Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с мултифункционално устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Проблем с мултифункционално устройство

    Имам проблем с един Xerox Workentre Pro 412. Когато пускам на принт някакъв документ ми дава Heatting error и не принтира нищо, но това не го прави всеки път. Понякога си работи нормално и може да се принтират 2-3 документа и чак тогава дава горепосочената грешка. Когато го изключа от захранването и пак го включа пак се повтаря историята - 2-3 документа и пак спира. С копирането на документите е същото положение. Имате ли представа от какво може да е това ??

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #2

    Re:Проблем с мултифункционално устройство

    heating -> загряване -> барабаните, които изпичат мастилото, за да се отпечата

    Говоря на прима виста, първо с това си направих асоциация. Познанията ми са твърде бегли за този род джаджи.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re:Проблем с мултифункционално устройство

    Това и на мен ми дойде на ума но има случаи когато и един лист не се отпечатва и пак да ва грешката. Мислих си ако има някакъв датчик или нещо подобно което да прави мизерии

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #4

    Re:Проблем с мултифункционално устройство

    Хм, значи е възможно все пак да не загряват както трябва и датчика да отчита това. А може и, както ти казваш, самият датчик да не отчита вярно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Проблем с мултифункционално устройство

    Според мен, положението само ще се влошава оттук нататък.
    Не познавам точния модел Xerox Workentre Pro 412, но съм виждал същия проблем при някои малки принтери на HP (5L/6L, 1000, 1100, 1200, 1300 и др). Общото при тия HP принтери е, че подгряването става със статичен керамичен елемент около който се върти мека тръбичка, която пренася топлината към листа. Там някъде има и датчик за температура, но проблема не е в датчика (подчертавам, че става въпрос за моделите на HP) а в "износването" на керамичната пластина, която изглежда не може да достигне нужната температура. При тези модели принтери, смяната на този керамичен нагревател и сравнително елементарно нещо, а самия нагревател може да се намери чисто нов (в София) от алтернативни производители за около 35 лв. Обикновено цялата поправка (заедно с още някои дребни консумативчета) излиза около 70 лв.

    ПП. Междувременно разгледах твоя модел Xerox (на сайта на Xerox) и така като го гледам е доста по-голяма машинка. Май е най-добре да помислиш за сервиз.
    А ако решиш сам да го чоплиш, то няколко общи приказки от мен:
    - обикновено "печката" е близо до изхода на листата и обикновено си е самостоятелно модулче, което може да се свали като цяла част от корпуса
    - обикновено има и датчик за хартия там - виж дали няма някакъв боклук по него (но пък грешката щеше да е Paper jam)
    - ако се окаже, че изпичането е чрез подгяваща керамична пластина (а не по някакъв друг начин), най-вероятно тая керамична пластина се е износила и е за смяна. И проблема идва от нея.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re:Проблем с мултифункционално устройство

    Няколко сервизни теххици са се опитвали да го ремонтират и не са успявали. Не съм бил там тогава и не знам какво са правили и дали въобще са правили нещо, само единия бил казал че тия били с фабричен дефект ?!? и били така което ми се вижда глупаво. Ще видя дали ще мога да намеря тоя модул и керамичната пластина да се пробвам да направя нещо - не вярвам да го разваля много повече а как да разбера дали е износена пластината (ако има такава)

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мултифункционално устройство HP photosmart 3210 проблем
    От porko във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-15, 13:20
  2. Избор на мултифункционално устройство
    От squash във форум Общ - хардуер
    Отговори: 36
    Последно: 17-08-12, 17:26
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-02-10, 19:05
  4. Избор на мултифункционално устройство
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-09, 21:11
  5. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе