Резултати от 1 до 4 от общо 4

"Пищене" от ADSL рутер/модем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    "Пищене" от ADSL рутер/модем

    Имам модем/рутер Efficient Networks SpeedStream 5200. Конфигуриран е да работи в 'bridge mode".
    Проблемът е, че се чува едно постоянно тънко "пищене" от него, като е включен. Не е много силно, забелязах го едва на втория-третия ден, но си е там и веднъж като го забележиш, почва да дразни.
    Интересното е, че го имам от 4 години. Ползвах го първите две и не помня да имаше такъв проблем, после година и половина стоя в шкафа и сега от седмица пак го ползвам, но вече с тази "екстра".
    Идеи и предположения?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:"Пищене" от ADSL рутер/модем

    Да, 100% е подут кондензатор, отвори го и го смени.Ако не можеш закарай го в сервиз.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re:"Пищене" от ADSL рутер/модем

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Да, 100% е подут кондензатор, отвори го и го смени.Ако не можеш закарай го в сервиз.
    Тъй като съм го взел от познат почти за без пари, не ми се носи на сервиз, където ще ми вземат повече, отколкото за нов. Ще опитам да го сменя сам.
    Знам, че при смяна на кондензатор на дъно трябва да се внимава, защото там говорим за многослойна платка. Да очаквам ли и при модема да има такова нещо? Някакви други препоръки и съвети?

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:"Пищене" от ADSL рутер/модем

    Важното е пак да внимаваш, и да сложиш читав кондензатор. Аз със поялник от 5лв и вакуум помпа от 1.50лв нямам проблеми като сменям кондензатори по дъната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 1
    Последно: 07-12-06, 09:06
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе