Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Избор на лаптоп?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #1

    Избор на лаптоп?

    Здравейте колеги решил съм да си взема лаптоп на изплащане.Харесах два модела в брошурата Карфур,10 вноски без лихва.Моделите са LENOVO G570GH B800-4G (дават и безжичен рутер към този модел TP-LINK 740N)-699лв. И вторият модел FUJITSU AH531 B950/4/750 RED-799.Не разбирам много,дори не мога да разбера двуядрени ли са не са ли....Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #2

    Re:Избор на лаптоп?

    Аз не бих ти препоръчал нито едното от двете. Ако искаш за тази цена +100ина лева ще вземеш процесор i3, който ще е по-добре. Поне аз така мисля. + това ще има и отделна, а не вградена видеокарта, макар и мобилна.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #3

    Re:Избор на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от wire
    Аз не бих ти препоръчал нито едното от двете. Ако искаш за тази цена +100ина лева ще вземеш процесор i3, който ще е по-добре. Поне аз така мисля. + това ще има и отделна, а не вградена видеокарта, макар и мобилна.
    +1
    например http://www.technomarket.bg/products/...570ah-59310817

    Тоя го взехме преди 2-3 месеца за около 930 /като ползвахме отстъпка от 999/. Добро изпълнение. Пробвах му NFS The RUN - тръгна си без грижи на МЕДИУМ - т.е. добра видеообработка и без да грее и да се мъчи от натоварването.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Избор на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    +1
    например http://www.technomarket.bg/products/...570ah-59310817

    Тоя го взехме преди 2-3 месеца за около 930 /като ползвахме отстъпка от 999/. Добро изпълнение. Пробвах му NFS The RUN - тръгна си без грижи на МЕДИУМ - т.е. добра видеообработка и без да грее и да се мъчи от натоварването.
    Тои целия компютър си е на МЕДИУМ НИВО. Нито процесора, нито видеото са кои знае какво, видеото даже си е в раздела LOW...

    Към питащия. Не мога да разбера защо въпреки, че лаптопа ще се взема на изплащане, искате да се набутате с най-големите боклуци. Хаде ако плащането е в кеш и парите не достигат по-разбирам, ама на изплащане....
    Бих се ориентирал към модел от порядъка на 1200 дори и 1500, нищо, че ще трабва да го изплащам половин година повече, най-малкото защото тези в ниския клас, дори да се изплаща 1 година, докато го изпратиш, вече ще е морално остарял...
    Относно конфигурацията, не бих взел нищо по-слабо от core i5 и карта 65xx... или аналог на nVidia. Не виждам смисъл да се наливат пари в low-end процесор като i3, като за 100 лв отдоре моге да се взема i5...

    За тези дето ще кажат - не ми е нужен бърз лаптоп... До сега не съм видял някои да се оплаква от бърз лаптоп, но от бавен ДА. Утре ще решиш да сложиш някоя по-нова игра... И тогава има вероятност вместо да играеш, да гледаш картинки, макар, че в днешно време всичко е гладно за ресурци и видео дори и един google earth...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #5

    Re:Избор на лаптоп?

    Че е така, така е, ама и бюджета е доста нагоре в случая! Това МЕДИУМ Леново се взе предимно за офис приложения с малка опция да играе чат-пат внучето на ползвателя. Надявам се, че се изясних. И както всички са забелязали - след като веднъж са имали лаптоп - ТО при търсене на НОВ, са знаели на кое да обърнат внимание. И всичко това съобразено с определен бюджет /било и на изплащане/. Въпросният мой избор е при среден бюджет, но БЪРЗА РАМ, което най-много ще се усеща от обикновен ползвател. Успех на търсещия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #6

    Re:Избор на лаптоп?

    Благодаря за изчерпателните мнения.Да ме насочите към някоя конкретна марка и модел до 900-1000лв?Кои правят по малко проблеми и са по качествени?Също да попитам и за моделите MSI ?Не съм чувал за такава марка,предполагам са някакъв боклук?Единствено забелязах че за гаранцията пише че е "МЕЖДУНАРОДНА".

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Избор на лаптоп?

    MSI не ти трябва... В момента избора между се сважда до DELL, TOSHIBA, Lenovo, HP(не ги харесвам, затова не ги включвам).

    Лаптоп DELL Inspiron N4050
    14 инча / 35,56 см
    Intel Core i5-2430M 2.40GHz/3.00GHz
    4GB
    640GB
    ATI-AMD Radeon HD 6470 с 1GB DDR3 собствена памет
    ---------

    Лаптоп DELL Inspiron N5110 4GB с черен капак
    15,6 инча / 39,62 см
    Intel Core i5-2430M 2.40GHz/3.00GHz
    4GB
    640GB
    NVIDIA GeForce GT 525M с 1GB DDR3 собствена памет

    --------
    Лаптоп Lenovo IdeaPad Y570 59-325418 4GB

    15,6 инча / 39,62 см
    Intel Core i5-2450M 2.50GHz/3.10GHz
    4GB
    500GB
    NVIDIA GeForce GT 555M с 1GB DDR5 собствена памет

    3 примерни модела. За жалост всички са на стойност около 1200лв. Деловете са с по-слаби видеокарти, а леновото е супер...

    @V_Simeonov - сега разбирам, че компютъра които си посочил е за офис. За офис е екстра. то всъщност за офис всичко става, стига да няма опцийки като, да се играят игрички в свободното време...



  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #8

    Re:Избор на лаптоп?

    Специално Inspiron-ите на Dell са по-големи дървета от MSI - гадна пластмаса, не особено добро охлаждане. За 900-1000лв. просто забравяш за игри и изобщо не бива това да е критерий при избора на лаптоп. Вземаш офис ориентиран компютър, пък внучето ще цъка каквото позволява машината, а не каквото иска. Аз препоръчвам следните машини: HP Probook 4530s - има различни разновидности с 2-3-4GB RAM, 320-500-750GB HDD и както и с Intel HD Graphics 3000, и с HD6490 - недостатък е кратката гаранция; SAMSUNG NP300V5Z-S01BG - отлични впечатления имам от качеството за тия пари - почти никакви оплаквания от проблеми, приличен хардуер на добра цена, международна гаранция и много прилична батерия; Lenovo IdeaPad Z570Am 59-316599 -много добро съотношение цена/хардуер и по-добра изработка от Idepad Gxxx серията - ако може лаптоп за 1000лв. да се нарече "геймърски" то именно на този най-много му подхожда този епитет; един бизнес модел - Lenovo ThinkPad Edge E520 NZ3HGBM с бърз диск, здраво шаси и матов екран, като единствен недостатък е кратката гаранция от само 1 година.
    p.s.
    За разлика от десктоп моделите i3 и i5, където i3 са двуядрени с HD, а i5 четириядрени без HD, при мобилните процесори, и i3, и i5 са двуядрени с HT, като единственото предимство на i5 е поддръжката на Intel Turbo Boost Technology - това е технология, която при нужда на някои приложения от по-голяма скорост на процесора, автоматично увеличава честотата му, но за сметка на едно(или повече при i7) изключено ядро. Та това което пише при i5-2450M 2.50GHz/3.10GHz е така - имаме две работещи ядра при 2.5GHz или едно работещо ядро при 3.1GHz. Предвид обаче съвременните ОС и приложения, то шанса да се възползва човек от тази функция е много малък - 99% от широко разпространения към днешна дата софтуер се възползва ефективно от многоядрени процесори.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:Избор на лаптоп?

    Още един глас за Lenovo ThinkPad Edge E520. Или HP Probook 4530s и при двата модела може да се закупи допълнителна гаранция към края на първата година.При HP то е по евтина ,но в офиса имаме и двете машини и лично на мен по ми допада Леновото за работа.Говоря за бизнес предложение-игри не играя и не знам как се справя вграденото видео Intel HD Graphics 3000.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #10

    Re:Избор на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    MSI не ти трябва...
    Колко лаптопа МСИ си поддържал или използвал? Или защото са тайландци и ги заклеймяваш?
    За Леново-то съм съгласен. Конфигурацията му с i7 е най-купуваната за 2011г. и е с една от най-добрите оценки за цена/качество/представяне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #11

    Re:Избор на лаптоп?

    Благодаря

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #12

    Re:Избор на лаптоп?

    Здравейте, мога само да ви кажа тези модели с видео карта NVIDIA ги оставете, дават дефект след известно време. Не е непоправимо, но малко след ремонта пак се прецакват. Тъка че само ATI.
    Иначе мога да препоръчам това моделче http://www.technomarket.bg/products/...-x54hr-sx065d, по-слаб процесор но поне читава видео карта, а пък и парите не са лоши.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Избор на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от wire
    Колко лаптопа МСИ си поддържал или използвал? Или защото са тайландци и ги заклеймяваш?
    Не съм използвал, но съм поддържал достатъчно, за да мога да си изградя мнение... Основния им проблем е прегряването(не доброто охлаждане). Не, че няма други с проблеми с охлаждането... но вземеш ли си MSI първото нещо което трябва да вземеш е подложка, защото си му трябва още като нов, затлачи ли се...

    Между другото не познавам и доволен човек с MSI (освен тебе може би). Повечето казват повече няма да си взема такова нещо...

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #14

    Re:Избор на лаптоп?

    За MSI съм съгласен, имал съм и повече неща да ги чуя. Моя нещо се беше прецакал (още в гаранция) в сервиза ми казват дъно. Един месец чакане на дъно. Отивам в сервиза момчето ми показва спецификациите, номера на дъното, това което са получили съвпадат, мойто друго(коренно различно) "special edition" разбираш ли. От там директно ми казаха, че не могат да ми върнат парите и да отида да си избера друг от магазина. И така.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Re:Избор на лаптоп?

    На мен съвет, да НЕ вземам МСИ ми даде човек от гаранционният им сервиз тук.
    Относно АТИ или нВидия - Леновото на което се спрях е с Ати 6370 - 1 ГБ /нямаше ЛЕНОВО с нВИдия като избирах. По принцип съм привърженик на нВидия, заради по-потребителски ориентирания им софтуер за настройки - доста по-елементарно ми се струва отколкото на АТИ.
    За печалните 8***М, че горят е широко известно, но за ПО-НОВИТЕ модели - дали е така?!? Щото чат пат някой споменава да не е нВидия, ама обосновка липсва. Моля който знае, да посочи проблемни модели карти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор на лаптоп
    От geri_68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-08-11, 23:00
  2. Избор на лаптоп
    От pspgamer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-11, 17:44
  3. избор на лаптоп
    От Firefox във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 20:57
  4. Пак за избор на лаптоп
    От shell във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-12-06, 23:05
  5. Избор на лаптоп
    От TIMEX във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 30-07-03, 23:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе