Резултати от 1 до 13 от общо 13

Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    4
    #1

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    <font face="Comic Sans MS"></font id="Comic Sans MS">Може ли някой да ми каже какви са му настройките в OSD менюто, при 1152x864x100Hz или на 80Hz. От както съм го взел този монитор, не мога да го настроя да работи добре в смисъл без да е крива картината, шрифта да е размазан, да не може да седиш пред него повече от 1час защото те заболяват очите и какво ли още не.



    Picture: H/V Position:? H/V Size:?

    Geometry: Sidepin:? Balance:? Keystone:? Parallel:? Rotation:?

    Color: R:? G:? B:? /BIAS R:? G:? B:?

    Advance: Moire:? / Convergence H/V:?

    Special: T-Corner:? B-Corner:? SC:? VL:? VB:? BN:?



    А какво всъщност правят SC(Sub-Con) и BN(Burn-In)?


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    Не са надявай да оправиш размазания шрифт(фокуса). Явно този монитор е здал багажа.

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    ...или опитай да смъкнеш честотата до 75-72Hz - понякога помага, а трепкането не е кой знае какво... тоя монитор на старо ли го взе? виждал съм и друг такъв (и също толкова размазан. а може и видеокартата да подава калпав сигнал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    Napomnia mi za gorkite CTX-cheta vuv virtualen sviat .

    I az sum na mnenie, che ne e mnogo v red. Ako e v garanciq go smeniai, ako e vzet na staro se opitai da go probutash na niakoi bez uliki )) Vse pak, purvo smukni rezoliuciqta i vij kakvo shte stane. Ne se razbira ot posta ti, dali samo na 1152x864x100Hz или на 80Hz e taka...



    XIIID - az shte se samoubiq ako durja 17 inchov na 75! minimum 95 pri 1280x1024x32

    Oshte poveche - rezlika ot 5Hz (80-75) ne viarvam da pomogne tolkova.

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    Aquadark, недей така, самоубийството не е единственото решение, можеш просто да се увреждаш бавно, работейки на 17" в 1600х1200 без микроскоп )

    IMHO трепкането повече изнервя, докато лошия фкус наистина разкатава очичките от взиране...

    а 1152х864 си е смислен режим за 17"-ка, 1024х768 не става.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    CRASHOVERRIDE споменава в темата за 19" на http://setcom.bg/news/forum_lite/top...?TOPIC_ID=5444 , че има такъв монитор...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    4
    #7

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    А дали може да е от видео картата. Тя е nVIDIA GeForce2 MX200 64MB. Монитора е чисто нов. Купих го преди Нова година от MOST и ще бъде втория който ще сменям. Предишния беше още по зле в смисъл картината беше провиснала и не можеше да се изправи. Явно цялата им партида е такава.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    четох преди около година (в-к 'компютри'), че някои MX (споменаваха се gbyte и msi например) имали някаква джаджа да щади околните компоненти от смущения и тя влошавала фокуса, та можело да се демонтира... но не знам RAMDAC да може да криви геометрията, та доста вероятно е самия CTX да не бива... пробвай на друга машина, с друг кабел?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #9

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    Значи в работата съм по 12 часа на такова животно и от опит знам, че максимално добре е на 1024х768 100Hz задължително, като изкривяванията по края на кинескопа не могат да се изчистят. По едно време се беше разфокусирал (мътно петно в средата на екрана) и го оправиха уж, но в края си останаха мътни гадории. Също много държи да му се инсталира гадния драйвер.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #10

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    при мен от 2 години си държи 1024x768x100Hz и няма грижи - ако шрифта е размазан това не говори добре - мисля че грижата не е в настройките...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #11

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    Баси кви са тея проблеми?!При мен никога не е имало такова нещо...Аз го държа моя на 1280х1024х32@85Hz и никога не е ставало така!Ако е толкова зле им го върно по-добре.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    4
    #12

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    А да не би да е някякво менте ? Вашите монитори съвпадат ли с тези, които могат да се видят на сайта на CTX или в User Manual-а, в смисъл - по дизайна на кутията.!? Защтото моя - НЕ. Формата на копчетата е различна , логото на CTX е от ляво и ...

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    4
    #13

    Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F

    А да не би да е някякво менте ? Вашите монитори съвпадат ли с тези, които могат да се видят на сайта на CTX или в User Manual-а, в смисъл - по дизайна на кутията.!? Защтото моя - НЕ. Формата на копчетата е различна , логото на CTX е от ляво и ...



    ... и все пак някой ще ми каже ли с какви настройки е ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За притежателите на LG LW4500
    От Dominator във форум LG телевизори
    Отговори: 50
    Последно: 30-03-12, 01:19
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-01-12, 16:41
  3. Отговори: 2
    Последно: 01-02-11, 11:40
  4. До притежателите на Motorola V3 Razr Black (проблем)
    От aurin във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-06, 17:11
  5. Въпрос към притежателите на ECS K7VTA
    От Eddie във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 28-02-03, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе