Резултати от 1 до 14 от общо 14

Sata II контролер за PCI слот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    Sata II контролер за PCI слот

    Предложете ми онлайн магазин откъдето да си закупя sata 2 контролер за PCI слот , който да поддържа RAID 0,1.
    Ще го монтирам на дъно ASUS P5P800, на него ще закачам 2 диска ExcelStor JUPITER, модел J8080S, SATA II, 7200RPM

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Според мен сата контролерите поддържат поне раид 0, 1
    какъвто и да купиш ще ти свърши работа.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ей това намерих за теб http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1111, не знам дали ще те устройва цената, а и контролери на PCI със Сата поддръжка почти няма вече, всичко е на pci-e x1,x4,x8. Успех

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Предложете ми онлайн магазин откъдето да си закупя sata 2 контролер за PCI слот , който да поддържа RAID 0,1.
    Ще го монтирам на дъно ASUS P5P800, на него ще закачам 2 диска ExcelStor JUPITER, модел J8080S, SATA II, 7200RPM
    @Shanto със тези дискове Екселстор ще стане супер контролер нали знаеш... Само намери повече за да ги сменяш
    Иначе Промиса които е предложил колегата ще свърши работа...

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ами такива са наличностите при човека, който ме помоли да го направя.А не иска да влага много пари, затова минаваме на този вариант.
    Ето какво открих аз:
    MANHATTAN

    Какво смятате за този контролер?Ще стане ли?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ако е случаен клиента, слагай и бягай. Ако ти ще трябва да го поддържаш после, не се занимавай с тези нонейм карти... (поне ако не искаш да тичаш като линейка по 5-пъти седмично
    Това не го разбирам, човека иска RAID (предполагам иска да пази данни) а се е спрял на EXCELSTOR и иска контролер без пари...
    Има и още един момент. Като се скапат нещата(а то няма как да не се скапат с тези хардове и евтината платка) клиента ще каже - к'во направи ти бе, отидоха ми данните - Иди после му обяснявай.
    Моя съвет е, колкото и стиснат да е клиента ти - обясни му кратко и ясно, че ценната информация не се пази е евтини комоненти, а всеки един такъв е предпоставка за проблем...
    Преди време правих една "подобна машина" за пазене на данни. Заложих да дъно на интел с вграден контролер, свърши работа... HDD естествено най-добрите които можах да намеря Seagate с по 5 години гаранция...

    Може да споделиш и каква е точно целта на този райд и какъв е клиента. Може би съм прав, но може да е някои хоум усер които му се ще да има РАИД


  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ами тези дискове ги има налични, на компютъра има DVR платка с две камери и съхранява само записи от видеонаблюдение на къщата си.Ще го ползва само за това.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Този ДВР може да създаде доста "трафик"... Не бих се занимавал с тази платка... (като забие, оставаш без наблюдение)
    Между другото един ДВР(хардуерен външен) без хардовете е 250/350 лв
    На този ПЦ платката му е 200, хардовете да кажем, че са 100, самия компютър 200 минимум, сега РАИД да кажем 100 лв за контролер...
    Не ми се смята...

  11. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #9

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Всичко го има налично от преди.Иска само контролер за RAID.Затова не му се дават пари за нещо ново.Не мога да го убедя и затова търся вариант, който ще е приемлив за него, с всички компромиси.За мен е без значение, върша му услуга, не ми плаща нищо.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ами добре, Взимайте евтината карта тогава и какво то стане. Картите от ТОЗИ ТИП (не говоря конкретно за манхатъна) забиват при по сериозно натоварване.... А забие ли ти контролера оставаш без наблюдение...

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #11

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    @shanto: Нищо лично, ама ще направиш "мечешка" услуга. Искаме без пари да стане всичко, че ако може накрая да ни дадат 20лв., че и да ни почерпят. Аз съм се вкарвал в подобни филми като твоя и знам какъв е крайния резултат.
    Ако твоя човек държи толкова да е без пари, обясни му за евентуални бъдещи проблеми и ако той се съгласи - затваряш очи и купуваш Манхатън-а.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #12

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Имам въпросният манхатън, чипа е на Sil, ползвам го като разширителна платка, трябваха ми два допълнителни порта (т.е. RAID не ползвам). В това му качество проблеми няма. Самата "фирма" все пак си има сайт, което за noname е добре. Excelstor, не са чак толкова зле, нека не забравяме, че дефакто са Hitachi. Щом ще се ползва за "домашни" нужди, според мен би вършил работа. Ако се гони качество, няма нищо под стотина лева, това е истината, както се казва за тези пари толкова. Лично за мен контролерите на Sil са за предпочитане пред JM.

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    Ами аз съм му казал вече за евентуалните проблеми, но човекът държи да е максимално евтино.Така, че решението е негово, а за последвали проблеми аз нямам вина.
    Благодаря на всички за информацията.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Sata II контролер за PCI слот

    за сериозни работи си трябва сериозен контролер, тия двете платки нищо не струват, за райд, и то най вече за 1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам/заменям SATA RAID контролер, Buffalo WHR-HP-G54 и антени
    От yHuKyM във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-12, 09:59
  2. Питане за SATA контролер
    От nikolin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 25-09-11, 21:56
  3. Отговори: 7
    Последно: 10-07-10, 10:15
  4. SATA разширителен слот
    От wH1spEr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-05, 20:39
  5. SATA контролер за Linux/BSD
    От universe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-04, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе