Резултати от 1 до 5 от общо 5

Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

    Здравейте,

    имам гореспоменатата рам (2х2ГБ) и след доста тестове и ново видео установих че едната плочка не работи като хората. Странното е че тестовете (Memtest86+ и Windows Memory Test (вин7)) не дават грешки. Проблема се симулира най-лесно с 3дмарк11. С едната плочка всичко е на 6 и тестовете си минават успешно, с другата блокира всеки път или без явна грешка или казва че видео драйвера е забил (Радеон 6870). Дъното е Гигабайт GA-P55-UD3L v2.3 с процесор i3 530. Мисля че имам шанс да върна стоката в магазина все още но искам да се подготвя солидно в доказването на проблема.

    Някой имал ли е подобни преживявания и евентуални решения?

    Благодаря предварително

    пс. на Win7 extended memory test-a зависваше на 21% и на двете плочки - чаках го около 1 час да мръдне и не го дочаках...на standard всичко уж било наред...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

    едно време и аз имах проблем с моя i530 на дъно .... ха сега де, какво беше дъното не помня, Gigabyte, ама какъв... няма значение

    имах 2*2 плочки а-дата, които рестартваха компа спонтанно

    смених ги с 2*2 super-t и всичко беше наред

    доказва се с демонстрация, паметта е едно от най-претенциозното и недоказуемо нещо, нито се вижда да е изпушила, нито да я разглобиш.... само с демонстрация

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re:Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

    Ясно, сега видях че платих за тази рам 90 евро, а сега е 20...мисля че просто ще отида в магазина и ще си купя друга плочка....няма да казвам дали не си купих нова видео карта покрай тоя проблем...мерси за инфото...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #4

    Re:Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

    Проблемите с паметта не могат да се диагностицират с точност със софтуерни средства. Ако искаш да я сменяш отиваш и им казваш при коя програма забива и прочее, би трябвало да приемат доводите ти. Това, че Memtest86+ не дава грешка не е показателно. Проблема е, че на едно дъно една памет може да забива, а на друго да е ок и съответно може да ти кажат, че проблема е в тебе. Предполагам пробвал си да слагаш на друг слот, да чистиш слотовете и прочее...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re:Corsair CMX4GX3M2A1600C9 - проблем с едната плочка

    Оправихме се, не че не си купих нова но и старата ми смениха така че сега са 8 вместо 4 гигабайтите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам плочка 1GB DDR2 800 A-DATA
    От krpetrov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-10, 17:09
  2. Едната тръба от компресора замръзва
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 22
    Последно: 05-09-10, 07:52
  3. Купувам 1GB DDR400 RAM на 1 плочка
    От Osvaldo във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-09, 11:50
  4. Sell: 2 машини, едната е и с монитор.
    От Eistee във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-06, 17:01
  5. Отговори: 2
    Последно: 24-02-06, 12:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе