Резултати от 1 до 4 от общо 4

ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #1

    ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор

    Здравейте, от известно време забелязвам общо трептене при монитора ми ,което се забелязва на по - тъмните фонове.Това е LCD Belinea 15".Трепти на 60 Hz,като задам 75Hz няма проблеми.Моля да споделите дали това е нормално и може ли да е софтуерен проблем на драйвера или картата (Nvidia7300-256Mb),от самата нея или монитора е "тръгнал".Той е на почти година.Благодаря на всички предварително.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор

    Какъв кабел използваш за връзка на монитора към видео картата - дигитален или аналогов? Ако е аналогов, отвори ето тази страница и дай Auto Adjust на монитора или сам пробвай да поразцъкаш настройките за Pixel Clock и Phase (ако има такива де).
    Има шансове и видео картата да и е тръгнала все пак.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #3

    Re: ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор

    Здрасти, и моя монитор веднъж го забелязах да трепти доста жестоко. Той е 19 инчов LG, и трепетенето беше повече на цифровия вход, отколкото на аналоговия. Забелязах го, посещавайки www.hardware.bg. Сега пак влязох да проверя и всичко е ок. Сега съм на дигитлания инпут. Проблемът може да е всякакъв, според мен, ако имаш такъв проблем, провери първо видео картата, защото обикновено тя прави проблеми. Ако не, поразцъкай монитора. Моята видео карта е малко по-добраот твоята, но пак 256 МБ. Принципно, не трябва да има трептене при LCD...

  5. djm
    djm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    36
    #4

    Re: ТРЕПТЕНЕ на LCD монитор

    При мен се получаваше при вкл. на климатика нещо от високоволтовото захранване имах SAMSUNG.......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трептене на екрана при включване
    От svilen85 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 25-06-14, 15:19
  2. Трептене на монитора
    От venelina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-13, 14:44
  3. трептене на монитора
    От marcya във форум Windows
    Отговори: 43
    Последно: 25-10-10, 20:56
  4. Трептене при Panasonic TX-32LE7P
    От VR във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-11-07, 19:29
  5. LCD монитор проблем с трептене
    От Sunny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-03, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе