Резултати от 1 до 5 от общо 5

Термостат-регулатор за тяга на котел за твърдо гориво

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1

    Термостат-регулатор за тяга на котел за твърдо гориво

    Здравейте,
    Имам локално парно на твърдо гориво. Имам монтиран подобен ТЕРМОСТАТ-РЕГУЛАТОР ЗА ТЯГА ЗА КОТЕЛ НА ТВЪРДО ГОРИВО. За съжаление на втората година от монтирането му, той спря да работи. Незнам за причината.
    Наистинали тези термостати са еднодневки или аз нещо не съм направил както трябва?

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #2

    Re:ТЕРМОСТАТ-РЕГУЛАТОР ЗА ТЯГА ЗА КОТЕЛ НА ТВЪРДО ГОРИВО

    Не вярвам да е повреден.Говорим за термостата,който опъва една верига, закачена за долната клапа на котела ,от където влиза въздух.Ако става въпрос за същото - значи само трябва да се регулира вратичката спрямо термо главата,вероятността да е повредено това устройство е малка.Моя котел е италиански термостата е чешки - 7,8 години няма какво да се развали -чехите работят грамотно.Регулира се за 5 минути,няма и толкова.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #3

    Re:ТЕРМОСТАТ-РЕГУЛАТОР ЗА ТЯГА ЗА КОТЕЛ НА ТВЪРДО ГОРИВО

    Знам че се регулира за 5 минути, но моя просто не иска да реагира на никаква температура. Има ли начин да се тества без да се маха от котела?
    Утре може и да постна няколко снимки.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:ТЕРМОСТАТ-РЕГУЛАТОР ЗА ТЯГА ЗА КОТЕЛ НА ТВЪРДО ГОРИВО

    Може осезателят да е паднал встрани покрай изолацията на котела.От регулатора до вътрешната водна риза има тънка тръбичка с газ,ако можеш вдигни горният капак на котела и трябва да видиш осезателя закрепен отгоре,ако е там -и не работи остава да е прекъсната тръбичката -тогава вече трябва нов термостат.
    Тества се като всеки термостат - нагряваш осезателя...примерно със запалка,при добре регулирана верижка би трябвало да затвори клапата долу.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Re:ТЕРМОСТАТ-РЕГУЛАТОР ЗА ТЯГА ЗА КОТЕЛ НА ТВЪРДО ГОРИВО

    Може наистина да е повреден, техника е все пак. Какво по-добро тестване от работните условия? Може би лош късмет

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на котел на твърдо гориво
    От freakobg във форум Отопление
    Отговори: 103
    Последно: 13-10-15, 21:10
  2. Котел на твърдо гориво
    От Sergey Savelev във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-15, 15:26
  3. Продавам котел на твърдо гориво 50 кв.
    От taurus75 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-12, 12:06
  4. Продавам котел на твърдо гориво
    От ivaylo_y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 14:20
  5. Котел на твърдо гориво
    От gorles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе