Резултати от 1 до 6 от общо 6

Шум от хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Шум от хард диск

    Проблем Наскоро забелязах, че хардът ми вибрира повече от нормалното. Дотолкова, че цялата кутия резонира. Не е като банциг де, но все пак определено повече от другия ми диск. Вибрациите се усещат съвсем ясно при пипане с ръка и при по-силно придържане дрънченето спира. Да го пенсионирам ли? Моделът му е Seagate ST3320620AS, 7200.10, 320GB, на около година възраст.
    Ето какво показва smart-а: http://www.hddstatus.com/hdrepshowre...ation=20082CC4

    PS. Препоръчайте някой невероятно тих диск

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Шум от хард диск

    моят hitachi 320gb sata2 е шумен като хъркаща мравка, така че би могъл да му хвърлиш едно ухо при някой познат

    разбира се ако искаш толкова малък! има 500, които хем са евтини, хем са по-новички, хем са тихички, бързички и студенички

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Шум от хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    моят hitachi 320gb sata2 е шумен като хъркаща мравка, така че би могъл да му хвърлиш едно ухо при някой познат

    разбира се ако искаш толкова малък! има 500, които хем са евтини, хем са по-новички, хем са тихички, бързички и студенички
    Моя 320гб баракудер (на по-малко от година) яко ме дразни със стържене.... в скоро време ще видим как ще е като го оставя за ползване само като "media server" в отделна кутия и всичко основно е качено на 2.5". Ако пак стържи, ще го подарявам и ще питам за тих

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Шум от хард диск

    ще се сетите вие... преди година ми обяснявахте колко гадни били хитачитата, а сега....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Шум от хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ще се сетите вие... преди година ми обяснявахте колко гадни били хитачитата, а сега....
    Аз никога не съм вдявал от COMP хардуер ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: Шум от хард диск

    един офтопик ако позволите

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и студенички
    Ще се учудиш, че според едно изследване (PDF документ) на Гугъл, по-високата температура на хардовете не води до повече повреди. Точно обратното - на графика 4 от стр. 6 ясно че вижда асоциирането на по-ниската работна температура на диска с повече повреди - те най-много са при температурите в диапазона 25-30 градуса.

    Разбира се, това не означава да сложим по един реотан на харддиска

    А и според същото изследване, при зависимостта "повреди - възраст на харддиска", ясно се вижда че при по-старите дискове (3 и 4-годишни) по-високата температура води до повече повреди.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. купувам хард диск
    От andi03 във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 03-08-12, 10:02
  2. Кой хард диск?
    От sisqou във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:13
  3. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе