Резултати от 1 до 12 от общо 12

Принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #1

    Принтер


    Здравейте,
    моля за съвет откъде да докопам читав принтер, но А3. А2 би било още по-добре, но май са бая цифра, поне такава информация добих. Не държа да е секънд хенд, даже предпочитам нов, но фирмите предлагащи такива неща се нароиха толкова и всички обещават разни работи дето не винаги отговарят на истината. Както и да е. Едно е сигурно, от Мост няма да си купя!
    Е, ще бъда благодарен за всякакви мнения. И като марки, естествено....преимущества, недостатъци. Ще служи за чертежи, а и за стандартни работи. Горе долу 50/50.
    Бюджет.....и 2 и 200 Но все пак да е нещо приемливо.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Принтер

    Провери офертите на СТЕМО за HP и Canon принтери. Не знам спецификацията на работата ти , но щом е за чертежи и все пак търсиш нещо по-ефтино , си взмеи мастилка за работа и някой лазарен за офис нуждите ти.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Принтер

    Още един глас за Canon.
    Пък може и копирна машина A3, която да може да се прави на принтер (това в случай, че си нямате копирна машина - за себе си съм забелязал, че където има доста печат на чертежи, има и доста копиране на чертежи)

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #4

    Re: Принтер

    Благодаря и на двамата!
    Мернах преди време нещо на Стемо, но сега ще ровна по-сериозно.
    А, че ще е мастилница е ясно.......то другите са много цифра бе. Всъщност как е разликата м/у лазерния и другия. Горе-долу? Щото на мастилените и касетите май не са им евтини.
    На комбинираните не съм фен.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Принтер

    Лазарният е скъп като себестойност и ефтин като консумативи, мастилката е точно обратното , ефтин принтер с скъпи консумативи. Аз за това ти предложих да си вземеш ефтин лазер А4 за офис документи и А3 мастилка за чертежи. Все пак мастилката едва ли ще ти излезе под 600-700 лева.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #6

    Re: Принтер

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Лазарният е скъп като себестойност и ефтин като консумативи, мастилката е точно обратното , ефтин принтер с скъпи консумативи. Аз за това ти предложих да си вземеш ефтин лазер А4 за офис документи и А3 мастилка за чертежи. Все пак мастилката едва ли ще ти излезе под 600-700 лева.
    Да бе, знам. Амааааа....се чудя все пак. И да се е@@ у кухата тиква. Сега видях, че никъде не рекох, че ще е цветен.
    А за офис работи си имам. Тва дето се оглеждам ще е предимно за чертежи и чат-пат по нещо друго, но не постоянно.
    Все пак ако разликата е под 50% бих се позамислил, но ако е повече или двойно....ясно. Искам нещо сравнително читаво, но не ги рина с лопата. ))))))

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    29
    #7

    Re: Принтер

    Ако е струен и не се използва често, това няма ли да се отрази лошо на мастилниците?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: Принтер

    1. HP DeskJet 9800d, A3 982.27 лв. с ДДС
    2. HP DeskJet 9800, A3 788.02 лв. с ДДС
    3. HP Officejet K7100 Color Printer 595.42 лв. с ДДС

    И трите принтера са с еднакъв основен консуматив.
    HP No. 339 Black Inkjet Print Cartridge (21 ml) C8767EE 49.51 лв. с ДДС,
    HP No. 344 Tri-colour Inkjet Print Cartridge (14 ml) C9363EE 55.15 лв. с ДДС
    и натоварване до 5000 стр./мес.
    Проблемът с
    Цитат Първоначално публикувано от Flower
    Ако е струен и не се използва често, това няма ли да се отрази лошо на мастилниците?
    не е толкова фатален!

    P.S. И двете касети подлежат на презареждане!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Принтер

    Canon LBP 2900 -лазерен , бърз , не е грамаден към 170-180 лв с ДДС . Ако го прекараш през фирма става евтиния / само нова касета е около 100-120 лв -според зависи откъде / С Демо касета са , но за 1г и 33 месеца не е свършила / имам -1 личен и 1 лужбен/ касетата издържа 3 пълнения без смяна или тефлониране на ролка.
    Имаше промоция в "Метро" наскоро.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #10

    Re: Принтер

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Canon LBP 2900 -лазерен , бърз , не е грамаден към 170-180 лв с ДДС .
    Уби ме, бе човек..........сигурен ли си? Да не са 1700-1800?
    За А3 или А2???

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #11

    Re: Принтер

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    И трите принтера са с еднакъв основен консуматив.
    Мерси много. Не съм лют фен на HP, но ми се струва доста прилично съотношение.
    За протокола - това се налага, за да подменя един старичък Епсън.......мноооо стар и мнооо железен, ама.....и него го зоват Централните вече.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Принтер

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Уби ме, бе човек..........сигурен ли си? Да не са 1700-1800?
    За А3 или А2???
    Споко, човека малко не е внимавал в час. Става дума за А4, Черно-бял принтер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. инсталация на принтер
    От emiliq_e във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-03-09, 20:49
  2. Share на принтер
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-03-09, 13:33
  3. Избор на Принтер?
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-06, 22:48
  4. Принтер
    От casba във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-04, 10:20
  5. Принтер
    От paco във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-03, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе