Резултати от 1 до 5 от общо 5

Съвет за HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Съвет за HDD

    Въпроса ми е следния: ще се сглобява нов компютър с C2D 8400, MB c X38, 2GB DDR3... - сравнително як комп трябва да стане. Избора е такъв, за да бъде актуален компютъра в близките 2-3 години (да не вярваш...) и защото ще се въртят на него 2-3 CAD-а. Въпроса ми е, дали да се сложат 2 харда (х250GB) в раид или един 500GB с 32МB кеш. Казват ми, че бързодействието на последния, било като на 2х250GB в раид. Не съм пробвал и незнам. Искам съвет!

    10Х

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: Съвет за HDD

    И като се счупи единият хард настава голям кеф - особено след като ще има важни данни на него.

    Ако ще взимаш два харда, по-добре ги вържи в mirror, за да ти е мирна главата. С тая ниска цена на паметта в момента - слагаш 4Gb и едва ли ще усетиш въобще на какъв хард работиш.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Съвет за HDD

    Ако ще правя РАЙД 0, бих го направил на 2 броя малки дискове (80 или 160 гигабайта) на които ще инсталирам само опреационната система (или системи).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Съвет за HDD

    а аз бих си купил 4 диска и 3 бих направил раид 5 -а
    а 4-ия резервен.
    Само че това е само ако имам важни данни да пазя или да работя с тях.
    ако нямам такива бих направил като@Stenly "stripe" режима е наистина бърз.
    Дисковете които бих взел ще са 250GB Barracuda & WD - задължително Server Edition
    захранването няма да е обикновенно , а сертифицирано , и задъжлително хардовете трябва да бъдат охлаждани.

    ако имаш пари и искаш сигурност ти препоръчвам раид 5-а поне.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5

    Re: Съвет за HDD

    По някой път и Райд5 не помага. Имах на единия сървър Райд 5 от 4 скъзи диска по 18ГВ. За зла участ едновременно се сринаха цели 3 (вярно на 6-тата година) и райда се срина и инфото замина. Тук се намеси ежедневният бекъп на базата данни, които правя и наличието на резервен сървър.
    В момента силно се препоръчва за Райд - WD RE. Също така и Хитачи. Ако все пак се избере Сийгейт трябва да се търси специално модел за райд, защото обикновените модели имали проблеми с фърмуера в частта за райд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за ЛЕД ТВ 47
    От Иван Ненчев във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-03-14, 00:00
  2. Съвет за ДВР
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 16:37
  3. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  4. Съвет за UPS
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-03-07, 13:01
  5. Съвет за CPU.
    От fori във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-03, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе