Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Компютър за игри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Re:Компютър за игри

    Защото заводите бълващи памет произвеждат ддр3 а ддр2 вече или е само от складове или капацитета и на производство е много малък което вдига цената.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #17

    Re:Компютър за игри

    Цитат Първоначално публикувано от HaXx2005
    Ами примерно 600 лв?
    Ами примерно за 600-700лв можеш да сглобиш нещо прилично...
    например cpu ATHLON II X4 640 - 180lv
    motherboard ASROCK 890GM PRO3 -160lv
    ram KIT 3X1GB DDR3 1600 KINGSTON - 90lv
    GPU SAPPHIRE HD5670 1G G5 - 170lv
    кутия каквато и да е евтина - имай предвид че евтините до 70-80лв са абсолютно с еднаква ламарина така че и за 30лв да си купиш кутия няма да сбъркаш
    иначе сега гледам една FOXCONN ZL-142A - 55лв, ама незнам дали я има!
    или например в плесио Turbo-X Case A18 Piano Black - Midi - 40лв
    захранване CoolerMaster Elite Power RS-400-PSAP-J3 400W PSU- 70лв
    дотук 710 лв,за един доста добър геймърски копютър за нормални хора.. както са те посъветвали можеш да си потърсиш карта втора ръка..не се знае на какво ще попаднеш!!!, а също така може да си ползваш старото захранване и кутия и така да редуцираш цената..

    От тук нататък какво ще ти каже съседчето, по форуми, приятели, ще започнат да те убеждават че всичко под core i7 и GTX560 е боклук, то по-добре не ги слушай..
    и последно ще ти кажа само едно - не се насилвай да си купуваш комп който не можеш да ъпгрейдваш найстина всяка година или директно да сменяш на 2 год..защото съм виждал много такива хора , купуват си най-доброто , не могат да си го позволят и след две години всеки средностатистически комп за 500лв бие едновремешният им монстер, а те не могат да си позволят замяна..и тогава се започват едни грозни истории за това видиш ли как старите пентиуми били най-добрите, започват се опити да се продаде стар процесор на цената на нов и т.н....
    за пример ще ти кажа че в момента тези атлони който продават на цена 150-200лв са с доста по-добър пърформанс отколкото интелски процесори отпреди 2 години който са стрували в порядъка на 500-600лв..така че това е, днес сглобяваш най-доброто, утре съседа с една заплата сглобява по-добро от теб..защото му е по-умна главата!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #18

    Re:Компютър за игри

    От какъв зор набутваш triple chanel kit(и то ненужно скъп) на AM3 конфигурация. И за какво му е дъно с вградено видео при положение, че слагаш отделна видеокарта. А тая която си предложил не е най-изгодната покупка точно в този вариант. За тия пари има HD5750 512MB DDR5 и GTS450 512MB дето я правят смешна тая 5670. А и превишаваш бюджета с над 100лв. И да, това не е геймърска система а компромис. Утре като си купи някой FullHD монитор и това ще клекне сериозно на 1920х1080, и ще трябва да играе на ниски детайли. Това което каза за кутиите, че тия от 30лв. и тия от 70лв. са еднакви е абсолютно невярно. Изобщо няма база за сравнение между 30-левова ColorsIT и Coolermaster Elite 430 за 75лв. Та моето предложение, ако бюджета е строго 600лв. и нито лев нагоре, то препоръчвам да се вземе машина с вградено видео, а след някой и друг месец като се посъберат парички да се добави и една хубава видеокарта. Ако може да се дадат повече от 600лв. нека автора на темата да каже колко и ще му мислим.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #19

    Re:Компютър за игри

    ОО, дал съм само пример..нека момчето само да си прецени...
    1во.Набутвам тази рам защото все пак е не най-обикновенната, въобще не взимам предвид това дали е трипъл или не ..т.е. повече рам-по-добре...може и да си вземе 4гб ако иска...всепак той ще си сглобява компа, не аз..
    2ро - дъното - защото това е дъно което поддържа всякакви овърклокове (отговарям като лайк), висока честота на шина, може стабилно да държи рам на 1800, а също така това дъно има DDR3,SATA3, USB3.0 друго дъно с такъв хубав чипсет и толкова новаторско няма на такава цена!!!..иначе обаче си прав..не мога да не се съглася че вградената карта идва излишна...но може да ползва и нея временно, може би еедна от най-добрите вградени карти на пазара в момента.
    3.то "За тия пари има HD5750 512MB DDR5 и GTS450 512MB дето я правят смешна тая 5670" - виж с това напълно се съгласявам с тебе..само с една забележка - не мога аз да я открия къде ги има за същите пари..аз лично намерих GTS450 512MB на 170лв, това е най-ниската цена..т.е. определено съм съгласен тук с теб..това е по-добрата карта!!!
    4то за кутиите - единствената разлика между този кулърматер и другите евтините е че онези са с ламарина вестник, а кулърмастера е двоен вестник...т.е. да, много по-добра е ама нали гоним бюджет все пак.
    5то - за превишаването - е..аз все пак съм дал пример ..извинявай да виждаш някъде годе да пише "оферта номер *******"
    незнам защо трябва да се спираме на 600лв и нито лев нагоре - това ще рече че за 20лв разлика трябва да се откажем от нещо по-хубаво само за да си спазим уговорката от 600лв!
    Дадох му горе някой акъли как да си редуцира разходите, нека той си реши...
    И съвсем последно - въпрос към теб - защо въобще писа на мен, а не отговори на момчето с въпросните предложения, например в стил "ами аз ти предлагам това......то е по-добро като с-ма"..


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам компютър за игри
    От IvanZop във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-12, 16:39
  2. Тест на компютър за игри
    От nikolin във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-12, 17:30
  3. 3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?
    От bobitovn във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 26-12-11, 19:12
  4. Продавам компютър за игри
    От LCD??? във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-11, 17:09
  5. Десктоп компютър за игри!
    От lord_ice във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-10, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе