Резултати от 1 до 3 от общо 3

Примерна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Примерна конфигурация

    Спешно ми се налага да дам предложение за компютърна конфигурация.

    Става дума за училищни компютри, компютри, на които ще се подготвят ученици.
    Задачите, които ще се изпълняват на тях са свързани с текстообработка, обработка на изображения, малки бази данни [обучение свързано с тях] и евентуално програмиране [елементарни задачи, пак свързани с обучението на тези, които желаят. На всякакви езици.].
    Ще имат връзка с интернет, засега кабелна.
    Не се предвижда използването им за игри или каквито и да е филми с изключение на някакви образователни клипчета.
    На тях ще се инсталира Windows XP или Vista. По вероятно Vista.

    Моля съветите ви да са:

    Кутия.
    Какво дъно, най общо.
    Какво задължително да има на дъното.
    Какъв процесор [без значение Intel или AMD]
    Колко и каква RAM [2 или 4 GB]. Разположение.
    Видео. Памет.

    Какъв дисплей [LCD].
    Какъв размер, като се има предвид, че не са за домашна, а училищна употреба. Няма нужда от големи "прасета". За предпочитане са с някакви минимални мултимедийни възможности.

    Интересуват ме само техническите характеристики, марката засега е без значение.

    Мрежов принтер. Но истински мрежов, не персонален с възможност за мрежово използване.
    Черно-бял, лазерен.

    Ще бъде инсталиран в библиотеката и ще се ползва от всички [учители и ученици, за последните що се отнася до материали "добити" от интернет в библиотеката]
    Факторите са надеждност, добър сервиз, разумна цена на консумативите и цена на копието като цяло.
    В тази връзка моля да посочите марка и модел, не бих искал да се приема за реклама, ще разгледам и други предложения.
    Само марка и модел, няма да ги купувам аз, нито знам кой и откъде ще ги купува. Нито ще давам съвет за продавач.

    Благодаря ви предварително.
    Компютрите могат да бъдат получени след един месец, а може и след година и половина.
    По тази причина, моля да се има предвид малко презапасяване с ресурс.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:Примерна конфигурация

    аз започвам малко отзад напред т.е. с принтера:
    Понеже казваш е в библиотека ти предлагам и едно мултифункционално със възможност за копиране: HP LaserJet M1522n MFP - цена около 550-580лв с ддс. Като чист принтер HP LaserJet P2055dn + HP Care Pack (3Y) тоеа по цена на стемо до 30.04 е 685лв. и цената за копията е около 230лв за 7000 копия. На предното устройство е малко по - скъпо.

    За компютрите сега ще започна да мисля конфигурация, но може и да не ми осптане време после ще допълвам. Като за начало някои питания. Дали им са нужни оптични устройства и съответно вградено интелско видео ще върши ли работа?

    //ДОПЪЛВАМ
    за конфигурацията
    404.80лв 259.49$ 206.53€

    Избраните Стоки
    1 ASUS P5KPL-AM SE s775 IG31 FSB 1600 DDR2 1066 VGA PCI-E 6ch L SATAII 82.91лв
    2 Intel Celeron Dual-Core E1400 2.0GHz LGA 775 800MHz 512KB cache BOX 87.32лв
    3 DDR2 2GB PC2-6400/800MHz Kingston 31.75лв
    4 320GB WD Caviar SE 7200rpm 16MB SATA II 87.76лв
    5 LG GH 22NP20 DL DVD+R(22x8x)+R9(16x)DVD-R(22x6x)-R DL(12x)48x32x48Bl 35.66лв
    6 CASE FOXCONN TLA-570A без PS Black-Silver 39.70лв
    7 PS ENlight ATX-300W 12cm fan /pPFC 39.70лв

    мишки и клавиатури съотвентно избора голям и ефекта еднакъв


    монитор:
    Монитор 19" Philips LCD 190S9FS това мониторче е 265лв. ако е голям
    Монитор 17" Philips LCD 170V9FB - 180лв с ддс.
    Монитор 19" Acer LCD AL1916Ns 2000:1 300cd/m2 5ms 150/135 D-sub TCO'03 Silver - този е 19-ка и е 255лв с ддс като предисмтвот на горният 19ка е наличието на два входа.

    Само да кажа всички цени на които съм пропуснал да отбележа са с ддс, ако някоя е без съм го опоменал.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re:Примерна конфигурация

    Според мен не са нужни, но току що попитах и ми казаха, че искат.
    За мен са ненужно оскъпяване, но нека да е по тяхната.
    Да, нужно им е DVD да пише и да чете.

    Интелското видео им върши идеална работа, не им е нужно нищо повече. Вградено.


    Благодаря ти, ако има други предложения welcome.

    .:: EDIT ::.
    Всичко е наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. конфигурация
    От martosblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 11:06
  2. Съвет за примерна конфигурация за десктоп
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 30-10-09, 15:07
  3. конфигурация
    От A_L_E_X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-05, 15:35
  4. Конфигурация
    От MixMan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-12-04, 19:37
  5. Конфигурация
    От Voltmachine във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-03-04, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе