Резултати от 1 до 7 от общо 7

Бавна скорост при копиране от CDRom!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Бавна скорост при копиране от CDRom!

    Здравейте, проблемът е следния: на лаптоп Турбо Х от Плесио (не коментирайте качество, от 2 годинки не е гъкнал, поне до сега) CD Rom започна да неможе да се справя, най-общо казано. Като гледам видео файл от диск, филмът/клипът провлачва. Дисковете не са надраскани. Копирането работи но всичко започва да провлачва докато процеса тече, направо целия уиндоус като че ли се дави. Не съм много сигурен че е точно хардуерен проблем, операционната (ХР) не е пипана от както съм го взел но доста се старах да я пазя и редовно п(р)очиствам. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да каже. Мерси...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Умиращ CD Rom

    От известно време "тънки" оптични устройства (за лаптопи) се намират на пазара и не са никак скъпи.
    Обикновено процедурата е такава:
    - развъртат се един-два винта отдолу и старото устройство излиза
    - евентуално се свалят една или повече монтажнии пластини които са излезли със старото устройство - т.е. още два-три винта
    - тия монтажни пластини се прехвърят със същите винтове към новото устройство
    - подменят се "капачките отпред на шейната" - взимат се от старото и се слагат на новото - тия капачки са част от външния дизайн и кутия на целия лаптоп, но се закрепят към самото оптично устройство по стандартен начин
    - връщане на новото вече окомплектовано устройство в лаптопа и закрепване с най-първите винтове


    Опитах се да го опиша простичко, ама нещо не ми се удаде.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Умиращ CD Rom

    Можеш да провериш и в девайс менъджъра дали оптиката ти работи в PIO Mode или в MultiWord UDMA (или там както беше) , ако е в PIO мод ще се получава горе описаното накъсване и бавна скорост на трансвер.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re:Умиращ CD Rom

    Това което stenly описа е бил явно проблема. След деинсталиране на вторичния ИДЕ контролер и рестарт нещата се оправиха, поне за сега Благодаря на отзовалите се...

    п.с. ако някой админ може да промени името на темата та да е по-лесна за откриване...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Умиращ CD Rom

    И на мен ми се беш еслучило същото нещо. Явно някъде има някакъв бъг. И аз в първия момнет си помислих, че CD-то е заминало и щях да купувам ново. При мен беше на десктоп компа.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #6

    Re:Бавна скорост при копиране от CDRom!

    Имаше коментари че това се получава от мръсно дискче, претоварване или друг тормоз на у-то.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #7

    Re:Бавна скорост при копиране от CDRom!

    И аз имам някакъв подобен проблем. На компа съм с 2 DVD записвачки, първия проблем се появи когато се опитах да преинсталирам системата. Машината не откриваши инсталационния диск в масер устройството. Размених им местата, като направих слейва на мастер, инсталацията стана. Сега слейв устроството се проявява с гаден характер, чете дискове , които само то си иска и записва нормално. Дали е станало за смяна. Мисля ако няма лесен цяр да се одрусам с 40-50лв. и да го сменя. Приемам всякакви мнения, дали ще ги послушам сам ще реша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Много бавна скорост за USB 2.0
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 04-07-07, 18:42
  2. CDROM Image Files
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 24-01-05, 10:55
  3. Бавна инициализация на LAN под XP?
    От Леголас във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 13-06-03, 01:22
  4. starup disketa s CDROM drivers
    От smotanq4ko във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-03, 08:39
  5. CDROM review
    От some във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-01, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе