Здравейте!
Необходима ми е помощ(ако въобще това нещо подлежи на ремонт). Без да искам закачих с крак кабел и съборих добичето както си беше включено. Падна от височина не по-голяма от 50 см, и то върху мокет, но така или иначе стана беля. Падал е и друг път
(от изправено до стена положение до хоризонтално), но нищо не му се е случвало. Този път обаче не се размина безпроблемно. Работи си, но на изображенията(в режим Color и Grey) в единия край се появява вертикална тъмна черта, като че ли придружена с по-тънки покрай нея. Чертата е от край до край на изображението. Не е дебела, може би десети от милиметъра, но дразни, и би направила неспособно сканирането на отговорни изображения.
Ето тук съм приложил едно примерно изображение с дефекта: http://germanik10.hit.bg/Image6a.jpg
Моля ви, ако някой е запознат, да даде мнение, подлежи ли това нещо на оправяне и струва ли си да го нося в сервиз. Ако може и да ми препоръча такъв, макар че не съм от София, а живея в Шумен.
Благодаря ви!

П.П.Скенерът е стар, някъде от около 2000-та година, но не е работил много и досега се справяше добре.