Резултати от 1 до 11 от общо 11

Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Това ми се случва няколко пъти напоследък при вклюване на компютъра. След това писукане компютърът си работи, но няма картина на монитора. Пробвах да почистя слота на видео картата и пинчетата със спирт и два пъти свърши работа, но този път не помогна... чистих, вадих, слагах, няма оправия.
    Дали проблемът е в картата или в дъното... може би ще се наложи преждевременен ъпгрейд

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    http://www.amptron.com/html/bios.beepcodes.html

    Според това е видеокартата

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Опитай се да почистиш и слота на дъното - първо го изсмучи добре с прахосмукачка.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Това ми се случва няколко пъти напоследък при вклюване на компютъра. След това писукане компютърът си работи, но няма картина на монитора. Пробвах да почистя слота на видео картата и пинчетата със спирт и два пъти свърши работа, но този път не помогна... чистих, вадих, слагах, няма оправия.
    Дали проблемът е в картата или в дъното... може би ще се наложи преждевременен ъпгрейд
    Щом преди това с вадене и слагане са се оправяли нещата, вероятно се касае за лоша спойка на конектора за видеокартата. Занеси дъното на някой майстор да презапои всички спойки на конектора. Ама наистина майстор, защото някой калайджия може да съсипе окончателно дъното.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #5

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Имах същия проблем с една видеокарта на ASUS M2N ... преди това видето си работеше нормално и не даваше признаци за някакъв проблем" /Радеон 1650 на Гигабайт - общо взето добра карта "според мен"/. В последствие започна да се появява същия проблем като при ВАС - на няколко рестарта машиата "увисва" "..... няколко пъти напоследък при вклюване на компютъра. След това писукане компютърът си работи, но няма картина на монитор". Подмених видеокартата и нещата си тръгнаха нормално! Проблема не беше нито в дъното нито в видеокартата! На друга машина си работи перфектно (Радеон 1650 на Гигабайт) Та общо взето проблема се оказа "загадка" за мен! А новата карта си работи перфектно на дъното "ASUS M2N"

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Цитат Първоначално публикувано от T.Spasov
    ...Та общо взето проблема се оказа "загадка" за мен! ...
    Една банална причина за загадката, може да бъде, че при единия компютър "шукото" е изправно, а при другия не е, и съответно едната видеоплатка се справя с натрупаните потенциали между монитора и компютъра, а другата не се справя, но иначе си е здрава.

    Не твърдя, че е точно такава причината за "загадката", просто давам едно от възможните обяснения.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #7

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Какво имаш предвид пред "шукото" "MitkoS" ... да нищим проблема за да дадем верни отговори за в бъдеще на такива сходни проблеми!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #8

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Щепсела е имал предвид предполагам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #9

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    ако е щепсъл мога спокойно да я заявя че щепсъла е UPS APC 500VA

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    Цитат Първоначално публикувано от T.Spasov
    Какво имаш предвид пред "шукото" "MitkoS" ... да нищим проблема за да дадем верни отговори за в бъдеще на такива сходни проблеми!
    Имам предвид най-вече следното:

    Захранващия кабел завършва с куплунг който влиза в компютъра. Тоя куплунг е с три дупки. Същия тип захранващ кабел се ползва и при повечето монитори.
    И така, вади се захранващия кабел от компютъра и се мери с мултицет напрежението в тия три дупки на куплунга, без кабела да се откача от контакта/UPS-а.
    По-точно, правят се две замервания на напрежението - между средната дупка с всяка от крайните две. При "изправно шуко"(™) едното замерване трябва да покаже AC 0V, а другото трябва да покаже около AC 230V.

    В конкретния случай със "загадката", желателно е да се измери и кабела на монитора


  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    110
    #11

    Re: Хардуерен проблем - едно дълго и две къси писукания

    за да съм ясен /разбирам какво ми казваш "MitkoS" може и да си прав/ мога да кажа следното: разполагам с 2 машини, които от време на време "сменям" и ползвам същия UPS за монитора и РС-то ...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. (Unknown)Хардуерен проблем
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-12, 19:39
  2. Отговори: 3
    Последно: 16-09-07, 17:38
  3. Хардуерен Проблем
    От Tonto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-06, 12:18
  4. Хардуерен проблем
    От Yorke във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-05, 10:09
  5. Хардуерен или софтуерен проблем ?
    От Sd0 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе