09:46
  3. Телевизора ми бие ток?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-01-12, 01:50
  4. Два телевизора и лаптоп
    От Ivo Wolfen във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 25-10-07, 09:49
  5. Как да свържа РС със телевизора?
    От heat_ във форум Windows
    Отговори: 34
    Последно: 05-11-03, 17:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе