Резултати от 1 до 9 от общо 9

Питане за SATA контролер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #1

    Питане за SATA контролер

    Има места където съм се зарекъл колкото се може по малко да бутам и едно от тях е BIOS-a . И тъй като не съм си правел много експерименти - съответно и незнам много неща .

    Инсталирах си HDD Regenerator . При опит за стартиране под Win излезе следният надпис :

    The system has detected SATA controler , working in ACHI mode . For better perfomance , it is recommended to change it to compatible IDE mode ( in the system BIOS )
    Да го сменя ли ?

    По принцип биосът е флашнат в началото на годината с програма свалена директно от сайта на леново .

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Питане за SATA контролер

    Има малък шанс при смяната на контролера да не може да ти зареди операционната система (при връщането му в AHCI, ще зареди). Всички програми от типа на HDD Regenerator, MHDD и т.н. искат SATA контролера да работи в IDE режим за по-голяма съвместимост.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #3

    Re:Питане за SATA контролер

    10х за инфото .

    Довечера ще го пробвам ( сега излизам че навън времето е идеално за по една бира ) .

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Питане за SATA контролер

    най добре си направи бутващ диск, от самата програмка и стартирай от него компа.
    Флашка не прави, защото той се я преправя по негов начин, като завзема около 1GB. Hе че е трудно после да и върнеш пълния капацитет, ама някои флашки откачат от такава маневра.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Питане за SATA контролер

    Доколкото разбирам искаш да лекуваш лоши сектори на лаптоп Lenovo. Ако е гаранционен изобщо не си заслужава. Вземи си важната информация и го носи да ти го оправят гаранционно (става със смяна на диска)...
    Регенератора нищо няма да оправи/възстанови... Още по малко физически проблем, защото логическия и най-обикновен формат ще го оправи...

    Иначе, не виждам много смистъл в това IDE да дава повече performance от AHCI ама айде...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #6

    Re:Питане за SATA контролер

    Аааа не става дума за моя лаптоп , исках само да я тествам когато се появи тоя надпис и взе да ме гложди любопитството . Аз просто съм си направил една флашка със Slax за екстренни ситуации ( макар че е много удобна и за всекидневна употреба ) и там смятах да го кача и при нужда да го ползвам .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Питане за SATA контролер

    Не знаех че регенератора върви под линуь
    А иначе да си правиш експерименти с такива програми на работещ диск... Аз не бих...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Питане за SATA контролер

    и то точно с регенератор- мъка.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #9

    Re:Питане за SATA контролер

    Slax със модул wine - всички програми си вървят добре ( тествани 3 игри + 2 офис програми + 2 други ) - не вярвам да регенератора да даде проблем . А относно дали да го пробвам на работещ диск ?! - защо не , ако си е наред ще прочете "здрав" сектор . А ако е "bad" ще се опита да го ремонтира .

    Но на мен идеята ми е да мога само да го стартирам и оттам да създам бутващ диск с регенератора .

    То цялата идея е ако има проблем - да имам слакс + екстри . Засега няма проблем да се разпознава целия хардуер + ntfs support + antivirus остава да вкарам регенератора + още няколко замислени екстри ( малко wi fi ми куца - намира мрежи ама не може да се върже - ще трябва да го оправя ) .

    Та мен ме загложди точно надписа , все пак аз се оправям по добре със софтуера отколкото със хардуера и реших да питам . Общо взето схванах - промяна на режима може ACHI <-> IDE , но не трябва да се прилага програмата на "здрав" хард .

    10х и бира за всички .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за BBU на райд контролер?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 30-05-14, 12:09
  2. Продавам/заменям SATA RAID контролер, Buffalo WHR-HP-G54 и антени
    От yHuKyM във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-12, 09:59
  3. Sata II контролер за PCI слот
    От shanto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 16-07-11, 15:02
  4. Питане за ASROCK K7NF2-RAID/SATA/DUAL CH
    От HD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-06, 00:05
  5. SATA контролер за Linux/BSD
    От universe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-04, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе