Резултати от 1 до 11 от общо 11

Мнение за конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #1

    Мнение за конфигурация

    Моля дайте мнение за следната гейм+филми конфигурация до 600лв. Няма да се клоква. За сега ще се използва за монитор едно ЦРТ Делл 17, като по натам ще се вземе някое ЛЦД за около 400лв.

    AMD GIGABYTE 880GM-UD2H, AMD 880G, DDR III 1800(O.C)/1666/1333, VGA, HDMI, SATA II, RAID, 1394, GLAN, AM3 85.70 $

    AMD Athlon II X3 Triple Core 435, 2.90GHz, 1.5M, BOX, AM3 75.80 $

    RAM ADATA 2GB DDR III 1333 48.20 $

    WD 500GB 7200 16MB SATA II Blue 44.90 $

    FORTRON FSP500-60APN, 500W 45.50 $

    DVD / CD / RW Устройства LG DVD-RW GH22NS50 DVD RW SATA BLACK 30.75 лв

    Общо цена с ДДС 616.69 лв

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Мнение за конфигурация

    Ама ти сериозно ли мислиш да ползваш това за игри?!?!
    С вградената видеокарта ще гледаш слайдшоу вмсто плавна игра. Общо взето една хубава геймърска карта струва колкото този компютър (за справки подписа ми). Инвестирай някой лев и вземи и някакво видео (машината като цяло не е зле , но страда от отчайваща липса на видеокарта ставаща за игри).

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Мнение за конфигурация

    аз бих сложил и още 2 гиги рам, но това би било след покупката на видео

    stenly лекичко преувеличава относно нужната инвестиция, защото неговите процесор и видео са не за "хубава геймърска машина", а за "отлична геймърска машина"

    но така или иначе, не предвидиш ли минимум едни 200 лв за видеокарта, забрави да наречеш компютъра си "геймърски"

    съжалявам, това е реалността

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Мнение за конфигурация

    Право казват. Но всъщност, може да вземеш машинката така и по-късно да добавиш 3D ускорител за игри. Аз харесвам вградените видиа. Подкарват игри, но не и заглавията от последните няколко години. Примерно CS ще върви. Искам само да добавя за HDD - вземи 640 GB -я модел от Blue серията - WD640AAKS.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Мнение за конфигурация

    Този 3 ядрен процесор нещо...
    Тази записвачка за 30 лв къде я намери 50 лв струват вече по курса на $
    За видеокартата няма да коментирам - което си е така, така си е... Между другото дъното без VGA ще намали малко цената...

    OffTopic: Преди време говорих с един клиент на които правихме геймърска машина. Това което каза той беше:
    " - Всичките ми приятели са също със геймърски машини закупени от меркетите. Обаче аз каквато игра сложа ми тръгва без да барам нищо. А при тях за всяка игра трябва да се бутат настройките, и пак не върви както трябва" /да не се приема като реклама/ Това е разликата между геймърската и не-геймърсакта машина.
    На всеки компютър, ще тръгнат по старите игри, но за да играеш всичко, трябва малко по-серизна инвестиция във видео, памет...

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Мнение за конфигурация

    Ми то повечето игри детектват хардуера и се подкарват в 1024х768 или 1280х1024 на медиум детайли където и карта от 150-200 лева ще върши чудна работа. Проблема е ако имаш голям и хубав монитор(последното не е задължително , важното е да е голям ) и искаш да се насладиш на образ в правилната резолюция (както е при мен 1680х1050). Дори и моята карта вижда проблеми с някои игри и детайли на макс.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #7

    Re:Мнение за конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ама ти сериозно ли мислиш да ползваш това за игри?!?!
    С вградената видеокарта ще гледаш слайдшоу вмсто плавна игра. Общо взето една хубава геймърска карта струва колкото този компютър (за справки подписа ми). Инвестирай някой лев и вземи и някакво видео (машината като цяло не е зле , но страда от отчайваща липса на видеокарта ставаща за игри).
    За съжаление парите с които разполагам са тези - просто нямам възможност да отделя повече. Въпроса ми е дали следната конфигурация е добра на първо време, а по натам да вложа още малко пари (100-150лв) във видео карта.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Този 3 ядрен процесор нещо...
    Тази записвачка за 30 лв къде я намери 50 лв струват вече по курса на $
    За видеокартата няма да коментирам - което си е така, така си е... Между другото дъното без VGA ще намали малко цената...

    OffTopic: Преди време говорих с един клиент на които правихме геймърска машина. Това което каза той беше:
    " - Всичките ми приятели са също със геймърски машини закупени от меркетите. Обаче аз каквато игра сложа ми тръгва без да барам нищо. А при тях за всяка игра трябва да се бутат настройките, и пак не върви както трябва" /да не се приема като реклама/ Това е разликата между геймърската и не-геймърсакта машина.
    На всеки компютър, ще тръгнат по старите игри, но за да играеш всичко, трябва малко по-серизна инвестиция във видео, памет...
    Записвачката я намерих в Скай шоп
    Какво не му е наред на три ядрения процесор?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Мнение за конфигурация

    Супер е машината като първоначална инвестиция, можеш да си спестиш 1то ядро и да вземеш двуядрен.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re:Мнение за конфигурация

    За да не отварям нова тема ще попитам тук: искам да си взема нов компютър с параметри от рода: 64битов процесор, 4 гб рам, видео, което става за Старкрафт 2 на макс (може да не е най-новата карта, но там някъде / едно поколение назад), иска ми се да взема два относително малки харда и да ги бучна в раид. Другите компоненти са екста. Има ли възможност за около 400-500 евро това да се осъществи. Ако мога да набутам и монитор в този ценови диапазон ще е супер.

    Благодаря предварително.

    едит: ако е невъзможно...предложете конфигурации в този бюджет...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Мнение за конфигурация

    за това което искаш ми се струва абсурдно , но може и да намериш някой на зор да си продава компа.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re:Мнение за конфигурация

    Ето една примерна която е горе долу 550 евра (един хардиск обаче):
    Дъно: GIGABYTE EG41MFT-US2H
    Процесор: Intel® Pentium® E6600
    Видео: Asus EAH4850/2DI/1GD3
    Захранване: OCZ StealthXstream 700W
    Рам: Corsair 4 GB DDR3-1333 Kit
    Хард: Western Digital WD2500AAJS

    кажете дали има мисъл в мойте напъни...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  2. конфигурация
    От martosblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 10:06
  3. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 21:36
  4. Искам компетентно мнение за една конфигурация.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-11-06, 08:27
  5. моля за мнение за конфигурация
    От asa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе