Резултати от 1 до 7 от общо 7

BIOS - flash ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    BIOS - flash ?

    Темата е колкотоа хардуерна толкова и софтуерна , така че ако "мод" прецени нека я мести по своя преценка.
    Та , следния въпрос имам. Дъното на компютъра ми е на Gigabyte - GA-8IPE100-L. Взех си 250 GB hard drive SATA , но не го разпознава под Windows , а само в BIOS - а и то като 160 GB. На страницата на Gigabyte има няколко излезли версии за ъпдейт на BIOS - а , но не мога да преценя дали ще помогнат в моя случай , защото като гледам се отнасят само за функции на CPU - то. И ще трябва да го правя с дискета под DOS , щото нема версия за ъпдейт под Windows.
    Моля някой ако има някакви съвети или облекчени процедури за моя проблем да ги сподели. Ще съм благодарен и ще черпя даже. angel
    Ето и страницата - http://www.gigabyte.bg/Support/Mothe...ProductID=1688

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #2

    Re: BIOS - flash ?

    А, какво ти пречи да го флашнеш? Ако не спечелиш работещ 250GB харддиск, то поне нищо няма да загубиш.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: BIOS - flash ?

    Добре , че го флашнем .

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: BIOS - flash ?

    Да , ама нещо не мога да се справя с "флашването". Казва ми да посоча файл с мин. 4МВ размер , щото така трябвало пък общата големина на трите фаила е около 500 к . Не съм флашвал "БИОС" от ... не помня от кога. И понеже общо взето работата ми не е свързана с компютри пряко , т.е. самоук съм + форума на Сетком , и така. Явно , ако не намеря помощ тая 250 - тка диск ще я сложа на тъста на компа засега , за да си ползва програмата за Access 97 , той мисля , че искаше към 200 GB , така че ще му стигнат.
    P.S. И тия от Гигабайт - ебати пичовете , никви напътствия , никви обяснения , освен , че не отговарят ако си омажеш "Биоса". И така това май ще ми е последното дъно от тях.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: BIOS - flash ?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    щото така трябвало пък общата големина на трите фаила е около 500 к . Не съм флашвал "БИОС" от ... не помня от кога.
    Флашването на BIOS e като секса или карането на колело - правил ли си го един път, не употебяваш израза - "не помня как беше", но както и да е. НЕ знам какво си свалил, но от мен да знаеш, че за флашване на BIOS обикновено се иска само 1 файл
    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    за да си ползва програмата за Access 97 , той мисля , че искаше към 200 GB , така че ще му стигнат.
    Бая ще да се озори Access 97 да ги напълни тия 200 ГБ

    По ми е чудно, като какво казва Partition Magic за твоя 'неразпознаваем диск', заради който се засили да флашваш разни неща, дето са ти непонятни.
    А па и ако е пуснат през Hirent's Boot CD ще да е още по-интересно какво казва Partition Magic-a.
    Че даже, най-добре F-disk

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: BIOS - flash ?

    Доста от производителите на дъна предлагат програма за Online флашване на биосите през Windows. Провери го като възможен вариант , иначе за да влашнеш под DOS, ти трябва влашваща програмка (awdflash или amiflash) , bin файла и системна дискета на която да са тези файлове

    @Black Adder , верно си е като карането на колело , не се забравя

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #7

    Re: BIOS - flash ?

    И така. За да завърша темата ето какво стана с флашването на BIOS - а.
    Тъй като с разните програми споменати по-горе в постовете нищо не се получи + това , че все пак искам да използвам всички "гигабайти" на диска , а не само 160 както ми го разпознава биоса просто свалих 3 бр. файливе от страницата на Gigabyte , качих ги на една дискета , влязох в "сетъпа" , избрах F8 (клавиш) за "флашване" , посочих му флопито с дискетата и готово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Flash на BIOS
    От bestman във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-04, 00:18
  2. Flash na BIOS na Video
    От pavkata във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-02, 16:37
  3. Flash BIOS
    От Georg1 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 10-08-02, 20:04
  4. BIOS Flash
    От positive във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 06-04-02, 02:42
  5. BIOS Flash
    От HayMaker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-03-02, 06:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе