Резултати от 1 до 6 от общо 6

Стерео жак към "петица"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Стерео жак към "петица"

    На д'Артанян [баща ми] съм му подарил компютъра на сина ми, прекарал съм му интернет, като естествено първото нещо беше да му сваля доста "Стари градски песни", но ...

    Има един много хубав стар тунер с усилвател "Респром", комплект с колоните, много хубаво свири стари градски песни.

    Електротехниката ми е като космонавтиката и по тази причина ви питам за схема на свързване на стерео жак към ... не знам как се казва "петица" [мъжка част].
    Да му свържа компютъра към въпросния усилвател и да се свърши с тази мъка наречена мултимедиен LCD монитор.

    Ако някой може да ми го направи ще си платя материалите и услугата, за Русе става дума.
    Не знам продават ли се готови, нямам никаква представа.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re:Стерео жак към "петица"

    Такъв кабел струва 2 лв в eshop.bg За Русе не мога да те посъветвам откъде да го намериш, но със сигурност имате някой магазин, където продават кабели за аудио/видео и със сигурност ще има.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Стерео жак към "петица"

    Ето такава комбинация също би ти свършила работа. Продават се в магазините за резервни части или ел.материали (по-рядко в скъпите аудио магазини) - струва няколко лева както каза колегата по-горе.


  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re:Стерео жак към "петица"

    Благодаря и на двамата, утре ще отида в един магазин такъв и ще проверя.
    Ще докладвам резултата, просто не знаех, че съществува още този "петица" интерфейс като готови изделия.


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #5

    Re:Стерео жак към "петица"

    виж на Конрад - преди време имаше такива готови кабели, каквито ти търсиш. ако не - комбинацията на Pat също ще свърши работа

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #6

    Re:Стерео жак към "петица"

    Слез до Технополис, вляво има цяла стена с разни кабели, жакове и преходници 99% ще има каквото търсиш

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Схема на "жак" петица.
    От Pesho13 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 12-12-06, 23:34
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе