Здравейте на всички.
Отдавна ви чета, но сега се регистрирах да попитам и ако мога да получа малко повече информация за звука от телевизора.
Телевизора е този:
40 F6670 Smart Interaction 3D Full HD LED TV (UE40F6670SSXXH) | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG България
Домашното кино е това:
LG LH-D6230 Heimkino-System: Amazon.de: Heimkino, TV & Video
(линка е от нета)
Доста е старичко, но не ми се захвърля още, че навремето с доста мерак и парички си го купих. Идеята е ясна, искам да вкарам звука от телевизора в системата, като гледам от вградения плеър на телевизора да слушам звука от системата. Телевизора има оптичен изход, но системата няма за съжаление. Ако имаше ми става ясно.
В китайските сайтове открих тези джаджи:
1pcs Digital Optical Coaxial Toslink Signal to Analog Audio Converter Adapter RCA-in Other Consumer Electronics from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
и това:
New Arrived Analog Audio Decoder Digital Dol by DTS AC3 Optical to 5.1 Audio Gear Sound Decoder SPDIF Coaxial WithPower Adapter-in Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
За първия модел ми е ясно как ще го свържа-предполагам системата ще изкара някакво 5.1
За втория модел не съм на ясно - директно колоните мога ли да ги вържа към устройството или начина е някакъв друг.
Някой от вас ако се е сблъсквал с подобни джаджи нека сподели.
Благодаря предварително и поздрави.