Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1

    Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Здравейте. Имам един проблем с това мултифункционално 4 в 1 устройство. Работеше перфектно до момента, в който захапа един лист и вътре го сдъвка нещо. Отсъствах от офиса и едната девойка се писала майстор. В резултат на това, от зверското дърпане на листа вече не иска да работи нормално. Дали печатам или получавам факс, когато поеме листа хартия и тръгне да върти валяка, за да го придърпва навътре, винаги забива. А месечното му натоварване е много слабо - през лятото 200-400 листа на месец, а през зимата 5-10 листа на месец.
    Давах го в сервиз в Бургас - нищо. Взеха ми 60лв на вятъра. Тогава беше дори и гаранционен, ама не признаха гаранцията.

    Има ли сервиз в София, който да го отремонтира? Другата седмица съм в София и мисля да го взема с мен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Останало е парченце хартия някъде. Напразно са ти взели парите.
    Извади тавата, ако има такава, извади и тонера и огледай за остатъци.
    Огледай от задната страна също така за капак, който се сваля и имаш достъп до останалите колела и гумени валяци, почисти и там и си готов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #3

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Отпред, като махна тонера, остатъци от хартия няма. Отзад има капак, но е тесен и нищо не се вижда. Ще трябва да ровя повече значи... А гумените валяци с какво се почистват?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #4

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Чистил съм гумен валяк който взима хартията в принера на Kyocera mita беше принтера , със спирт и временно дава много добър резултат. Преди почситването принтера не може да взима листите един по един или изобщо не взима листи от тавата , а после е ок за около месец. Не съм специалист в тая област, но от опит това дава добър резултат . Аде и специалстите да се изкажат, може и аз да понауча нещо покрай тях
    Офф Топик : Никога не ми е било ясно как искат пари в сервизите за несвършена работа , и то по 50-60 лв. ами , че то може принтера да е лежал някъде една седмица никой даже и да не го пуснал и аде 60 лв. честито.Големи тарикати се извъдиха !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #5

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Прав си. Но след седмица ми звъннаха, че е готов. Отидох, пробваха с 1-2 листа - работеше. Платих си. Като поработи 1седмица, пак взе да прави така. Явно само са го закърпили някак си. Не знам. А и ако не платя - няма как да си го взема.

    Сега го огледах внимателно и установих, че централния гумен валяк, който придърпва празните листи, е много нацепен. И то доста. Дали той е за смяна? А преди в сервиза споменаха, че са сменили някакъв валяк. Ама дали е същия???

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Спокойно може да са го позабърсали и да са ти взели парите. За да се смени трябва бая здраво да си го товарил.
    Изчисти го със спрей за почистване на монитори или със спирт както те посъветва maximus_bg.
    Избърсваш след това с чисто парцалче, дето не оставя влакънца.
    Позабърши и навътре в принтера, докъдето може да ти стигне ръката, доста прах се събира и от боклуците и от падащият тонер.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Проблем с мултифункционално Samsung SCX-4521F

    Ролките за поемане на хартия се чистят със спирт. Валяците на печката с газ докато са топли. На студено нищо нестава. Това което ти се срува нацепено вероятно е гумената ролка, която взема листа. Тя си е такава. Има си грайфер. Тази ролка няма как да се е зиносила, но може да е втвърдена гумата, от старост. Принтера е относително нов, така че и това отпада. Ако листа не го намачква може проблема да е в някой датчик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мултифункционално устройство HP photosmart 3210 проблем
    От porko във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-15, 13:20
  2. Отговори: 0
    Последно: 23-02-11, 16:33
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-02-10, 19:05
  4. Проблем с мултифункционално устройство
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-07-09, 23:30
  5. Въпрос за принтер 4in1 SAMSUNG SCX-4521F.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-07, 16:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе