Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Проблем с дъно

    Един стар компютър Пентиум II угасна. Проблема е следният: След натискане на бутона за включване вентилаторите на захранването и процесора се опитват да завъртят и спират. Пробвах и с друго захранване и се оказа, че проблема е от дъното. Имаше 10 бр. кондензатори (1000мF/6,3V) с надути капачки. Аз обаче смених всичките 30 бр., като ги изрязвах и в/у изводите запоявах новите т.е. работих старателно няколко часа. Резултат обаче нямаше. Дъното е: MICRO STAR Model MS-6131 Ver:2. Ако някой има на идея какъв му е проблема ще съм му много благодарен!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #2

    Re: Проблем с дъно

    Малко доуточнение, спрях се на едни мощни полеви транзистори (ceb703al), които се намират в близост до едни тороиди. Явно в тях е проблема понеже два от тях дават преходи от няколко ома и в двете посоки. Някой знае ли къде може да ги има?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Проблем с дъно

    пипна ли северния чипсет ?
    винаги когато ми се е появявал този проблем съм пипал чипсета и съм се убеждавал че няма сми.

    Колкото и да са надути кондензаторите - дъното все ще запали.
    И целия този труд си го положил при условие че 5- 10лв струва дънце втора радост навсякъде

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: Проблем с дъно

    Захранването се товари и изключва, така че не мога да резбера дали грее. Компютъра е много компактен и не ми се разделя с него. Ако някой има такова дъно (MICRO STAR Model MS-6131 Ver:2) приемам оферти.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re: Проблем с дъно

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Малко доуточнение, спрях се на едни мощни полеви транзистори (ceb703al), които се намират в близост до едни тороиди. Явно в тях е проблема понеже два от тях дават преходи от няколко ома и в двете посоки. Някой знае ли къде може да ги има?
    Щом предполагаш, че е от тях може да си поръчаш аналог след като погледнеш спецификацията на CEB703AL.
    Аналогът може да се поръча от:


    И още други търговци!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно?
    От alphabeta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-18, 22:42
  2. Проблем с дъно
    От daniela във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 15-02-06, 08:52
  3. Проблем с РАМ или дъно
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-04, 00:10
  4. Проблем - дъно или CD-RW?
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 16:38
  5. Проблем с дъно Gigabyte 7VA
    От varbancho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе