Резултати от 1 до 5 от общо 5

Работят ли ме с нета?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Работят ли ме с нета?





    Как мислите, кви са тия съмнителни пакети, които държа да отбележа че не се отчитат като local / loopback а като външен трафик...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Работят ли ме с нета?

    и при мен е така, споко. обяснението беше, че понеже отчитането ставало през същия рутер и нямало как да се разграничи. това били някакви сервизни заявки, които проверявали нещо си. на въпроса ми "а защо ги има, когато дори още не бях вързан към вас ( става въпрос, че ме вързаха следобеда, а имах подобни пакети и за сутринта на същия ден ) ?" беше отговорено "ами те са служебни и се изпращат към всички възможни ip-та"



    както и да е, някъде на около час са, по няколко байта са, така че 30*0.1k=3-4k / месец... не тежи особено []

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Работят ли ме с нета?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    както и да е, някъде на около час са, по няколко байта са, така че 30*0.1k=3-4k / месец... не тежи особено []



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*11/03/2004*:* 10:25:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    При мен е така на всеки 20-40 секунди секунди. Тая картинка е 1 мин лог.





    Мен нямаше и да ми направи впечалтение, обаче за февруари месец имам около 2 ГБ външен трафик, при положение че предишните месеци ихам около 1500-1600 МБ. А аз долу горе правя едно и също. Разбира се най-важното е да се спомене че за февруари през 75% от времето нямах нет поради "технически причини" а всъщност нищо толкова не съм точил... така че при нормалната ежедневна употреба би било логично да имам и около 75% по-малко трафик. А вместо това имам 50% отгоре



    Нашата система за отчитане брои на всеки 20 мин., отделно от тази на ISP-то имам и собствена, която винаги показва малко повече то тяхната. Но на 1 март тяхната показваше 1830 - моята 1950. На 3 март тяхната показваше 1980 - моята все така 1950. На 7 март като плащах показанията бяха 2030... а при мен 1950. След като двете системи отчитат с няколко минути закъснение откъде се натрупва тоя трафик за изминал вече месец

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    Работят ли ме с нета?

    Между другото още 4 клиента, които имаха проблеми заедно с мен имат същите "съмнителни" отчитания, и в месец от 29 дена с 22 неизправни имат най-големи сметки от самото начало до сега.



    Според мен има нещо съмнително, въпроса е какво може да се направи?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Работят ли ме с нета?

    към моя isp имаше също преди няколко месеца оплакване, след което админа бил проверил и се оказало, че sql server-a некоректно отчитал заявките и на някакво си хлапе за 2 дена му лепнал 250mb отгоре...



    един друг мой човек за 1 ден изгоря с 700mb, но това си беше защото някакъв се вързал с неговия mac и точил на поразия. добре, че isp-то са наши хора, че си затвориха очите. възможно ли е при теб да се е получило същото в споменатия от теб случай?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заради Буш: GSM-ите работят като светофари
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 154
    Последно: 19-06-07, 13:20
  2. Apache и IIS да работят съвместно
    От Adrasteja във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 23
    Последно: 08-10-06, 16:05
  3. AC'97 + Creative Live! - как да работят заедно ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-05, 16:23
  4. Не работят тунерите под Win XP Media Center
    От stefankos във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-05, 10:19
  5. Win XP SP2 - key generators не работят
    От sorrowsad във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-04, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе