Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос за hdd

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #1

    Въпрос за hdd

    Здравейте,развали ми се лаптопа и от него останаха твърдият диск и двд записвачката,въпроса ми е може ли да ги ползвам като външни хард диск и записвачка за малък нетбук и ако може какво трябва да купя за да стане.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Въпрос за hdd

    Разбира се ,че може, ще трябва да си купиш външна кутия за диска и за оптиката. Отиваш в някой компютърен магазин и това го обясняваш на търговците.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #3

    Re:Въпрос за hdd

    ok мерси,само да попитам една кутия ще свърши ли работа и за диска и за записвачката

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Въпрос за hdd

    Не , няма да свърши. Ще трябва да са две отделни като най-добре отиди с писачката и с диска за да видят хората с какви интерфейси са, понеже са два вида.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #5

    Re:Въпрос за hdd

    Здравейте!Имам проблем с един външен хард на IMATION APOLLO 250GB.На компа си работи нормално,форматирал съм го под NTFS и си свалям .мкv.
    Проблемът е,че телевизорът ми LG LD750 изобщо не го познава.Вкарвам го директно на УСБ-то,светва си ,завърта за секунди и спира.Съответно плеъра на тв-то не го познава.Пробвах да го захраня с допълнително външно захранване(самия хард има два усб кабелчета),но пак не се получава.
    Някой има ли идея какво мога да направя или направо да го махам и да си купувам нов?

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Въпрос за hdd

    а дали телевизорът може да чете изобщо от парче NTFS, я погледни в книжката, може да идва от това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Въпрос за hdd

    100% е че е NTFS
    направи го FAT32 и ще го познае

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #8

    Re:Въпрос за hdd

    Телевизора чете NTFS read-only.
    Вероятно все пак не му стига захранването 2.5' ли е диска?
    При мен 500ГБ Hitachi 2.5 си работи на usb-то само.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #9

    Re:Въпрос за hdd

    Телевизора чете NTFS и захранването му стига.Сега успях да го подкарам минавайки през тази процедура
    http://www.kakvo.org/flashka-s-fajlo...mpiutri/statia

    Получи се и съм много щастлив!!!
    Благодаря на всички за съветите!!!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #10

    Re:Въпрос за hdd

    С една дума го форматира пак и стана?
    Възможно е да е имало грешки по файловата система и да е трябвало една проверка да му пуснеш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #11

    Re:Въпрос за hdd

    Не съм го форматирал наново,просто чекнах Optimize for performance (в device manager) и се оправи.Толкова ли е важна тази опция?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Въпрос за hdd

    е какво да е важна, като това важи само за windows-а ти и няма нищо общо с телевизора ти нито с харда.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #13

    Re:Въпрос за hdd

    Това мисля, че влияе само на кеша на Windows-a. Имай в предвид, че така ще трябва да го изчакваш преди да го махнеш или с командата за махане - виж края на статията.
    Цъкни я обратно и пробвай.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #14

    Re:Въпрос за hdd

    Ами в този случай наистина нямам обяснение как тръгна.Не съм го фирматирал наново,но е факт,че и на други телевизори в магазина не искаше да тръгва.Честно да ви кажа,вече не смея да го пипам,че току виж пак е сгънал....Иначе като го махам от компа си го спирам според инструкцията и сега ,а и преди като си беше на FAT32 и с нецъкната отметка.А от телевизора ....там директно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе