Резултати от 1 до 7 от общо 7

Мнение за лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Мнение за лаптоп

    Моля дайте мнение за този хубавец! http://laptop.bg/laptops-dell-XPS_L5...501x_DELL00689
    Не съм специалист в тази област и ето какво мисля (и питам):
    1. Рам - 6 или 8 гиги? Доколкото знам, на лаптопите паметта не е двуканална, така че, 2x4GB само ще увеличи обема, без да се отрази на бързодействието. Или се лъжа?
    2. HDD на 7200 оборота - проблем ли е за лаптоп?
    3. Видео Nvidia - май имаше някакви ядове с комбинацията laptop-Nvidia!? Или това вече е минало?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Мнение за лаптоп

    Този "хубавец" не си струва парите...варианта с 8гиги може да е и по-бавен....тази простотия пък...1920х1080 на 15 инчов дисплей ще ти иска едни хубави часовникарски очила за гледане на надписи и икони..това е резолюция за 17 или най-добре 18.4 инчов..7200 е ок, но това ще си дава своя данък към температурата вътре в лаптопа и в комбинация с енвидията ( особенно ако е спестено от охлаждането ) може да ти се случи да хвърлиш дъното до 6 месеца. При тези пари 2300лв и желание да е от класата на Dell се отива към Alienware гамата, където нещата са изпипани.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Re:Мнение за лаптоп

    Добра машина на висока, но относително разумна цена.
    Tommorow... за ALIENWARE ще се наложи да удвоиш цената, не ги сравнявай...
    Според мен обаче, има леко несъответсвие в характеристиките - прекалено висока резолюция за тази видеокарта.
    По въпросите:
    1. 6 са ти предостатъчни
    2. 7200 е по-добрия вариант.
    3. Проблеми с nVidia няма, но... този ускорител ми идва леко бавен за лаптоп с подобна резолюция. По спомени, 420 е като производителност под 5650, даже под 4650. Което означава да забравиш за съвременни игри в нативна резолюция.

    Като цяло не е лоша машинката, предполагам, че може да се намери по-оптимално решение за тези пари, но... то пък не е и редно винаги да се опитваш да изтискаш максималното.
    Ако ти е легнала на сърцето... взимай.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Мнение за лаптоп

    Машини с такава резолюция не се вземат за игри. Видеото е достатъчно за всичко без тежки игри. Не случайно иконите на Windows 7 са достатъчно големи. Проблеми с отлепването на тази видео карта няма да има освен ако не спре вентилатора или лаптопа не се ползва в силно замърсени помещения или върху губер, или някоя друга текстилна повърхност.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re:Мнение за лаптоп

    Точно за L501X се разпортува навсякъде работна нормална температура на GPU-то 75-80 градуса при идъл и 96+ градуса при геймване, това рано или късно ще си свърши своето. И това според всички експлоатационни правила ( без губери, покривки и т.н )
    @Крис - "Извънземните" не са толкова страшни ценово....в САЩ Виж тук малкото които са ги внесли режат глави.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #6

    Re:Мнение за лаптоп

    Да и като сметнеш доставка, мито, ДДС, и липса на гаранция ще ти излезе през носа. Цената в България(не само на Елиънуер, а на повечето компютърна техника) е съвсем нормална, каквато е и в ЕС, даже в някои случаи и леко по-ниска, и изобщо сравняването на цените Европа vs. САЩ e неуместно. А дали е добър лаптопа - ами зависи за какво ще се ползва машината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re:Мнение за лаптоп

    Нещо не си в час. Аз съм гражданин на света и мога да купувам от където си искам и от където ми е по-изгодно.
    При всяко едно положение покупка от САЩ е по на сметка със всичките му такси и вносни мита, ддс и транспорт. Alienware не е "повечето комп техника". Както и да погледнеш например на това "безкрайно изгодно" предложение:

    http://www.intelinet.bg/shopping/product.php?p=2135

    без да задълбавам...със сходни параметри ще звучи поне 2200-2500+ лв по надолу със всичко платено.

    най-голямата ръчка в калкулатора
    http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx
    ( разбирай избор на най-високите параметри без SSD дискове ) звучи ценово така:

    PROCESSOR Intel® Core™ i7 2820QM 2.3GHz (3.4GHz Turbo Mode, 8MB Cache) edit
    OPERATING SYSTEM Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit edit
    MEMORY 16GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (4DIMMS) edit
    VIDEO CARD 1.5GB GDDR5 Nvidia GeForce GTX 460M edit
    HARD DRIVE 1.5TB Raid 0 (2x 750GB 7,200RPM) edit
    LCD PANEL 17.3-inch WideFHD 1920x1080 120Hz WLED w/ NVIDIA 3D Vision Bundle edit
    WIRELESS CARD Intel® Advanced N + WiMAX 6250 a/g/n 2x2 MIMO Technology edit
    SYSTEM COLOR Alienware M17x, Soft Touch Nebula Red edit
    Slot-Loading Dual Layer Blu-ray Reader (BR-ROM, DVD+-RW, CD-RW)

    2908 долорес - 4,158лв + 5% (207) + 20% (873) = 5,238лв

    Та...в кое е спора???!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за лаптоп Lenovo G575Al-59303921BLK
    От edi1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-12, 12:58
  2. Мнение относно лаптоп АСЕR EXTENSA 5635G
    От lggk във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-09, 12:44
  3. Мнение за лаптоп
    От novamen във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 07-06-09, 14:45
  4. Моля, дайте мнение за този лаптоп
    От squash във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 18-04-09, 11:22
  5. Лаптоп - мнение и консултация?
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 25-05-07, 03:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе