Резултати от 1 до 9 от общо 9

Захранване "HuntKey"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Захранване "HuntKey"

    Днес си направих новогодишният подарък за компютъра. Купих си захранване "HuntKey" V-Power LW-6500HGP. Много се колебах между "Фортрон" 400W и това. Двете бяха на една цена и приблизително еднакво тежки (това ми е един от критериите при покупки). Пусках и двете - безшумни са, с големи перки, вътре се виждаха големи трафове. Обаче продавача ми го нахвали пък и кутийка с дръжка и книжка даже имаше. Изборът правилен ли ми е?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Re: Захранване "HuntKey"

    Според мен 100% правилен. Имам пръст във вноса на Хънткей, проучил съм добре захранванията им и мисля, че са класа над Фортрон, когато говорим за едни и същи ватове /сравнявам със стандартните серии на Фортрон - PNF, Saga. PNR е много по-зле, а високия клас е по-добър/

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Захранване "HuntKey"

    LW-6500HGP 500W 120mm
    Искам да питам нещо , без да се засягате - как сравнихте захранване 500W с такова от 400W?
    Според мен не са еднакви- даже ако тежат еднакво.
    Тук Крис много добре го каза ако Fortrona e 400W PNR - той е обиновеннно качествено Делукс с 12мм перка, ( делукс имат и хубави модели ) Фортрон PNF & 60GTN са други модели.
    Въпросът ми е изцяло информативен.
    Питам защото не ми се дават пари за калпави фортрони - ако това е добро да се насоча към тях.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: Захранване "HuntKey"

    Е разбира се в границите на майтапа, използвам това сравнение. Разбира се мощностите са различни и така изобщо не подлежат на сравнение. Заложих на по-голямата мощност евентуално за бъдещ ъпдейт на компютъра. Аз като онзи, където си купил копче за бъдещ балтон. Цената и на двете беше 75 лв.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Re: Захранване "HuntKey"

    Вижте сега... дайте да се разберем - нито Huntkey 500W e 500W нито Фортрон 400W е 400W...
    Но надписванията и при двете марки са в границите на приличното и затова и двете марки са относително реномирани и са добър избор.

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Re: Захранване "HuntKey"

    Та значи и аз реших да купя такова захранване. Вчера направих поръчка в онлайн магазина на една [доста именита] фирма.

    Обадиха ми се, щяха да ми го доставят днес следобед. Чаках, чаках и към 17:30 аз им се обадих, за да ми кажат (това, което подозирах) че те ги поръчват на трета фирма, нямали ги на склад и т.н. - обичайните глупости. Отказах им, защото това захранване ми трябваше за утре. Да не говорим че явно и през ум не им е минало да ме уведомят.
    И преди години пак писах за голямата драма с купуването както на компоненти, така и на устройства у нас (цитирах случки със скенер, с дънна платка, определен модел мишка, монитор и пр.) - и това, когато съм в София. Ако живеех в Сусурлево - жална ми майка.

    От друга страна не бера левовете от дърветата и предпочетох гореспоменатата фирма заради цената (67.20 лв.), защото на единственото друго място, където въпросното захранване беше обявено, цената вече беше 89 лв. - близо 22 лева или с над 32% по-скъпо - и при това изобщо не съм проверявал за наличност.

    Някой знае ли къде в София мога да купя това захранване утре? (събота, 20 декември 2008) Склонен съм да плята 75 лева.

    Благодаря предварително



  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re: Захранване "HuntKey"

    Ти май се шегуваш.
    Не знаеш ли, че точно за тези захранвания (Huntkey) е най-добре да се обръщаш към КрИс.
    Ако не бъркам модела, това което търсиш, при него в момента струва ... ще ти го кажа на лични

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8

    Re: Захранване "HuntKey"

    Дам, заповядай утре, ще се намери захранване за теб.
    Принципно, цена 67.20лв за краен клиент е нереално ниска, не знам защо някой е обявил такава цена...
    Но теб ще те броим не като краен, а като Сетком клиент .

  11. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #9

    Re: Захранване "HuntKey"

    Вече имам захранването, даже 550W

    Благодаря на всички, които имат заслуга за това!



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 15:25
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе