Резултати от 1 до 8 от общо 8

3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    Направих този уикенд ъпгрейд - смених дъно, процесор, памет и видео. Дъно Asus P5Q (P45 чипсет), процесор Q6600, памет 4x1 GB DDR2-667 Samsung с Elpida чипове, видео ATI HD 2400 Pro. От старият компютър останаха SATA HDD Segagate 500 GB, IDE DVD-RW LG, флопи и захранване.
    Проблемът е - 3DMark03 и PCMark05 не работят. Просто не тръгват. Показват първия splashscreen и толкова. Ако изчакам няколко минути, 3DMark03 дава грешка (стандартна Windows грешка - illegal operation and needs to close) и затваря като Windows ме пита дали да праща репорт. PCMark просто си стои на първия екран и нищо - товари процесора на 25% (100% на ядро, като постоянно го върти между четирите ядра). Колкото и да го чакам, си стои така.
    Всичко друго си работи повече от прекрасно. От тестовете Everest и Sandra, както и 3DMark2001, от игрите само Quake 2 съм пробвал в Default OpenGL режим. Филми, музика - ОК. VMWare, MS Virtual PC и MS Virtual Server - също ОК. Само 3DMark03 и PCMark05 не работят.
    Няма разлика дали овърклоквам или не. Температурите, волтажите и оборотите на вентилаторите са ОК. Пробвал съм с Windows XP 32bit Corporate със СП2 и със СП3, с или без текущите windows updates. Пробвал съм с драйверите, идващи с дъното и видеото, както и с последните версии на драйверите от Интернет. Изтеглил съм последните пачове за 3DMark03 и PCMark05. Пробвал съм и само с 2 модула памет.
    Единстената особеност може би е, че видеото не е retail, а е извадено от Dell Optiplex 745. Ама си е стандартно PCIe видео, произведено от AMD/ATI за Dell. Пробвал съм с драйвери от Dell, както и с драйвери от AMD/ATI - никаква разлика.

    Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    win преинсталира ли след ъпгрейда - питам защото не видях никъде да си споменавал

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    със сигурност трябва да работи , търси проблема в драйвери и операционна система

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    win преинсталира ли след ъпгрейда - питам защото не видях никъде да си споменавал
    О, да, поне 4-5 пъти вече - със СП2 или със СП3 интегрирани, или пък със СП2 и след това добавен СП3 - все тая. Начисто, с форматиране на дял С:
    Днес ще пробвам с Виста и 2003 да видим там какво ще каже.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    със сигурност трябва да работи , търси проблема в драйвери и операционна система
    Е да де, и аз знам, че трябва, ама... на, не ще

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #5

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    Проблемът го има с всички АТИ видеокарти от 2ххх серия нагоре. Освен пачовете трябва да се подмени още един файл (ако не се лъжа .dll) въпросът е обсъждан надълго и нашироко и едно просто търсене с Гугъл ще ти даде подробности.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    Marvin, това не беше ли само за мрак06? Аз съм с 3850 и не помня на старият мрак (03) някога да съм сменял каквото и да е а си работи слънце.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #7

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    А бе за 05 и 06 е със сигурност. Ама може случаят да е същия. Друго не остава като причина.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Re: 3DMark03 и PCMark05 не работят на Asus P5Q с Q6600

    Така, ъпдейт:
    Под Vista Business SP1 32bit, както и 64bit - 3DMark03 работи. PCMark05 отначало не щеше, докато не намерих някъде информация, че трябвало да се Run as Administrator. Така си тръгна нормално. Сетне се поразрових из Local Security и след това и двете тръгнаха и с други акаунти. И двете отначало се оплакваха, че били предвидени за работа само с ХР, ама после си вървяха.
    Свалих и 3DMark06 - той също мина нормално, но пък понеже е trial не дава директно резултати, а те кара да ги ъплоудваш и видиш онлайн. Ама пък нещо с безжичната мрежа не успях да се оправя под Виста (под ХР работи без проблеми), та не можах да видя какъв е резултатът, ама това е друг проблем и не ми се занимава с него сега.
    Важното е, че наистина е софтуерен/драйверен проблем, а не хардуерен. Още повече явно е проблем на видеото (което е временно), а не на дъното или процесора, от което се притеснявах.
    Благодаря на отзовалите се.

    ОФФ//
    Между другото, Вистата хич не я долюбвам, но трябва да призная, че с по-свестен хардур и особено със СП1 интегриран, си върви вече доста гладко и изглежда добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 09-05-13, 14:15
  2. Продвам дъно Asus P5KC + Intel Quad Core Q6600 + 4x1GB A-data Vitesta 1066+ Ext
    От nforced във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 16-11-11, 11:07
  3. Win XP SP2 - key generators не работят
    От sorrowsad във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-04, 00:25
  4. Работят ли ме с нета?
    От LordOfEvil във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-04, 21:01
  5. 3Dmark03
    От DPetrov във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-03, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе