Резултати от 1 до 3 от общо 3

Share на принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Share на принтер

    Имам принтер Canon PIXMA iP4500

    Намира се до една desktop машина Windows XP SP3. Свързан през USB.
    Мрежата е през едно Buffalo, като същата desktop машина е свързана с кабел към него. От там [през рутера] идва и интернет връзката.
    Имам и два лаптопа [Windows XP SP3 и Windows Vista Ultimate SP1]. Свързани wireless с рутера.
    "Виждат" се всички.

    Възможно ли е при пусната desktop машина и принтера свързан към нея да ползвам принтера от лаптопите без да се налага да размотавам кабели и да го включвам към всеки от тях, когато е нужно.
    С ресурсите на Windows, а и чрез външен софтуер, ако ми посочите кой.
    През кабелна мрежа съм го правил, през wireless не, затова питам.
    Нямам никакви права върху администрацията на рутера.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #2

    Re:Share на принтер

    Възможно ли е при пусната desktop машина и принтера свързан към нея да ползвам принтера от лаптопите без да се налага да размотавам кабели и да го включвам към всеки от тях, когато е нужно.
    Напълно. Стандартната процедура, share принтера на машината, на която е физически закачен, на останалите Add Printer -> Network printer, указваш си пътя и си готов.

    ПС. Aко си със старичките EDIMAX-и в тях може да се бърка, ако си с BUFFALO, от последните нетуркс-ки промоции, верно не може.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re:Share на принтер

    Благодаря.
    /Няма кабели такива, moskwich. В Технополис, сещаш се, от другата тема. Стар интерфейс било. Днес ще отида до Radius/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Share security
    От qni във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-04, 13:15
  2. hack share help
    От ba6_mastora във форум Мрежи
    Отговори: 25
    Последно: 17-08-03, 23:12
  3. share pod WinXP
    От Ivooo във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-02, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе