Резултати от 1 до 3 от общо 3

Конфигурация за гейм клуб

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Конфигурация за гейм клуб

    Колеги, някои скоро правил ли е конфигураций за гейм клуб? Нали знаете става въпрос за максимално ефективна ставаща за игри и с максимално ниска цена защото ще са няколко компютъра?

    Ако някои е правил нещо наскоро, нека сподели какви параметри е използвал...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #2

    Re:Конфигурация за гейм клуб

    Какъв е максималният бюджет за един компютър? Имал съм гейм клуб преди години, ама се оказа, че не ми е изгодно да плащам лицензите за игрите и го затворих. Компютрите от тогавашна гледна точка бяха малко под средният клас или от днешна гледна точка, нещо от рода:
    Евтино дъно със 770 чипсет - около 100лв.
    двуядрен процесор AM3 - 100лв.
    2GB RAM 40лв.
    500GB диск около 70лв.
    евтино видео от рода на GT240/HD5570 120-130лв.
    евтина кутия - около 30лв
    захранване, но по-прилично, например Fortron 350W за около 50-60лв.
    Също евтин монитор с ниска резолюция за да се справят компютрите с по-новите игри - например BENQ 18.5" G925HDAE за около 175лв.
    Клавиатура, мишка и задължително слушалки с микрофон около 40лв.
    Windows OEM за да е по-евтино - ако не се лъжа е около 160-180лв.
    Посочените цени са на дребно, ако вземеш повече машини се пазари за отстъпка. По мои наблюдения масово се играе CS 1.6, CS Source, Lineage II, WoW(прайвът сървъри), DoTA, Starcraft 1 и 2, GTA, FIFA и NFS. По груби сметки лицензите за комерсиално ползване на тия заглавия е 1500-2000лв. на година. Windows поне се купува еднократно.
    Общо около 650-750лв. за хардуера и 160-200лв. за ОС. За игрите вече зависи кои ползваш. Преди беше така: плащам 1000лв. на Electronic Arts за една година и имам право да инсталирам всичките игри които те издават. Представител им ми подшушна, че не се интересуват много как съм се сдобил с физическото копие на играта, стига да си плащам лиценза.
    Друго, винаги е добре да има едни заделени пари за всеки случай, че се случва понякога нещо да изгори и трябва да се действа бързо да се приведе в работещо състояние, особено ако компютрите не са много и се случва да е пълен клуба.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Конфигурация за гейм клуб

    Стъкмих конфигурациите. Ако някои се интересува от подобни, нека пише...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам аксесоари и отключвам гейм конзоли
    От stan4opan4o във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-12, 11:09
  2. ?Proxy? за Гейм Сървър
    От Snoopy във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-07, 16:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 28-11-05, 17:50
  4. Предложете конфигурация за клуб!
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-04, 18:13
  5. Отговори: 45
    Последно: 03-06-03, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе