Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Plamen
    Guest
    #1

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Pomognete mi - chudija se kakyv 17" monitor da si kupija - CTX PR711F 0.24 ili Samsung 700IFT 0.20 ?




  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    CTX-a e mnogo prilichen - rabotil sam dva meseca na takav i niama da sajaliavash ako si vzemesh. Za sajalenie, sravnenie ne moga da napravia, zashtoto Samsung-a ne sam go probval...




  4. Plamen
    Guest
    #3

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Vijdal sym i dvata monitora - pri CTX-a zabelijazah mnogo neprijaten defekt-izkrivjavanija po gornite ygli ili dolnija horizontal-dyga, kojato ne moje da se premahne po nikakyv nachin /pri vsihki CTX koito sym sravnijaval, a te sa pone 5 br./. Struva mi se che kineskopite im sa defektirali FD Trinitroni, koito ne sa minali testovete v SONY. I vse pak ne znam za IFT-to na Samsung-a ...




  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Smeshno e da kazvash che CTX se praviat s izpitani defektirali kineskopi na druga firma, bila tia i SONY...




  6. jedser
    Guest
    #5

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Vzimaj Samsunga-strahoten monitor, izpipan otvsjakyde. Za CTX-a -naistina ima izkrivjavanija i to seriozni, maj kineskopite im naistina sa preoceneni ot SONY




  7. Alexander
    Guest
    #6

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    От няколко места вече чувам, че CTX PR711F имали изкривявания. Иначе аз от 4 месеца съм с 19" CTX (PR960F) и изкривявания не виждам. Картината е отлична, даже и при 1600х1200 85 Hz. Единствения недостатък според мен е, че покритието (против наелектрезиране и за намаляване на отраженията) се чисти много трудно и се драска много лесно. Предполагам, че 17" FD Trinitron моделите имат същото покритие. За Samsung чувам и чета добри отзиви. По-добре прибави още малко $ и вземи 19" Samsung 950p plus. Не е с плосък екран, обаче качеството на картината е идеално. Плоския Samsung 900IFT 19” може да работи макс. на 75 Hz при 1600х1200, което лично мен не ме устройва.



    Някой работил ли е с новите Belinea с Mitsubishi Diamondtron кинескоп? Бизнеса върви добре и CTX-a ми се струва малък, затова обмислям да взема един 22" Belinea 108080.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #7

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    SONY!!!







    A Steve Morse Fan!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    10
    #8

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Kineskopite sa si nared, ama CTX sa prostaci i elektronikata im e kalpava. Ot neja se poluchavat izkrivjavanijata. Sushtoto go ima i pri njakoi modeli na MAG sus Trinitron, ama tam veche situacijata e napravo strashna. CTX sa zulturkovci otkadeto i da go poglednesh.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #9

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Виж на страницата на PCWorld класациите на 17" монитори. CTX PR705F е на трето място по обща оценка. От 17" най доброто тук (в България) е: този модел, LG Flatron и някои (не ме питай кои) казват, че новата 0,20dp серия на Samsung е доста добра. Виж и трите и тогава прецени, защото са почти еднакви. Аз лично бих приел факта, че корейците навлизат със "страшна сила" на пазара за монитори.

    Pecho




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #10

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Преди два месеца си взех CTX PR711F и съм много доволен. Няма никакви изкривявания,а картината е кристална. Също така и цената не е лоша - $330, и то за монитор от такъв клас.

    Горещо го препоръчвам.










  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    вчера купувах един 17" samsung .20 и мога да ви кажа, че е страхотен монитор! напоследък хората яко се втурнаха към големи и качествени монитори и имах възможността да разгледам sony 17"g200, ctx 17" и 19" и вчера - samsung-a. като проблем при trinitron-a мога да спомена конвергенцията - и при трите я има - и никакви настройки не могат да я оправят ( използвам nokia monitor test, който е доста добър, въпреки че е далеч от нещо професионално - просто това имам под ръка. на samsung-a още не съм го пускал, но в най-скоро време... а вие можете да ми препоръчате някоя друга прог. ). при samsung-a няма подобен проблем, а и факта, че е на .20 води и до много по-малко размазване в ъглите ( .24 -> .25 на около 2 см при 17" и ~5см при 19" ) гледах го на 4mb аti и не можах да пробвам различните опреснявания, но на тези 4 mb държеше 100hz на 10х7.



    аз вече си имам 2 монитора на първото място в личната ми класация. страхувам се, че след по-подробен тест на samsung-a вече ще има нов отличник ;-)




  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #12

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    samsung razbira se tova e nai dobriat monitor prodavan v bulgaria na strahotna cena.Za cenata mojete da blagodarite na Ivan Kostov.Spriamo CTX 711 i vseki samsung(750s,750p,700Nf,700IFt) na nokia test se vijda razminavaneto na shodimosta na cvtetovete na CTX-a da ne govorim che ima riadkost ot tiah koito ne sa krivi pri samsunga vsichko e pefectno kakto i da go gledash




  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #13

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Samsung pecheli !




  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #14

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    Az sym sys 17' CTX i ne zabelqzvam nikakvi izkrivqvaniq no shtom kazvate. Samsung ne sym vijdal i ne znam kolko e dobyr. Mnogo se 4udq tva .2o po koe e-po vertikala ili po xorizontala?

    btw otkyde moga da si namerq toq nokia test?







    Променено от X-RAY на 25/02/2001 01:07:25

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #15

    Monitor 17" - CTX ili Samsung IFT ???

    ами тук!!! отдолу на синята лента избери файлове-->програми-->тестове



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да свържа домашно кино Samsung към tv/monitor Samsung
    От zdravkich във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-16, 15:51
  2. Проблем при LCD Monitor Samsung 245B...
    От Pat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 27-03-08, 15:15
  3. CRT ili TFT monitor ????
    От Fockers във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-05-03, 19:20
  4. Kakyv monitor : Samsung, Filips i CTX ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 19-03-03, 21:08
  5. Monitor CTX sas Samsung kineskop. Ima li takova?
    От afterburner във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-09-02, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе