Резултати от 1 до 9 от общо 9

избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    18
    #1

    избор на лаптоп

    Искам да си закупя лаптоп за около 800 до 1000 лева. Моля ви препоръчайте марка, защото преди година си закупих HP COMPAQ PRESARIO CQ61-345 SQ за 1100 лева и излезе пълен боклук, изгоря ми дъното и сега съм си без лаптоп. Не, че ако беше друга марка нямаше да стане, но по принцип от този модел не бях доволна - загряваше много, слаб звук....и т.н. Искам нещо изпитано. Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:избор на лаптоп

    след като е купен преди година, значи още е в гаранция и подлежи на гаранционно обслужване
    ако са предложили смяна с друг, то тогава кажи къде е купен, за да не предложим нещо, което съответната фирма не предлага

    НР изобщо не са лоша марка и е жалко, че в резултат на изключение си си изградила негативно отношение към марката

    и най-накрая (но може би първо по важност) - за какво ще се ползва лаптопът, защото добрият за едно, е лош за друго, а ако е само за ровене в нета и гледане на филми, то даването на 1000 лв е безсмислено

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:избор на лаптоп

    HP се продават с 12м. Много рядко ги дават с 24м.( в условията им пише че имат опция за удължаване на гаранция и на тази база само с 12м продават. )
    жалък опит да се покрият и незнам защо все още са останали ненаказани.
    Поради този неприятен момент - аз прекратих да ползвам марка HP

    Като марка - Каквото и да купиш , гледай да е с повече гаранция .

    На първо време :
    http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+N5030-34077 - 36м гаранция


  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    95
    #4

    Re:избор на лаптоп

    ако лаптопа е калпав, повече гаранция=повече мъки по сервизите,така че малко на късмет е работата с тази боклукчава стока по нашите магазини
    друг вариант е втора ръка от някоя фирма и модел,който не е произведен за нашия пазар,недостатъка е че гаранцията е малко и че не е с най-добрите параметри,но пък шанса е голям да си работи дълго след това безпроблемно
    и както се писа зависи за какво ще се ползва,и какви претенции за функционалност има клиента

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:избор на лаптоп

    не за да споря с теб, techno (в крайна сметка не си страна в казуса), но вътрешнофирмените решения относно гаранцията са без никакво значение пред закона, така че 2-те години гаранция са си в сила. досега не ми се е налагало за каквото и да било, но ако ми се наложи, ще си търся 2-те години, а всички знаем, че с редки изключения, фирмите все пак гледат да избегнат взимане-даване с държавата по ред причини

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    18
    #6

    Re:избор на лаптоп

    Гаранцията на HP беше 1 година. Те тогава направиха предложение за по-дълга гаранция, но трябваше да се доплаща, немалка сума. Благодаря Ви все пак!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:избор на лаптоп

    Ясно че не спорим , но ти казвам от опит от 10 кладенеца вода ще ти донесат, ще изтъкнат това че си отказал удължаване на гаранция и де-факто си се съгласил с по-малката гаранция.Удължаването е за +2г отгоре, с което не си се съгласил. И ще ти дадат документ за това.
    Малка вратичка , но ефикасна.
    .

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:избор на лаптоп

    Тази тема не и е тук мястото, но все пак ще посоча 2 -3 лаптопа които според мен си стуват парите и са с параметри по производиртелност близки до "бившето" ти HP.По качество са далеч над него.


    1. Lenovo G570A от вносителя



    2. леново thinkpad - здрав бизнес лаптоп със защита на клавиатурата от заливане с течности.Лошото е че е 13.3 екран.

    Някъде в нета видях, че предстои внос на леново финкпад-бизнес серията екипирани с среден и висок клас видекарти, но сега не си спомям къде, а и те няма да са под 1200 лева.

    Моят следващ лаптоп сигурно ще или отново сони или леново.ако реша да поръчвам от чужбина ще е Асус, макар, че последните 6-8 месеца българските вносители ме изненадват с лаптопи с доста мощни видеокарти.

    Имах възможност да се докосна до едно леново финкпад и мога да кажа, че е много солидно направен, за мое съжаление със слаб дизайн и слаба производителност.Иначе има доста екстри във вид на различни защити.


    За старият лаптоп -HP се обърни към - Комисията за защита на потребителя- тук дори и да нямаш гаранция важи чл.122 и следващите от ЗЗП устновяващи правото на рекламация, ако рекламацията е направена до 2 месеца от установяване на дефекта.Тоест ако са изтекли повече от 2 месеца кажи че дефекта е установен преди 5 дни да кажем.И без това е налице един така наречен скрит дефект, който при първоначален оглед при покупката не може да бъде установен и се е проявил(възникнал) след близо 1 година от покупката на лаптопа.


    Ако нищо не стане и не ти се занимава с адвокати, разпродавай на части-така поне ще избиеш част от парите за новия лаптоп.
    Успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    18
    #9

    Re:избор на лаптоп

    Благодаря на всички за съветите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на лаптоп?
    От dimex във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 15-02-12, 16:31
  2. Избор на лаптоп
    От pspgamer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-11, 17:44
  3. избор на лаптоп
    От Firefox във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 20:57
  4. Пак за избор на лаптоп
    От shell във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-12-06, 23:05
  5. Избор на лаптоп
    От TIMEX във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 30-07-03, 23:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе