Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

въпрос за S/PDIF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #16

    Re:въпрос за S/PDIF

    а защо като превключа на digital output на моя жак я нама тази светлина като тази на снимката по-горе???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:въпрос за S/PDIF

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Защото няма друг изход за звук? В почето случаи лаптопите имат два 3.5мм жака, един за микрофон и за един за слушалки. Често този за слушалки има и "digital audio out" функция през оптика.
    Странно решение! За да се преобразува светлината в напрежение си трябва активно устройство, респективно захранване за него. За да се преобразува цифров сигнал в аналогов трабва DAC и пак със захранване. А джаджата, снимки на която си дал не влиза в стандартната комплектация на лаптопите. Въобще какво точно прави тя???

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Re:въпрос за S/PDIF

    мене също ми е чудно, как така става, да е едновременно оптичен, а може и аналогов, ползвайки се, за слушалки!

    @Lupus
    Джаджата, която е дал на снимката, е просто адаптер, за ползване, на стандартен оптичен кабел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #19

    Re:въпрос за S/PDIF

    http://media.snimka.bg/5010/016276091-big.jpg
    значи е оптика все пак

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #20

    Re:въпрос за S/PDIF

    да точно така оптика е...
    днес си взех един оптичен кабел свързах го и стана
    най-после успях до постигна желания резултат, а той е доста добър да не кажа перфектен
    благодарен съм на всички, които се включиха в темата

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:въпрос за S/PDIF

    Цитат Първоначално публикувано от cawboy
    най-после успях до постигна желания резултат, а той е доста добър да не кажа перфектен
    еми не е баш тъй, по добър сигнал от аналоговия няма, ама това е въпрос, за друга тема

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    18
    #22

    Re:въпрос за S/PDIF

    по-горе Eddie е публикувал снимка на звуковите входове/ изходи на лаптоп. аз имам лаптоп acer acpirte AS 8735G-664G50Mn. картинката отляво е същата но не зная свети лви не свети ли. попаднаха ми един комплект тонколони 5.1 Pilips A2.610/00 със следните входове Front /3,5със зелен цвят/, surount /3,5 със черен цвят/ и center/sub 3,5 с червенорозов цвят/
    т.е на суббуфера има входове същите като на лаптопа / само като визуално възприятие/но с това обозначение което съм описал. Дали по някъкъв начин мога да свържа тия колони с лаптопа или колоните в кофата. Аз лично имам слаби познания по тия неща но откъде ще докарам до суб сигнал център, /суб, сигнал съраунд и сигнал фронтфронт

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    18
    #23

    Re:въпрос за S/PDIF

    здравейте,
    Към по-горното съобщение от мен, bym1. Гледах в изхода за слушалки нищо не свети, което за мен не значи нищо. Бих бил доволен ако някои има такъв лаптоп /acer acpirte AS 8735G-664G50Mn/ да сподели дали е ползвал и как с колонки 5.1. Предварително ви благодаря за отговорите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. S/PDIF за Panasonic ST60?
    От GolemSmeh във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-14, 20:17
  2. откъде мога да си купя кабел S/PDIF ?
    От kiroslavov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-10, 22:36
  3. Дъно с 5.1 от S/PDIF
    От kkraevpv във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 18-04-10, 00:33
  4. Звукова карта CMI8768 проблем с S/PDIF
    От slave във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-09, 16:40
  5. HDMI и S/PDIF
    От Emoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-06-09, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе