Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Регулатор за Вентилатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    6
    #1

    Регулатор за Вентилатор

    Може ли някой да ми каже къде и за колко се намират регулатори за оборотите на вентилатори.

    10x in advance!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Регулатор за Вентилатор

    Namira se v Mainboard Monitor 5!!!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #3

    Регулатор за Вентилатор

    da i az tarsq no nqma. naprawih si sam - s potenciometri ot 0 do 70-130 oma stava nomera. edin pat e.

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Регулатор за Вентилатор

    A be po-dobre si e softwearno.Shto da sasipvash prednite paneli

  6. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #5

    Регулатор за Вентилатор

    Drugo si e da sa otpred regulatorite - faca! - nqma duma!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #6

    Регулатор за Вентилатор

    Аз си направих електронно регулиране - сиреч автоматично повишаване на оборотите според темературата( и намалявяне като падне, де!). Ако някой иска схема да ми пише !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #7

    Регулатор за Вентилатор

    ia takiwa shemi, no i te ne sa naj-udachnoto reshenie. tomshardware i ferra.ru sa pisali po tezi waprosi..

    spord men rychnoto e best, zashtoto kogato iskam da e tiho, moga da kontroliram wednaga.



    imam 2 reguliruemi venta - na diskowete i otzad na kutiqta. za po-tiho sam mahnal wsqkakwi reshetki, za da ne cepqt wazduha da swiri samo.

    danoto na kutiqta e postlano s 2 reda gaba, a pcto otgore sedi zavito s odeqlo.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    6
    #8

    Регулатор за Вентилатор

    Aman ot *****i.

    Ako bqh pisal, 4e iskam da 4eta gluposti za MBM, dobre, ama az pitah de ima potenciometri.

    Ina4e i az znam ko mi trebe (potenciometyr 5W, 100 Oma), ama go nqma.

    Molq za postowe samo ot hora, koito mogat da mi da mi kajat kyde gi ima wyw Varna.

    10x in advance

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    2
    #9

    Регулатор за Вентилатор

    Мдаааа и как става софтуерно регулирането на оборотите на кой да е вентилатор????

    Zettle мноо ти са моля би ли ма светнал по въпроса ама ако може с халогенова крушка - кое дъно го поддържа, кой производител на вентилатори??? В краен случай може да дадеш и некой линк та да прочета.

    Интересно ако ставаше по софтуерен път защо толкова будали си купуват такива регулатори или си ги правят сами-може би само заради гъзарията????

    Смачкай със знания по-простичките люде.


  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #10

    Регулатор за Вентилатор

    На теория SpeedFan регулира оборотите на вентилатора според температурата, но само за някои платки.

    http://www.almico.com/speedfan.php


  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #11

    Регулатор за Вентилатор

    Basileus, ima kraj kofite za smet - tarsi za stari izhwarleni TV, radia i t.n.

    w tqh ima extra sa

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #12

    Регулатор за Вентилатор

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Dedowiq


    Мдаааа и как става софтуерно регулирането на оборотите на кой да е вентилатор????

    Zettle мноо ти са моля би ли ма светнал по въпроса ама ако може с халогенова крушка - кое дъно го поддържа, кой производител на вентилатори??? В краен случай може да дадеш и некой линк та да прочета.

    Интересно ако ставаше по софтуерен път защо толкова будали си купуват такива регулатори или си ги правят сами-може би само заради гъзарията????

    Смачкай със знания по-простичките люде.



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    ?A be ti da ne si se registriral samo za da me opliuesh????[:-bigeyes2]

    Ne moga da ti kaga dali stava tarikatluka shtoto ne moga da izmeria na ruka Oborotite na Ventilatora...ako se viarva(a bi sledvalo)na tova koeto pishe v Bios-a , to znaci raboti!?




  16. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #13

    Регулатор за Вентилатор

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Basileus


    <font color="red">Aman ot *****i.</font id="red">

    Ako bqh pisal, 4e iskam da 4eta gluposti za MBM, dobre, ama az pitah de ima potenciometri.

    Ina4e i az znam ko mi trebe (potenciometyr 5W, 100 Oma), ama go nqma.

    Molq za postowe samo ot hora, koito mogat da mi da mi kajat kyde gi ima wyw Varna.

    10x in advance

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Ufff pisna mi ot nedovolnici...opitvam se da pomogna"hrani kuce da te lae"a ti me pravish tuka na gus.................................

    Kato ne te interesuva kakvo sum ti napisal bilo to viarno ili greshno?!prosto ne go ceti i ne mi obrushtai vnimanie...za kakvo ispisa takuf post?Prez tova vreme mogeshe da si nameril niakoia statia po vuprosa?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    6
    #14

    Регулатор за Вентилатор

    Мили ми малоумнико Zetle,кажи ми, много ти съ мола, де има статии, в които се казва де се намиргат такива регулатори във Варна.



    Аз ако исках да сглобявам и поя, 6тях да си направя.



    Дразня се, защото всеки път, когато видя, 4е има нов отговор на пост-а ми, се налага да си губя времето да ти 4ета ненормалните разсъждения.



    И шъ тъ замолгам да ми кажеш га си мъ ранил, 4е да наглееш по този на4ин.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #15

    Регулатор за Вентилатор

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Dedowiq


    Мдаааа и как става софтуерно регулирането на оборотите на кой да е вентилатор????

    Zettle мноо ти са моля би ли ма светнал по въпроса ама ако може с халогенова крушка - кое дъно го поддържа, кой производител на вентилатори??? В краен случай може да дадеш и некой линк та да прочета.

    Интересно ако ставаше по софтуерен път защо толкова будали си купуват такива регулатори или си ги правят сами-може би само заради гъзарията????

    Смачкай със знания по-простичките люде.



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    още първото ми дъно имаше такава функция - ASUS P3BF, можеш да си нагласиш на каква температура на CPU-to да се намалят оборотите на CPUFAN-a, или дори да се изключват

    много се кефих, защото когато бях в Инет вечер, CPU-то работеше на около 35-36 градуса без да върти перката, и компютъра беше абсолютно тих, за разлика от сегашната ми прахосмукачка

    до колкото знам почти всички ASUS дъно я имат тая функция - QuietFAN, за друг производител не съм сигурен - просто трябва да се провери...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 10-12-09, 12:11
  2. Вентилатор
    От tristen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-06, 22:58
  3. Тих вентилатор
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-01-06, 11:03
  4. Отговори: 1
    Последно: 29-07-03, 13:09
  5. HDD и вентилатор?
    От Penta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-03, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе