Резултати от 1 до 8 от общо 8

Избор на PC -ново или втора употреба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    9
    #1

    Избор на PC -ново или втора употреба

    Трябва ми PC поне 2.8 Ghz, 512 RAM, поне 80 GB HDD и DVD може и само четящо - за офис приложение. Колебая се между един DELL, втора употреба за 350 лв и някакъв нов, но не знам защо им нямам особенно доверие на новите компютри в ценовия клас 400-500 лв като надеждност, макар и да са на практика с по-добри параметри. Моля дайте ми съвет как да постъпя ?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Уааау , 350 лева за Dell-a са много освен ако всичко по него не е ново.
    Иначе за втора употреба с подобна характеристика :

    http://www.constant.bg/?page=products/profile&id=2076


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Не си споменал в кой град си за да ти се дадат предложения.

    Моето мнение е, че ако нямаш намерение да ъпгрейдваш кой знае колко занапред, една маркова машина (DELL, Compaq) е идеална за офис работа. При покупката е добре да сложиш повече РАМ, защото по-късно ще ти е по-трудно да търсиш съвместими с твоята. В перспектива можеш да сложиш и видео(ако има слот), и друг хард диск, ДВД и прочее..

    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #4

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Според мен въпроса за избор на "маркова" машина би трябвало да отпадне автоматично...Защо ?
    Копютрите остаряват морално за месеци и това което искаш да си купиш е на път да стане неизпозваемо по една или друга причина. Да не говорим за умопомрачаващата цена. Ако тази машина я предложиш да ти я изкупят - няма да ти дадат повече от 120 лв.Хайде с повече фантазия 150...
    Нека надникнем вътре... - Стария сокет 478, парещ процесор 2,8 Гхз 1Мб кеш, а може би с измисления 512 кб кеш ? Бавната памет - 266 Мхц, а може би 333 Мхц ?
    Харддиск с отдавна навъртян часови ресурс, но все още работещ..., нищо , важното че е "марков", какво като нов може да си го купиш за 60-70 лв с 3 години гаранция, а някои дори с 5 години. Дънна платка..."маркова", нищо че е с AGP слот, който вече забравихме всички. Видео - разбира се вградено - но пък с много памет, от тази.... бавната.... на системата...Да ама е Matrox....легенда.... Кутията разбира се - маркова - с 200 Ват захранване..., но да не сме чак толкова черногледи с 250 Ват, добре почистено със сгъстен въздух
    Та, приятелю...съветът ми към теб е да се довериш на новото, бързото и технологично много по-напредничавото....
    За посочената цена можеш да закупиш 3-пъти по-бърза машина с дълга гаранция, нищо че е за офис, ....и там програмите се развиват....стават по-тежки.

    С приятелски поздрав !


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #5

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Абсолютно вярно.Хвани един приятел,който е по-компетентен,или ако искаш попитай тук какво да си купиш за ХХХ лева, и после ще ти кажем марково ли е,или не...Сглобявал съм година и половина DELL във Филипс /Eindhowen/-няма нищо чудно,и разликата в хардуера между Дел,и останалите не е кой знае каква,особено тия като тая машинка,която си избрал.Марките отдавна не са това,което бяха...Ти като комшията-купил на изплащане от ТМ някаква кошница със ТФТ за 1450лв,и се хвали-Ей,комшу,купих компютУр,черен,Хюндай,марков,ай да го видиш.." Е,пък ако искаш-взимай марковия,избора си е твой...Само се опитахме да помогнем...

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Айде сега , страхотни изказвания няма що. За човека дето пише ,че е сглобявал DELL да попитам , тея делове с какви захранвания и кутии бяха ?!?! Сигурно от най-ефтините китайски боклуци като асемблираните машини за по 400-500 лева нали ? Или може би за вас кутията и захранването са нещо незначимо? Да не говорим за другите компоненти. ДА , всички ползват стандартни дъна на марките Intel,Gigabyte, FoxCon и т.н. Обаче на колко от марковите машини сте видяли стандартното боксово охлаждане ? Или неизвестно китайско вентилаторче купено на по 2-3 долара ?!?! Лично аз страшно се кефя на решенията с въздуховоди и една 12 см. перка дето издухва топлината от кутията. Хем е безшумно , хем е ефективно, а не като боклуците бълвани от Технополис или Метро на вторият месец и почват да вият на умряло вентилаторите им и клиентите отиват да се сърдят на най-близкият до тях сервиз що уж имат "жесток" компютър пък той всъщност и сам не знае как работи.Или да говорим за закрепването на оптиките и дисковете с гумените пръстени против вибрация ? Марковите компютри преди да се сглобят са мислени от стадо инженери и компонентите са подбрани, минали са симулации и тестове и чак тогава са пуснати в масово асемблиране. Не като нас да сглобяваме на принципа проба грешка щото комшията на клиента имал "геймърски" компютър за 600 лева с ТФТ монитора и сега видите ли и аз трябва да го направя ама ако може за по-малко пари. Достатъчно маркови компютри съм продал през живота си за да знам кое е по-доброто и ако трябва да си взема ефтин боклук до 500 лева бих си взел маркова машина втора употреба. Всеки сам си преценява как да си дава парите, но за мен думата надежндност за нови компютри до 500 лева е смешна. Особенно като знам с какви части са вътре.

    Цитат Първоначално публикувано от Velocyraptor
    Нека надникнем вътре... - Стария сокет 478, парещ процесор 2,8 Гхз 1Мб кеш, а може би с измисления 512 кб кеш ? Бавната памет - 266 Мхц, а може би 333 Мхц ?

    Харддиск с отдавна навъртян часови ресурс, но все още работещ..., нищо , важното че е "марков", какво като нов може да си го купиш за 60-70 лв с 3 години гаранция, а някои дори с 5 години. Дънна платка..."маркова", нищо че е с AGP слот, който вече забравихме всички. Видео - разбира се вградено - но пък с много памет, от тази.... бавната.... на системата...Да ама е Matrox....легенда.... Кутията разбира се - маркова - с 200 Ват захранване..., но да не сме чак толкова черногледи с 250 Ват, добре почистено със сгъстен въздух

    За офис приложенията един PIV процесор с "измислен" 512 кеш ще мачка разните нови Sempron LE с 256 кеш (Повтарям, за офис приложения). При смешната цена на новите твърди дискове ,старият можеш да го изхвърлиш с чисто сърце и да си купиш нов.(А колкото до 5 годишната гаранция, дано не ти се наложи да я ползваш след като изтекат 3те години, че ще те чака интересен казус.) А колкото до захранванията там няма смисъл да спорим. В момента имаме едни "пирфектни кутии" с "400 ватови" захранвания които и 200 вата нямат ...... обаче понеже струват 44 лева хората се счупват да ги купуват въпреки предупрежденията ни ,че не стават за по-сериозни конфигурации.Отгоре на всичко биха те обвинили в прахосничество на пари ако им кажеш ,че си купил истинска кутия с истинско захранване обаче си дал 3-4 пъти повече пари от колкото те искат да дадат. Да не говорим ,че дори и идея си нямат за филтри, защити и PFC било то активно или пасивно ........обаче цената е фактора който финализира сделката.
    И за да не пиша още неща които сигурно някои от вас ще ги приемат за глупости ще обобщя , че ако искаш да си направиш един хубав офис компютър ще трябва да дадеш повече пари като нищо не е за пренебрагване. Ако машината ще ти вади хляба .......по-добре да не ти вади нервите, че те са ти малко по-ценни от парите.

    Поста ми не е в защита на втората употреба а за внимаването при покупка на ефтина нова. Мнението ми е това и твърдо стоя зад него. Ако на някой много му се спори може и на лична да не спамим излишно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Цитат Първоначално публикувано от simons
    Трябва ми PC поне 2.8 Ghz, 512 RAM, поне 80 GB HDD и DVD може и само четящо - за офис приложение. Колебая се между един DELL, втора употреба за 350 лв и някакъв нов, но не знам защо им нямам особенно доверие на новите компютри в ценовия клас 400-500 лв като надеждност, макар и да са на практика с по-добри параметри. Моля дайте ми съвет как да постъпя ?
    Ами....аз бих постъпил така
    http://www.izotservice.com
    Fujitsu Siemens Tower W600 P4 2.66 GHz 512 MB 40 GB DVD нормално/SB/LAN + AGP - 265 лв
    Windows XP Prof /CD+Book+ Stiker/ РС Only Fujitsu Siemens - 140 лв.
    така за 405лв. ще имам прилична машина за офис и легален WinXP Pro.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    9
    #8

    Re: Избор на PC -ново или втора употреба

    Благодаря на всички за изказаните мнения, за сега се ориентирам към втората употреба: http://www.realvision.bg/view_product.php?pid=79 ,надявам се да ми служи 1-2 години и после ще мисля за нещо по-добро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на японски климатик втора употреба за слалня.
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-13, 15:35
  2. Помагайте при избор на втора употреба камера SONY HDR-SR5
    От bvitanov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-11, 14:07
  3. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  4. Съвет относно избор на климатик, естествено втора употреба?!
    От djany_111 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 15-10-10, 21:24
  5. Дилема - нов или втора употреба?
    От wizard2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-09-10, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе