Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с дъно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #1

    Проблем с дъно

    Здравейте
    Преди един месец си купих компютър и все проблеми
    Седа проблема ми е че като пускам компютъра и Windows-а забива при зареждане, не може да зареди 5-10 мин, и това не е всеки път. Пуснах Aida32 и тази програми ми казва че дънната платка не е разпозната - неизвесно, тип централен процесор - unknown 2000Mhz(10x200), чипсет на дънна платка - неизвесно. Тази информация ми я дава на общата информация за компютъра. Дъното ми е Asys A8N - E/NF4 ULTRA/939.
    Това проблем ли е и какво да правя

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Проблем с дъно

    Като начало, с последната версия на Aida ли си, да не би да си инсталирала някоя архивна? (обаче, дори и да е така, едва ли само това е проблема ти, щом и Win-а забива)

    Друго: човъркала ли си BIOS-a? Опитай да заредиш default настройките (в някои BIOS-и ги пишат и като Fail-Safe, с това дъно нямам опит и не знам как точно е означена опцията) и да видиш как ще се държи тогава.

    И пак пиши.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #3

    Re: Проблем с дъно

    Те ми предлагаха еверест, но аз имам аида 3.93/ 2004, изобщо нямам идея как се работи с нея, казаха ми какво да гледам и аз гледам, ама то има толкова много работи иначе не съм пипала никъде другаде.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #4

    Re: Проблем с дъно

    никога не съм влизала в biosa и надали ше се оправя, с дел се влиза ако не се лъжа, но повече от това незнам

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Re: Проблем с дъно

    hi, daniela,
    Ти сама ли прави инсталацията на Windows като си купи РС-то?
    Всичко описано дотук от тебе навява на мисълта, че не са инсталирани драйверите на чипсета на дънната платка, които са на СД-то идващо заедно с дъното. Фирмата, от която си взела РС-то трябва да ти е дала това СД. Тези драйвери се инсталират веднага след като свърши инсталацията на ОС, а после и драйверите за ЛАН, звук и т.н.
    Освен това, знаеш ли точно какъв процесор си закупила? Това, че АИДА не го разпознава, означава, че и биоса не го разпознава.
    Когато стартираш РС-то (студен старт) при POST изписва ли биоса правилно процесора, който си взела?
    Ако не - трябва ъпдейт на биоса. Дъната на Асус са много хубави, но и много специфични, казано с две думи - за разбирачи са.
    @ Slero: В биоса на АСУС няма Fail-Safe настройки, май може само да нулираш биоса до default.

    ПП. В биоса на Асус се влиза с del а при доста модели и с F2.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #6

    Re: Проблем с дъно

    Не съм инсталирала аз унд. викнах човек, който разбира, инсталирахме всички драйвери от сд-то, но на сд за дъното не пишеше за моето дъно, а за А8N SLI SERIES

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Проблем с дъно

    А СД-то от което сте инсталирали драйвери с твоето дъно ли получи?

    Това предполагам
    А8N-E - s.939, nForce4 Ultra, HT, 1000MT/s, 4xDDR400 Dual ch., 1*PCI-EXPRESS 16x, 8ch. Audio, LAN, 2*UltraDMA 133+ 4*SATA 3Gb/s, RAID (0,1), 8x USB 2.0, ATX
    е твоето дъно, а това
    A8N-SLI SE - s.939, nForce4 SLI, HT, 2000/1600MT/s, 4xDDR400 Dual ch., 2*PCI-EXPRESS 16x, 6ch. Audio, built-in Gb. MAC LAN , 2*ATA133+ 4*SATA, RAID (0,1), RAID (0+1), 10x USB 2.0, ATX.
    е едно от SLI серията.
    По характеристики много са близки, но второто има 2 бр. PCE-e слота, което предполага и доста по-различен биос.
    Опитай се да отговориш на другите ми въпроси. Влез в биоса и без нищо да променяш просто прочети основните неща, а най-вече разпознава ли се процесора? И коя версия биос имаш.

    Ето данните за последния биос за твоето дъно:
    Version 1010 2005/12/21 update
    OS DOS
    Description A8N-E Bios version 1010
    Please do read the description before updating BIOS
    To avoid crashing file system, please do update the chipset driver to below version prior to this Bios.
    For WinXP 32bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later
    For WinXP 64bit system, please download and update chipset drivers V6.65 or later
    For Win2k/2003 32bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later
    For Win2003 64bit system, please download and update chipset drivers V6.66 or later
    1- Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx
    2- Update awdflash.exe to v1.14
    3- Remove 2.88MB floppy item value
    4- Support showing both Install/Usable Memory size information on POST and SETUP.
    File Size 411.19 (KBytes)

    Можеш да го изтеглиш оттук: http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/...E/A8NE1010.zip

    Аз имах проблем с едно дъно на АСУС - P5ND2-SLI - забиваше произволно и проблема се реши само с префлашване до най-нова версия на биоса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #8

    Re: Проблем с дъно

    как да вляза в биоса с дел при рестарт нали, и къде пише коя версия е, къде да гледам и как да изляза от там, не съм влизала никога там

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Проблем с дъно

    Имаш лично съобщение.
    Като начало виж това
    http://support.asus.com/technicaldoc...en-us&root=252
    После влез тук
    http://support.asus.com/technicaldoc...Language=en-us
    избери Technical Documents, после вдясно на първия ред ASUS Update Utility и чети наред.
    По- късно ще ти постна други линкове, по възможност и на български.
    Чао засега

  12. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #10

    Re: Проблем с дъно

    И аз смятам че трябва да си флашнеш биоса .. скоро флашвах няколко дънца на асус - да не кажа че поне 30 % от новите им дъна имат нужда от такава операциа. Проблема е че Дамата е новичка и не е добра идея да и препоръчвате да го прави сама. Знам че е трудно да направи беля, но не е невъзможно !!!
    Асус Доколкото си спомням имаха една програмка на ЦДто - нещо като асус упдейт за WIN . Ако ти работи въобще компа и имаш интернет можеш да я пробваш ...Тя се намира при утилитата на ЦДто.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #11

    Re: Проблем с дъно

    Пуснах и Еверест и маи интересното е че там се разпознава процесора,дъното и ципсета на дъното. До тук добре, но при рестарт забива много, куде е проблема.
    Внимателно влязох в биоса и там наи отгоре пише Phoenix AWARD BIOS CMOS Setup UTILITY
    A за ACPI Suspend Type [s1 & s3]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #12

    Re: Проблем с дъно

    здравей,
    Това което си отворила е в БИОС, но е в секцията Power - настройките за управлението на захранването.
    Така и не разбрах, кое ти забива - windows при старт или не може да стигне до зареждане на windows и дъното забива?
    Ще ти пратя ЛС как да процедираш по- нататък,че нещо по Кю-то съобщенията ти не излизат (аз съм с qip в момента в ICQ)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #13

    Re: Проблем с дъно

    Привет пак, чак сега имах време да пиша. Снощи пускам компютъра и очудващо се зареди много бързо. Но после взе да се рестартира сам, но невидях защо и пак се логнах и така се рестартира няколко пъти и накрая се наложи да го изключа от копчето и сега вече нищо не зарежда
    И дне ще преинсталирам и така, много гадно, защо се получи така, вирус ли беше или ненам. А има ли възможност от този рестарт да са гръмнали кондензаторите на дъното и как да арзбера след инсталация, дали всичко хардуерно дали е добре?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #14

    Re: Проблем с дъно

    Привет! Това да ще е най-добре да преинсталираш, но при инсталацията му дай пълен формат на харда.Аз имам подобен проблем с дъното но ми е ясен, не може да ми храни видеокартата и рестартира на игри.Като преинсталираш ако все още имаш проблем , погледни какво става в Event Viewer може да те ориентира!
    Успехи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно?
    От alphabeta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-18, 22:42
  2. Проблем с дъно
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-07, 09:25
  3. Проблем с РАМ или дъно
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-04, 00:10
  4. Проблем - дъно или CD-RW?
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 16:38
  5. Проблем с дъно Gigabyte 7VA
    От varbancho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе