Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Проблем при инсталиране на Лан карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #1

    Проблем при инсталиране на Лан карта

    Оказа се, че лан картата ми е развалена. Приятел ми даде ползвана Д-линк, която компютърът я разпознава, но не мога да се свържа към мрежата. Интернет имам. Взех на заем лаптоп да пробвам има нет да те убие. Но не мога да го поткарам на настолния. Звънях в доставчика да ми сменят мак адрес дане би да е от това пак не мога да се вържа. Купих си чисто нова карта Едимакс IEEE-802.3, но компютъра изобщо не може да я открие. Пише ми че това е старата ми карта Риелтелк РТЛ, която изобщо не работи. Как да си инталирам новата карта. Имам драйвери на дискета. Пробвах я на всички портове които са свободни, но не става. Ползвам Windows XP, компютъра е доста старичък процесора е АМД, 1.3 mH и имам само 256 Рам. Друго не мога да се сетя. Пробвах да си инсалирам и нова звукова карта, но и тя не тръгва. Този дето ми я продаде каза, че трябвало нещо от Биоса да направя но не си спомням какво точно. Моля за съдействие. Интернета които ползвам е PPPOE ако това има значение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #2

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    По принцип Уйндоус ХР си има вградени драйвъри за мрежови карти и сам си ги разпознава!
    Аз много често сменям лан-карти, но никога не съм инсталирал драйвъри, защото ОС си ги разпознава.
    Единственото, което правя е да си въведа настройките IP; Subnet Mask; DNS и т.н., след което се обаждам на доставчика, като го уведомявам, че съм си сменил картата.След 20 мин.нета си ми тръгва!Изключи машината, махни кабела на нета, и го включи пак. От иконата - My Network Places даваш Disable на старата и пак изключваш машината.Вкарваш си новата ланка и си включваш отново машината.Пак от същата икона - My Network Places отиваш на настройките на мрежовата карта и ги въвеждаш, рестарт и би трябвало да тръгне.
    Като влезнеш в Command Prompt излизат ли ти настройките на ланката при командата Ipconfig+enter? Излезнат ли ти настройките търси причината в доставчика ти!!! Като пуснеш пинг, какво ти изписва - request time out ли?

    За звуковата карта - трябва да изключиш старата от биоса на дъното, след което си поставяш новата, понеже се получава конфликт, макар че с поставянето на новата звукова карта,биоса сам трябва да си изключи старата.Ти си го направи ръчно, защото много неща на теория не се както на практика! Това, като го направиш, след рестарт ОС трябва да ти разпознае новата звукова карта и ще ти излезне програмата помощник, чрез нея указваш на ОС да си потърси драйвърите за новото хардуерно устройство от оптичното у-во, като поставиш диска с драйвърите на звуковата карта в него!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Преинсталирай си уйндоуса.

    InternetZombie - един компютър може да работи едновремено с много звукови карти - друг е въпроса ако не искаш да ползваш вградената на дъното - тогава я изключваш от BIOS.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #4

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Като напища в comand promt ipconfig и ми излиза Windows IP confoguratoin и само това. А като напиша Ping нищо не ми изписва. Само това дето си е нормално май Usage: и некви работи и Options: и изброени некви неща. Едната лан карнта я намира компютъра и я включва. Ама при свързването ми дава грешка 678 Май ще пробвам да преинсталирам. Поне докато имам и друг компютър, за да мога да тегля нещо ако потрябва или да питам ако се затрудня в нещо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Първо влизаш в BIOS -/с клавиша DEL или F2, пише го при пускане на компа/
    След това, забраняваш вградената Мрежова карта, както и звуковата такава.
    Записваш промените и рестартираш компютъра. След зареждането на Windows, мушкаш диска дето са ти дали за мрежовата карта и инсталираш драйверите за нея.
    Аналогично и за звуковата.

    но ми е интересно, какво разбираш под :
    Цитат Първоначално публикувано от Sasho80
    но не мога да се свържа към мрежата. Интернет имам.
    Хем имаш Интернет, хем нямаш мрежа?!??

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Преинсталирай си уйндоуса.
    Интересно, ако човека е със законен Windows, и има право на 3 активации, според Microsoft, до къде ще го докарат твоите съвети?
    Добре че не си лекар, да решаваш всяко главоболие с присаждане на нова глава.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #6

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Ще пробвам това което си ми предложил. Имам интернет на лаптопа, но на настолния компютър не мога да го подкарам. Ланкарната я намира, то там го докарах, но не мога да пусна нета. Изписва ми грешка 678 и това е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    17
    #7

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Raspppoe ли използваш? Ако да - деинсталирай протокола -> рестарт и нов инстал

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder

    Интересно, ако човека е със законен Windows, и има право на 3 активации, според Microsoft, до къде ще го докарат твоите съвети?
    Добре че не си лекар, да решаваш всяко главоболие с присаждане на нова глава.
    Блеки,
    Mакар и с не много трезва глава ще постъпя като трезвомислещ и ще се въздържа от коментар, защото той оределено няма да ти хареса

    Но все пак ако допуснем, че човекът е от Марс, то тогава може би ще има право на по-голям брой активации и поредното преинсталиране не би му било проблем

    Без да се обиждаш, ама това дето го предлагаш не може по никакъв начин да му реши проблема. Прочети малко по-внимателно първият му пост и съм убеден, че ще стигнеш до моето заключение. Защото ако не е уйндоса, то това означава, че му заминава дъното.....

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #9

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Наистина съм бос по инсталирането на уиндоуса, но се оправих някак. Вече съм с нов и работи доста по-бързичко от предишния и не цикли. Звуковата карта тръгна, но лан картите отново не искат. Едната я разпознава компютъра и пише, че кабела е включен, но не мога да се свържа към нета. Другата постоянно ми дава че кабела е иваден. Дали не съм изключил нещо от Биоса? Не можех да си ръгна и флашка, но като дадох на нещо дето пишеше ЮСБ в биоса и всикчо е ок.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Влез си в БИОСа и където пише:

    Network .... и/или LAN dai ENABLE

    После ако не тръгне

    дай  Disable и пробвай с  новата карта като преинсталираш драйверите

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    8
    #11

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Влез си в БИОСа и където пише:

    Network .... и/или LAN dai ENABLE

    После ако не тръгне

    дай Disable и пробвай с новата карта като преинсталираш драйверите
    Никъде в Биоса не мога да намеря Network или Lan да пише. В момента ланкартата ми е намерена. Светят ми две сини прозорчета. Явно, че картата работи. Но при стартиране на интернета ми изписва грешка 678. И тия от нета могат да кажат какво е. И аз не знам. Мая да хрълям компютъра. Мога да го ползвам само като пищеща мащина и да гледам филми на дискове. Дали да не го занеса някъде да го види някой?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    чакай ти сега какъв браузър ползваш?
    Грешката ти е в браузъра, не е мрежата, светят ли ти двете прозорчета ,значи имаш нет.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    чакай ти сега какъв браузър ползваш?
    Грешката ти е в браузъра, не е мрежата, светят ли ти двете прозорчета ,значи имаш нет.
    Браво бе Швепс , браво - това че светят "компютърчетата" , не означава че имаш нет.
    Може да имаш връзка с някой рутер или switch , ама това не означава че трябва да имаш нет.
    Честно отдавна не се бях смял така
    И това да го каже човек който разбира .........!

    Относно темата- като сложи ланката едимакс , компа каза ли ти че има нов hardware - щото ако не обърнеш внимание и не туриш драйвери , забрави да намери ланката.
    Второ - настройките на вградената как са - ауто или ръчни и дали като на лаптопа са същите ?

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    техно батка тая вечер много ми е кофти, и не ми е никак до смях.
    прочети му добре поста и ,ще разбереш , че няма рутер човека, просто нета му работи, но явно има някакъв конфликт, или ,както посочих по на горе ,проблемът е в браузъра.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re:Проблем при инсталиране на Лан карта

    човека е писал че е на PPPOE, щом светят компютърчетата /т.е физическа свръзаност има/ остава да не е направена както трябва PPPOE връзката - грешна парола или доставчика не е записал MAC адреса на тая карта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с инсталиране на wireless
    От lin във форум Мобилни устройства
    Отговори: 12
    Последно: 15-03-12, 11:03
  2. Проблем със инсталиране нa WINDOWS
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-09, 00:26
  3. Отговори: 5
    Последно: 22-01-07, 17:55
  4. Инсталиране на звукова карта
    От OvErRiD3 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-04, 23:30
  5. Проблем с инсталиране на програма
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 13-12-03, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе