Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Съвет за примерна конфигурация за десктоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #31

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ти да не получаваш % от продажбата на дъна Biostar?!? Таква упоритост съм виждал само в амбулантните търговци по битаците... "Поръчай онлайн, може да я има НЯКЪДЕ"... Ами сервиз, бре момко?!? И dmitry правилно се опасява от ситуацията, че в града му има само един магазин, представящ голяма верига...
    Отделно това захранване само за БГ ли е правено? В сайта на Point of View няма и следа от него?
    Ти пък не знаеше ли, че аз ги внасям, пиши на лично ако искаш да ти продам някой друг контейнер.

    Та както казах по-горе преди години DFI бяха на дъното, Biostar също. Един чичо с дръпнати очи напусна Abit и реши да им оправи имиджа. Сега и двете компании набират скорост и са популярни с доста "advanced" модели из чуждите форуми. Това че продуктите им не са познати на повечето хора в БГ, не значи че са лоши, а означва, че малко познават пазара на подобна техника.

    Допреди 2-3 години масово се купуваха "жълти" захранвания. FSP (или както му викате фортрон) пуснаха един модел 300W с 12см охладител, който си държеше спокойно 340 вата товар. "Жълтите" захранвания издъхваха много преди 250W в натоварен режим. Та това моделче си беше ок. Голям имп. трансформатор, кондензатори с low ESR, филтри. Е да ама нещата се промениха. Няма съмнение, че FSP имат добри модели за парите си, но това не са 350 и 400 ватовите PNF и актуалния APN модел.
    Както пишат в форумите нещо много "олекнаха". Напоследък често ми се случва да им ремонтирвам 12 см вентилатор, който след около 2 години в запражена среда без почистване е за ремонт. Просто лагерува на втулки. Същото е и със 8см им модели.
    Та захранванията на Point of View и специално тези от серията Black Diamand са доста читави за парите си и определено по си струват от тези на FSP.
    http://www.hardware.info/en-UK/produ..._Diamond_400W/ ето и линкче

    А ето тук можете да видите скромното постижение на един любител на клока със същото това дъно на Биостар за 115 лв. http://overclockers.ru/hardnews/34781.shtml
    Относно упоритоста ми на "амбулантен търовец" предложи нещо ти за тая цена -115 лв което да е по-добро

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    стига сте се карали, истината си е, че biostar наистина имат 1-2 модела, които са синоним на lanparty, но лошият им имидж се дължи както на кофти продуктите им от миналото, така и на малкия български пазар, който не позволява лесно да се утвърди нова марка/модел

    човекът си търси среден клас машина, не отбира нищичко, вие тук го обърнахте на защита на дипломни работи

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #33

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ....но лошият им имидж се дължи както на кофти продуктите им от миналото...
    az za tova bqh popital, tova biostar, kakvo e? Dali e marka izob6to?

    P.S.
    Izvinqmav se za 6lokovitzata, ama kirilitzata, ne mi raboti.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #34

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    @ Colonelo
    Ще се въздържа от квалификации за компетентността ти при даване на съвети. Само ще посоча фактите:
    dmitry пита за „някаква примерна конфиргурация/цена за настолен компютър, който ще се използва главно за интернет, документи и ХД филми”, нама да играе игри, не е претенциозен, просто иска да оползотвори 22 инчовия си монитор.

    Ти започваш да си „чешеш езика” за някакво уникално евтино дъно, дето можело да отключва ядра и дето било много клокърско – като нито един от тези му „екстри” не вълнува dmitry

    Десетина дена по-късно става ясно, че има наистина проблем, с който не можем да не е съобразим при даването на съвети – dmitry е от малък град и единствения „по-нормален” магазин за РС-та работи с JarComputers и се притеснява за: „гаранционното обслужване ако се случи нещо и инсталацията на компонентите, с което предполагам аз сам няма да мога да направя.”

    Въпреки това продължава „чесане на езиците” за „онова” велико дъно на Biostar, като за пример следва линк към статийка, в която се посочва друг сайт, в който пък се описва как японски ентусиаст клоклнал Phenom II X2 555 Black Edition (и то инженерна бройка!), даже и с течен азот. Това последното хубаво, но какво общо има с поставеното задание?!?

    Не ми се продължава, че да не оцъцам форума с ненужни слова...

    P.S. Има едни автомобили, казват сe Mercedes-Benz, но ги именуваме просто Мерцедес. Така и с Fortron Source Power Group - казваме им просто Фортрон. И моля те, посочи линк в сайта на Point of View, където присъстват великите им захранвания.... А ако може, и линк дали имат намерение да се изпълнят минималните изисквания и да присъстват в 80plus.org Че тези на Фортрон не се събират на два листа: FSP 80 PLUS® Certified Power Supplies

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #35

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    @ Colonelo
    Ще се въздържа от квалификации за компетентността ти при даване на съвети. Само ще посоча фактите:
    dmitry пита за „някаква примерна конфиргурация/цена за настолен компютър, който ще се използва главно за интернет, документи и ХД филми”, нама да играе игри, не е претенциозен, просто иска да оползотвори 22 инчовия си монитор.

    Ти започваш да си „чешеш езика” за някакво уникално евтино дъно, дето можело да отключва ядра и дето било много клокърско – като нито един от тези му „екстри” не вълнува dmitry

    Десетина дена по-късно става ясно, че има наистина проблем, с който не можем да не е съобразим при даването на съвети – dmitry е от малък град и единствения „по-нормален” магазин за РС-та работи с JarComputers и се притеснява за: „гаранционното обслужване ако се случи нещо и инсталацията на компонентите, с което предполагам аз сам няма да мога да направя.”

    Въпреки това продължава „чесане на езиците” за „онова” велико дъно на Biostar, като за пример следва линк към статийка, в която се посочва друг сайт, в който пък се описва как японски ентусиаст клоклнал Phenom II X2 555 Black Edition (и то инженерна бройка!), даже и с течен азот. Това последното хубаво, но какво общо има с поставеното задание?!?

    Не ми се продължава, че да не оцъцам форума с ненужни слова...

    P.S. Има едни автомобили, казват сe Mercedes-Benz, но ги именуваме просто Мерцедес. Така и с Fortron Source Power Group - казваме им просто Фортрон. И моля те, посочи линк в сайта на Point of View, където присъстват великите им захранвания.... А ако може, и линк дали имат намерение да се изпълнят минималните изисквания и да присъстват в 80plus.org Че тези на Фортрон не се събират на два листа: FSP 80 PLUS® Certified Power Supplies
    Да, добре е да се въздържаш, както аз се въздържам по отношение на тебе, но не го споменвам нали
    Ненужните слова можеше да ги спестиш наистина, ама ще го преживеем някак!

    Човека иска да си обнови PC-to.
    Предложените от мене компоненти са тествани, работят заедно и идват на отлична цена поне с 20% по-ниска от тази на останалите, като предлагат най-малко същите екстри, та даже и в повече. 400-ватовият блок не съм го виждал и тествал.
    Ти какво от това, което си предложил го имаш пред тебе и си го тествал?

    @dimitry ще си купува дъно, процесор, рам и захранване. Частите няма да му ги сглобят търговците освен ако няма изрична уговорка и гаранцията ще е покомпонентна. Тоест без допълнителната уговорка за асемблирането условията за поръчка през интернет са същите, а може би и с по-ниска стойност. Ако има повод за рекламация купувача ще трябва да плати куриерските до София - това е минуса, но пък печели време, защото търговеца (посредника) обикновенно забавя нещата с изпращането до София. Обикновено с качествени части рядко се налага.

    Ето ти така желания линк за захранването: http://www.pointofview-online.com/sh...&product_id=39, може да си го разглеждаш има го на сайта им. Ако на снощния линк кликнеш "спецификация" ще видиш как един потребител е измерил напреженията при различно натоварване. Има и други класни марки като Antec, Tagan, OCZ ....... ,които ги няма при нас, но никой не се съмнява в качествата им

    "онова" велико дъно Биостар е стандартна платка ширпотреба за масовия потребител, но предлага поне за мене възможности, които си заслужават и без това ниската му цена.
    Като сме я почнали за екстри надали на @dimitry му трябват 3х1394 порта, Crossfire и повече от 6 канално аудио ? За още 50 лв! Та какво стана със заданието?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #36

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Пак ти кавам, чети внимателно! В заданието и дума не се споменава за таван при цените! Но тъй като знам как е ситуацията в малките градове, предложих най-оптималното ектри/производителност/цена дъно. И понеже не четеш внимателно, ето какво съм написал:
    "...нямат FireWire и eSata (ако изобщо ще ползваш тези екстри)" Но това не е коментирано от dmitry - но все пак както виждаш, съм се сетил много преди теб за "излишъка" на тези екстри. И да не те почвам как ти пръв препоръча "гигадръв"!
    Интерпретациите за еди-какви си цени са си само твои!
    И ми посочи дъно, което вече се предлага с до 5.1 аудио... а за Crossfire - тази стандартност при чипсета ти я въвеждаш в "екстрите"

    NB! На dmitry НЕ му се занимава /и с право/ с куриери и асемблиране. Погледни малко по-далече от носа си и ще разбереш защо малките фирмички продават все по-малко - просто хората започнаха да гледат на РС-то като на вещ, която се продава на щанда. И затова в масовия домашен IT пазар хипермаркетите имат такъв успех. A собствениците на тези фирмички започнаха да наблягат на страничните услуги - настройка, поддръжка и т.н.

    За линка за захранването - мерси!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #37

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Истина е това - парите са в мащаба!

    Още един въпрос възниква - той е по-скоро софтуерен. Поръчах си частите и ги чакам в сряда. Казаха ми обаче че ще трябва да инсталирам Вина на ново понеже няма как сегашната инсталация да разпознае новите чаркове. И се чудя сега XP ли да слагам или направо Win 7?


  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #38

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    @emos Много внимателно чета, особенно личните забележки. Явно много се вълнуваш, а това е просто форум.
    Парите винаги са от значение, особенно когато ги нямаш. Колкото по-малко се дават за силиции и полимери толкова по-добре - но това си е мое мнение.
    Съжалявам, че не сме се Досетили за истинския смисъл на това че Асроците "...нямат FireWire и eSata (ако изобщо ще ползваш тези екстри)" . Но пък аз отдавна съм форматирал диска с научено "какво е искал да каже писателя?" в часовете по Литература

    Успех ти желая когато следващия път гледайки надалеко от носа си зърнеш някой Техномаркет и се оборудваш с готово ПЦ с култовата марка Хюндай

    P.S. Иначе се радвам, че @dimitry ще си има вече нова щайга. Всичко, което беше препоръчано ще свърши работа. Дано е доволен от изобра си и няма грижи с техниките.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #39

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Вече месец съм с Win 7 и съм доволен. И за миг не съм се замислил за XP - нека да е тази OS.

    Че тази платка на Биостар и липсват доста неща - AM3, 8канално аудио, HDMI, S/PDIF In/Out, DDR3, eSATA 3Gb/s port, IEEE 1394a port, 2 x 8 Mbit flash. Не съм смятал, но разликата е оправдана. ХОП -открий разликите.
    http://www.biostar.com.tw/upload/Mot...20090731_1.jpg
    http://www.gigabyte.bg/images/produc...t-ud3h_big.jpg

    Дъното на Гигабайт е с един PS2 - мишката или клавиатурата ти ще трябва да минат на USB.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #40

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Че тази платка на Биостар и липсват доста неща - AM3, 8канално аудио, HDMI, S/PDIF In/Out, DDR3, eSATA 3Gb/s port, IEEE 1394a port...
    А ти да не си си помислил, че тази платка се предлага за изграждане нa HTPC?!? Не-е-е, с нея се клокват незаключени инженерни образци и то с течен азот!
    Сега сериозно и за последно може би в тази тема - все пак днес е денят Х - дано доставят харесаната стока:
    Не предложих още по-евтини дъна поради следните причини: да отговаря на поставените изисквания за HTPC И да се доставя и поддържа от магазин в града, като разбира се, е актуално днес и още поне половин година, като не е скопено откъм интерфейси...
    По-евтини решения има: Elitegroup A740GM-M за 78лв, но е с чипсет 740G (с Radeon 2100)
    В поста си, където предложих дъна, дадох и обосновка. Изборът се спря на Gigabyte, може би заради Dolby Home Teather сертификата.

    @ dmitry
    По-горе написах, че моето НТРС е с WindowsXP Home - работи си на 6, използването на тази ОС няма да ти създаде грижи, драйвери има. С Windows7 ще усетиш истинското удоволствие от визията, която на тази машина ще е страхотна!


    @ Colonelo
    Не четеш и това е! Ясно съм написал, и то не един път, че сам съм си сглобявал машината!
    A понеже този форум ми харесва, то великодушно ще те пооткрехна: Hyundai продаваха успешно РС-тата си, защото бяха с ОЕМ WindowsXP!
    Стана ми интересно едно твое леко небрежно вмъкване на инфо за инжинер от abit, отишъл да пооправи имиджа на DFI и BioStar. Да, има такава информация в Мрежата тук и тук, но тя е о т преди повече от 2 години! Е тоз велкикия инжИнер кога ще им вдигне нивото като на abit?
    Отделно ти благодаря, че ни пооткрехна за начина за успешен екстремен клок - то не било въпрос на процесор, а на дъно! И то евтино!

    И за последно - малко "лирическо" отклонение, да си вдигнеш общата култура: още в прогимназията се учи, че не се казва "писателят иска да каже". Защото или иска, но не може, или ако наистина е искал, то го е казал. Отделно писателите не казват, те пишат!

    Е, хайде, със здраве!

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #41

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    @emos
    мисля, че доста крайно го даваш, всеки има правото да си харесва, каквото си иска, в крайна сметка.
    Най важното е да го удовлетворява.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #42

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Здравейте отново!

    Този път няма да тормозя с въпроси - конфигурацията е вече факт, Вин7 64 бита също!

    Мога да кажа че първите ми впечатления и от двете са невероятни!

    Спрямо това с което бях досега се чувствам като ... бял човек! Вина определено е ефектен и конфигурацията добре го поддържа. Нещата които преди отнемаха цяла вечност да се заредят сега направо не ги усещам. Машината е много тиха - почти не я чувам, само едно леееко жужене като на 50Hz. Какво още да кажа...

    То по конфигурацията аз много много не се чувствам компетентен да говоря - нито разбирам, нито пък съм и правил някакви "силови" тестове, но ей така за кеф си пуснах едно ХД видео и почнах да движа (направо да му правя центрофуга) прозореца на плеъра по екрана - не го усети грам - в общи линии за мен това е "теста" - щом това не го е затруднило значи ми върши идеална работа.

    За Вина вече мога да кажа малко повече. Направи ми голямо впечатление (освен визията, което е очевидно) че е доста интуитивен, може би даже малко прекалено, доста сходен с XP по менюта така че го подкарах за нула време. В интерес на истината се оправих с този Вин по-бързо отколкото с XP, а с XP се занимавам от години - т.е. свикнал съм да го инсталирам.

    За програмките - досега само forteManager не ми тръгна - това е за управлението на монитора - доста полезна програмка понеже менюто на самия монитор е доста как да кажа "неинтуитивно" - но като гледам за сега нямат версия за Вин7. Пробвах да го troubleshoot-вам за да го пусне като през друга ОС - но уви нищо. Самата програма тръгва де но ги няма опциите за монитора, самият монитор си го разпозна.

    Е има малко неща по 7цата които ме дразнят - както казах, малко е шарен - ще пробвам са му докарам менютата да са като на XP... вероятно това е изцяло въпрос на навик.

    Както казах - като цяло съм доста доволен така че отново искам да благодаря на всички за предложенията, напътствията и помощта!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #43

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    @emos,
    Сърдечно благодаря за открехването, заради което ще си позволя да съм малко по-детайлен. За мене всичко е по-скоро забавно отколкото дразнещо.
    Много се радвам, че си сглобил сам машината. На един приятел 13 годишният син и той сам си я сглоби и инсталира медиен Sabayon Linux, така че това си е постижение.
    Hyundai компютрите са като NEO, немските MBO и други подобни от хипермаркетите. Най-хубавото в тях е кутията май, обикновено се слагат „ретро” модели дънни платки от 3-то класни производители т.е. всичко е от най-нисък клас, за да е конкурентна цената. Това се вижда чак, когато го отвориш, а не по етикетчетата в магазина. Ако не вярваш, отвори един такъв.
    Въпреки многото спортна злоба, с която са изпълнени постовете ти, не ми отговори дали са ти попадали за тест тези твои части или само предполагаш, че са читави. Аз поне за вътрешно удовлетворение предпочитам, като давам препоръки сам да съм се убедил в качествата на стоката.
    Също така и по отношение на захранването замлъкна. Защо ли?

    Относно „небрежното вмъкване” ще кажа, че всеки който има претенции да познава PC пазара и следи развитието на този отрасъл, знае кой е Oskar Wu.
    Личи си, че си се опитал да намериш нещо, но не се получи заради това, че случката е от повечко години.
    Abit бяха в топ 3 на най-качествените платки заради уникалния дизайн на някои техни модели – творение на Оскар Ву, обаче нещо се случи и той напусна, като отиде в DFI - по това време те си бяха повече от посредствени платки. И тогава дойде първата DFI LANParty, доколкото помня със NF2 и разбира се за AMD. Клокърите се побъркаха по тези дъна, което си продължава и до днес. Платките са се превърнали в нарицателно за качество и производителност. После се чу, че Оскар се е разделил и с DFI и скоро излезна T-Power серията на Biostar.
    http://www.siliconmadness.com/2009/0...-pictured.html
    Дотогава Biostar нямаха нищо, с което да блеснат и определено бяха на нивото на ECS.
    За болшинството хора в IT бранша прогреса на компанията е налице, за тебе не знам. Abit, които бяха пред фалит, след изтичането на мозъци успяха да се закрепят, но вече не са същата компания. Няма връзка, но Epox фалираха, а правеха чудесни платки.

    Вместо да ме коригираш за дребни правописни грешки, хвърли повече усилия за ровене из чуждите форуми, за да прочетеш впечатленията на потребителите.
    За „писателя” добре ме разбра, но искам да отбележа, че всеки който е бил в „прогимназията” знае, че не се започва изречение със „Защото”

    За да се получи добър клок не трябва само инженерна мостра процесор и течен азот, ами и читаво дъно, а тези които стават за клок обикновено са качествено направени и стабилни. Ако искаш погледни линка.
    http://www.3dgameman.com/news/2009/1...i-x2-555-66ghz

    Съжалявам за дългите писания, но пък историята за Oskar Wu е интересна.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #44

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    мдааа, а dmitry отдавна си има нов компютър и сега се бори с Windows 7, а вие спорите, и решавате разни ти ми въпроси.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #45

    Re:Съвет за примерна конфигурация за десктоп

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    мдааа, а dmitry отдавна си има нов компютър и сега се бори с Windows 7, а вие спорите, и решавате разни ти ми въпроси.
    Хаха, в интерес на истината Вин7 ме изненада ама МНОГО приятно - оправията с него се оказа в пъти по-лесна отколкото с ХР... поне за сега де...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Продавам гейминг десктоп конфигурация!
    От lubenst във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 04-12-12, 12:16
  2. Примерна конфигурация
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-09, 12:48
  3. Съвет за конфигурация
    От Soul4o във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-04-08, 15:56
  4. Съвет за конфигурация
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-08, 11:14
  5. Съвет за конфигурация
    От mr. green във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 22-03-06, 10:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе