Резултати от 1 до 8 от общо 8

Едно въпросче за връзка на компа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    7
    #1

    Едно въпросче за връзка на компа

    За много години на всички!
    Та въпроса ми е следния:
    Съществува ли някакво устройство , с което да свържа едновременно TV и монитора към компа на изхода за монитора, защото видеокартата ми е по-скромна и няма S-video и TV-out.
    Целта е да си гледам филми на по-големия екран на TV(28"), като то разполага със SCART , S-video и чинчове.
    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    преди време бях попаднал случайно на схеми за подобна "щуротия", а ако си спомням правилно имаше и специални устройства, които се продаваха, но струваха 90-ина лева ли беше, $ ли беше..... във всеки случай - далеч повече от карта с tv-out!

    (една такава карта втора ръка ще ти излезе няколко десетки лева, така че това е по-добрият вариант)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    тука един юзер продава FX5200 128МБ/ 128бита за 30лв което лично за мен е много добре.
    А а ко си на PCI - -ще ти е по-евтино да си смениш компа !

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    7
    #4

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    Още веднъж ви благодаря!
    Обаче компа ми е NEO 3580 SUPREME :
    CPU: Intel Celeron D352 s. 775
    RAM:512 MB DDR
    VGA: VIA UniChrome - PRO up to 64 MB (int.)
    и на всичкото отгоре е гаранционен, купил съм го от ТЕХНОМАРКЕТ Плевен, пък съм от Ловеч и сега трябва да търся сервиз на ТЕХНОМАРКЕТ, където да ми сменят евентуално видеокартата за да ми важи гаранцията !
    Тези подробности може би променят нещата?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    за съжаление е така- но за тази лепенка можеш да се оплачеш на КЗП , но гаранцията е невалидна ако монтираш нещо вътре - тъпня българска.
    дъното ти е с PCI-EX - поне така го пишат тук http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09026010

    имаше за 40 лв радиаторна PCI -E 7100GS видеокарта .

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    Mr.Techno. Това с лепенките е практика по цял свят. Когато разтоварваме контейнер с компове да те извикам да видиш как всички маркови машинки са с гаранционна лепенка. КЗП нищо не може да направи по въпроса , най-малкото защото това си е фирмена политика, аз не продавам части за сглобяване на компютър, а готово изделие. Това ,че някой си мисли ,че като бърка в компа си може да бърка и по другите е в дълбока заблуда. Лепенки и ние слагаме на новите компютри.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Едно въпросче за връзка на компа


    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Това с лепенките е практика по цял свят.
    Брях, да му се не знае. Как пък на един марков телевизор, телефон, монитор или компютър не видях лепенка. Няма лепенки и на климатици, печки, перални, леки автомобили.
    И как пък в Закона за Защита на Потребителя са пропуснали тази малко подробност да я упоменат?
    Аааа, даже си спомням, че през байТошово време, слагаха восъчни печати на ЕЛЕКТРОН-ите и на флопитата на Правец-82, и те изобщо не се разваляха
    И според теб, като как, аз Великият некадърник ще изгоря здраво, право дъно, слагайки му нова видеокарта?
    Ооо, да, сигурно ще ме предупредиш за Антистатичната гривна, щото Вие, във Вашата фирма работите само по предписанията ? Айде моля ти се, приказките за Милко и Морко ги разказвай по "Лека нощ деца".


    @valko10, наистина имаше навремето такива преходници, само че са за обикновен VGA режим, 640х480, а качеството беше далеч от желаното, като оставим на страна и факта, че всеки път трябва да превключваш на тази разделителна способност компютъра си.
    Грешката ти е, че питаш след като вече си купил от универмага компютър, дето ги продават ведно с перални, печки и прочее.
    Има решение - USB устройство с TV OUT, но ме съмнява, че цената му ще е такава, че ще предпочетеш да си купиш 2 DVD плеъра

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #8

    Re: Едно въпросче за връзка на компа

    Абе това със запечатването донякъде го разбирам, въпреки че май честичко се спекулира с него от търговците.
    Не защото Black Adder ще изгори здраво и право дъно като монтира нова видеоплатка, ами защото съм виждал молекс, наврян наобратно в харддиск. Както и SDRAM, сложена наобратно. Последната "малко трудно била влязла"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Едно въпросче ...
    От divakaaa във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-09, 10:50
  2. Едно Бързо Въпросче :)
    От z0r0 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-09, 00:51
  3. Едно въпросче за NEO PDX77
    От zvonko във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 15:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе