Имам XDA II, а от скоро и Asus P735. SD картата на хда-то като я вкарам в кард райдера на компютъра иска да я форматирам, а като се форматира се изтрива всичко от нея, а след форматирането като я вкарам в хда-то, и хда-то иска форматиране и дефакто не може да се прехвърли инфо от едното към другото. Снимки правени на хда-то се четат от цифров фото апарат и такива от апарат се четат на хда-то без да иска форматиране. До сега съм си мислил, че може и някаква файлова несъвместимост да има между WinXP и Win2003PocketPC, но като си купих асуса ми се наложи да си купя и miniSD за него която си върви с райдер за SD слот и с учудване забелязвам, че няма такива несъвместими формати. От асуса качвам неща които се отварят на компа и хда-то без да иска форматиране. Само няма как SD картата да я вкарам в асуса.
Та някой има ли идея как да накарам компа или хда-то да не искат форматиране след като веднъж вече е направено. Мини картата е форматирана в FAT, SD картата като се форматира от компа предлага избор само м/у FAT и FAT32. Пробвах и в двете и резултата е един и същ.