Резултати от 1 до 8 от общо 8

Дефрагментиране на флаш памет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Дефрагментиране на флаш памет

    С развитието на техниката и с намаляване на цената на флаш паметите те стават вече ежедневие. От старато "Аpace" 256 МВ нямам никакви оплаквания. Наскоро си купих "PQI" 8 GB и нещо и се вглеждам. Като изключим, че единият компютър от време на време се рестартира при включване на флашката и някой път не се прочита нещо, общо взето е добре или по-точно само големия и капацитет. Та въпросът ми е: има ли нужда от дефрагментиране на флаш памет и съответно на различните видове карти памет?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    не няма нужда,въпреки възможността под windows, windows има нужда, да дефрагмантира, ползващи парчета, като С, единствено, защото стокира
    безразборно, (малко брутално казано ) данните.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    По-добре наблегни на проблема с рестартирането на РС-то при включване на флашката и заеби дефрагментирането.
    Пробвал ли си някоя друга флашка със сходен капацитет на това РС - пак ли се рестартира?
    Тази флашка на друго РС прави ли същият проблем?
    Имаш ли скрит файл autorun.ini на флашката - има вируси, които се разпространяват по този начин?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    Засега не се разбира само с компютъра в къщи. Когато я включа предварително преди стартирането на компютъра, то той след стартирането си , започва да сканира флашката, все едно, че компютъра е изключен направо от захранването. С други 5-6 компютъра , с който съм я пробвал не се рестартира. Този файл как да го открия?

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    Печалбата от дефрагментирането на твърдия ти диск, разбирай ме, устройството притежаващо движещи се части, механика, е единствено в "необикалянето" и четенето на различни сегменти, а четенето им "по ред", "contiguous", един след друг.
    Не само Windows записва по метода "първи свободен клъстер" или поне аз не знам да има OS, която да записва по друг начин.
    Която и да го прави, така или иначе тя си има "белези" по които после да се адресира при четене.
    Забавянето при силната фрагментация е точно това, физическото търсене по дреси на отделните фрагменти, времето за движение на главите.
    В този смисъл дефрагментирането на flash drive e най-малкото абсолютно ненужно. Там няма загуба на време физическо намиране на "разпръснати" парчета, "chunks".

    Нещо повече. В известен смисъл, дефрагментирането, още повече пък честото, параноичното, намалява живота на flash drive, колкото и да не е важно това, съобразявайки се с непрекъснато намаляващите цени на MB.
    Това във връзка с граничния брой записи на всяко подобно устройство.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    Само да допълня - откакто навлязоха бързите АТА 100 и нагоре дискове - аз реално не съм дефрагментирал никога и никъде, следователно не виждам ефекта от дефрага . Новите хардове са достатъчно бързи за да има някакво закъснение - да не говоря за NCQ системата.

  8.  
     
  9. ajt
    ajt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    41
    #7

    Re: Дефрагментиране на флаш памет


  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Дефрагментиране на флаш памет

    И?
    С какво Defraggler е по добър от вградения във Vista дефрагментатор?
    Освен, че е free, не виждам някакво друго предимство. Не ми е известно защо ще искам да дефрагментирам само един файл, а не цялото логическо устройство.

    От известно време насам смятам, че дефрагментатор, който не може да мести MFT файловете в началото [или края] на volume си е просто шаренийка или най малкото с минимален, неосезаем ефект след дефрагментацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с флаш памет
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-11, 16:41
  2. Windows Xp на флаш памет???
    От Binq във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-10, 20:20
  3. Проблем с флаш памет
    От lacoolman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-04-09, 12:59
  4. Въпрос за флаш памет
    От presents във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-09, 17:35
  5. Проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 28-01-06, 19:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе