Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Как да свържа РС със телевизора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    87
    #1

    Как да свържа РС със телевизора?

    znaete li kak moga da svarja pc-to mi sas televizora na winxp sam a televizorat mi e soni trinitron no e star model nekade ot 94 godina e

    kak stava sas kakav kabel kak sekazva nali kabela kakvi nastroiki?

    MOLQ AKO ZNAETE DAITE PODROBNA INFORMACIQ!!

    PLS

    BLAGODARQ PREDVARITELNO!!

    ili mi pi6ete na emaila heat_bg@abv.bg

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Как да свържа РС със телевизора?

    Ами към видеокартата трябва да имаш едно кабелче което се включва във видеокартата и на него има два изхода. Еидиният е s-video и другият е чинч(композитен). Със най обикновен кабел за видео можеш да си вържеш компа с телевизора. Включваш кабела във входа за видео на телевизора и във компютъра. После отивап във настройките на видеокартата и търсиш от къде се пуска телевизора(при различните видеокарта става по различен начин).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #3

    Как да свържа РС със телевизора?

    a ako imash samo s-video togava ???

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Как да свържа РС със телевизора?

    Ами с преходник ама всички видеокарти имат и двете.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Как да свържа РС със телевизора?

    Убаво, ама нека heat_ да каже има ли TV out на картата.



    И аз ше го правя това, обаче срещам трудности с архитектурата [в самата стая де].

    Казаха ми, че имало ограничение в дължината на кабела. Какво е реално постижимото разстояние. Чух всякакви вариации.



    И най интересното е, че където мои фриендове са си свързали компа с TV-то, има проблем, когато е закачена кабелната.

    Смущения, малко или повече. Когато се откачи куплунга на кабелната, картината става прекрасна.

    Някой може ли каже на какво се дължи?



    GeForce 4 MX440 128 DDR -----> SAMSUNG 29" Flat, 100 Hz



    Аз малко с моите въпроси се нагласих, като "кучка във каручка", ама heat_ няма да се сърди ... надявам се.

    Дано са му полезни и на него.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Как да свържа РС със телевизора?

    Ако изпозваш копозитен сигнал кабела можеш да си го направиш колкото си искаш дълъг. За с-видеот-незнам. Кабела на кабелната телевизия винаги трябва да е изключен. Незнам от къде идват смъщениятя. Чуал съм че защото не били добре заземени кабелите ама незнам от това ли е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Как да свържа РС със телевизора?

    Julian с риск да да ми падне великолепното реноме, те моля да ми обясниш какво значи композитен сигнал.

    Нямам представа какво означава.

    Дай повече инфо.

    За кабела ... разбрах кой кабел е композитен.

    Но сигнала ... зависи ли нещо от мен за да имам такъв сигнал.



    И няма ли начин аз сам да си заземя кабела на кабелната телевизия.



    //offtopic

    Как мога да проверя това за заземяването. Желанието ми е, като бъда подкован да буча на техниците непрестанно и продължително. Не че ще има ефект, но поне за същите пари, които плащам ще си доставя още едно удоволствие.

    //offtopic



    Благодаря Julian

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Как да свържа РС със телевизора?

    Абе има предвид сигнала за композитния вход. Става въпрос за копозитния кабел. По него само един видеосифнал може да минава. Няма разни варианти.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Как да свържа РС със телевизора?

    Значи, ако кабела си е чинч от двете страни тогава би следвало сигнала да е композитен, така ли ...

    Никакви S-кабели няма да слагам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #10

    Как да свържа РС със телевизора?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Ами с преходник ама всички видеокарти имат и двете. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    da ama moita niama (GF 4 mx 440) kakto i tazi na slujebnia (GF 2 mx 400).....

    a...... i oshte neshto.... niakoi da znae kak se wkluchwa tozi tv-out kam ELEKTRON C 380D okolo 10 choveka mi kazaha che stavalo no nikoi ot tiah ne mi kaza kak tochno (:

    otpred ima edna buksa za video no ne znam koe krache za kakvo e.

    ako niakoi ima shema........................




  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Как да свържа РС със телевизора?

    Моята е същата, то пише по нагоре де ...

    Че още един въпрос Julian. Преходника от S към чинч прави ли сигнала некомпозитен?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Как да свържа РС със телевизора?

    Абе на чинч сигнала може да бъде само един. При с-видеото имаш четири жички плюс маса а при чинча имаш само една чичка плюс маса. Преходника преобразува сигнала така че да може да мине по кабела с двете жички.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #13

    Как да свържа РС със телевизора?

    momchetaaaaa ne se obyrkvaite s izmisleni ponqtia

    na TV-to mu trqbva edin lineen video signal za da vyzproizvede kartina.

    toi moje da byde vkaran prez koito i da e lineen vhod na TV-to,dali ste e prez chinch vhoda ili prez skart kuplunga vapros na izbor kakuv kabel vi se namira

    S-Video na PC-to puska samo edin signal (super video) tova e sbornia video signal (RGB) no bez zvuka.

    vsqka video karta s TV-Out ima zaduljitelno S-Video izhod zatova neka da govorim za nego

    i taka,prehoda ot S-Video kam chinch ne preobrazuva po nikakuv nachin signala a samo go promenq ot edin vid na drug nakrainicite.

    za svurzvane na PC-to i TV-to stava vseki koaksialen kabel s saprotivlenie 75 oma,kato daljinata mu e bez znachenie (naprimer pri men e 12-13 m)

    sledvashtoto neshto,AV vhoda na TV-to nqma nishto obshto s tunera na TV-to i po tazi prichina ne moje da si prechat,da te imat logicheska vryska predi video usilvatelq na TV-to za moje da se prevkluchvat avtomatichno pri postypvane na signal na edno ot dvete,primerno varvi kabelnata i v tova vreme se pusne video ili PC signal,togava kabelnata se spira za da gi propusne,no tova stava samo kogato TV e pusnat na AV rejim.

    moje da stane sblusak na signali samo ako kam TV e vklucheno i video i PC ednovremenno,poneje te vlizat na edno i sashto mqsto v TV direktno kam TV usilvatelq zapochvat da se borqt koi e po silen

    ako sluchaino PC-to ne iska da razpoznae TV togava po vreme na procedurata za razpoznavane moje da se pusne videoto (estestveno trqbva da e vurzano kam TV) samo za moment dokato se poqvi kartina ot PC-to i posle da se spre,tozi trik se pravi pri osobenno dulag kabel mejdu PC i TV,s edna duma se podava po visoko nivo na signal kam TV vhoda

    s edna duma ,svurzvash PC i TV s koaksialen kabel,puskash TV na AV kanala,klikvash s desnia buton vyrhu desktopa i ot Properties>Settings>Advansed>GeForce4 MX440>nView Modes izbirash detect displays,kato ti osveti readio butona Clone klikvash go i TV zapochva da priema PC-to

    dano ne sam bil otegchitelen,a pone sam uspql da pomogna

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    2
    #14

    Как да свържа РС със телевизора?

    доре момчета,до тук жси4ко ми е ясно,обаче как стажа работата ако нямаш tv-out .Знам че се прави ниакаква схема но маи триабва и драивер или някакви настроики не знам.Ако някои знае нещо по вапроса да ме светне тук или на maila cemb@net-surf.net<font face="Arial"></font id="Arial"><font size="1"></font id="size1"><font color="black"></font id="black">


  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    12
    #15

    Как да свържа РС със телевизора?

    cemb.... po lesno ste ti e da se otyrvesh ot tvoita karta i s malko doplashtane da si vzemesh nova s TV-Out,i pomalko nervi i pomalko pari a pak i ste e mnogo po kachestveno,da nqkoi go pravqt no prosto shtoto gi sarbi racete da napravqt te samite neshto za da si zapylvat hobito ;-) ne e mnogo prosto da se obyrne cifrovia signal ot PC v analogov za TV

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа два радиатора
    От harry81 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-14, 19:41
  2. Как да свържа система 5.1 към ТВ
    От DeanKisyov във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 16-02-13, 21:46
  3. Отговори: 7
    Последно: 07-12-11, 13:18
  4. Как да свържа
    От becho2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-11, 17:19
  5. Как да свържа две мрежи
    От Little_Alien във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 14-04-06, 19:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе