Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #1

    Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    Конфигурацията е следната:
    CPU ..........................AMD Atlon II x3 435
    Motherboard................Gigabite 880GM-UD2H
    RAM...........................Kingston 2 x 1024mb DDR3 1066MZ.
    PSU...........................Fortron 350W - не помня точния модел.

    Компютъра ще се използва за видеонаблюдение и диска ще е изключително натоварен. Предложете марка и модел - нещо надеждно до 150лв.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Конфигурацията е следната:
    CPU ..........................AMD Atlon II x3 435
    Motherboard................Gigabite 880GM-UD2H
    RAM...........................Kingston 2 x 1024mb DDR3 1066MZ.
    PSU...........................Fortron 350W - не помня точния модел.

    Компютъра ще се използва за видеонаблюдение и диска ще е изключително натоварен. Предложете марка и модел - нещо надеждно до 150лв.
    Ей това,http://plesio.bg/external-hdd-c-6997...-p-237265.html стига да не го "мандръсат"(да не е в автомобил или да е подложен на някакви вибрации)

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    така зададен въпросът няма точен конкретен отговор, защото всеки харесва конкретна марка по своите си причини. за лично предпочитам hitachi пред seagate, а никога няма да си взема western digital. следващият, който пише след мен може да има точно обратните предпочитания, при това напълно аргументирани според неговия опит . така че взимай каквото ти попадне пред окото, ако нямаш свои си предпочитания...

    стигаме обаче до по-важното - надеждността и натовареността. тези 2 думи означават само едно - трябва ти RAID 0+1 (само дето е >150 лв )

    от друга страна би могло да се вземат по-малки хардове и да се вържат. само трябва да си сметнеш какъв обем ти трябва.


  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    За надеждност има само една марка и модел дискове . Омразните според FearMe WD Caviar BLACK. Лошото е ,че цената надхвърля бюджета ти.

    задължително BLACK!

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    За надеждност има само една марка и модел дискове . Омразните според FearMe WD Caviar BLACK. Лошото е ,че цената надхвърля бюджета ти.

    задължително BLACK!
    И аз съм от WD-феновете. Особено на BLACK-сериите при Caviar и Scorpio. А също и на RE-сериите. Скоро мерих (с MHDD) скорост на един RE3 750GB и показа 100-110Mb/s, което е равно на скоростта по спецификация на SSD Intel 40G от по-старите модели.

    Както и да е, отплеснах се малко.
    За конкретния случай за видеонаблюдение и един Green ще свърши работа според мен. Защото:
    1. Видеонаблюдението въобще не предполага толкова голяма натовареност
    2. Дисковете от Green-серията така или иначе са добри при "поточна" информация - поне така казва производителя. В случая, заради многото камери (ако са много) няма да е баш "поток", но доста ще се доближава до "поток" (според мен).
    3. Видеонаблюдението предполага постоянно включен компютър години наред, което пък предполага да се подбират колкото се може по-студени компоненти. Те в днешно време процесорите масово охладняха, но при другите компоненти (чипсети, дискове, захранванията) се срещат и по-топли и още по-топли.
    Green-дисковете на WD са може би най-студените възможни, които има на пазара в момента.
    4. Цена - не са никак скъпи.
    В момента в Asbis е обявена дилърска цена от 60$ за (WD10EARS) HDD WESTERN DIGITAL Caviar Green Intellipower Adv Format (3,5", 1TB, 64MB, SATAII-300) и посочена препоръчителна крайна цена от 68$ (без ДДС)

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    FearMe
    Съвсем умишлено зададох така въпроса си защото нямам предпочитания. RAID 0+1 е добър вариант, но надвишава няколкократно бюджена ми. В момента компютъра е със seagate 250gb. който до колкото си спомням купих от теб, и понеже диска е в отлично здраве, мисля си дали да не го оставя него с инсталираната ОС, а да настроя програмата за видеонаблюдение да записва на новия диск. Какво мислите за този вариант?

    Дайте мнение и за този диск.http://www.vario.bg/205/5848/wd-cavi...cache-sata-ii#
    Гледам, че е SATA III - дали ще се разберат с моето дъно?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    вземи си един WD Green 32 или 64 Mb cache ..., няма да ти грее толкова и е надежден, вече 8 месеца тормозя един ежедневно в сървър конфиг. 24/7 ...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    За видео наблюдение аз също бих предпочел WD Green (особено ако е в DVR) - достатъчно надежни, а освен това са студени и безшумни.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #9

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    Здравейте, купих си фотоапарат HD и сега си търся мрежов хард HDD 2тb, че скоростта на запълване на харда ми се увеличи светкавично.

    помагайте за избора - моля

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Помогнете в избора на HDD 1ТВ.

    наскоро си купих хитачи 2тб и съм изключително доволен от скоростта. hd_speed показва ~140mb/s при нормално четене и 220mb/s в burst режим. hdtune показва с 10-ина % по-ниски стойности, но него го изчаках да се извърти целия, т.е. по целия диск. реално не знам колко прави, защото нямам друг за тест, който да е по-бърз.

    имам забележки относно затоплянето, но то не може едното без другото

    доста съм "увреден" относно претенциите ми към топлината на харда, и макар че съм убеден, че не би имало никакви проблеми, все пак ме дразни, че е топъл на пипане.

    зеленият WD и бавният Seagate (5900 оборота) биха били по-студени, разбира се за сметка на скоростта...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете в избора К2У
    От charliii във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-12-13, 10:20
  2. Помогнете в избора на GSM
    От naskonr във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-10, 21:33
  3. Помогнете ми в избора на 5.1...
    От petrovG във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 06-09-09, 16:39
  4. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05
  5. Помогнете в избора на pc
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 26-01-05, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе