Резултати от 1 до 7 от общо 7

Питане за батерия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #1

    Питане за батерия

    Здравейте. Не знам дали пиша на точното място, но този раздел ми се стори най близко до въпроса ми. Имам винтоверт Спарки на който си му бяха заминали батериите. Купих си нови елементи 3400 mAh, като старите бяха 1200 mAh и ги смених. Зарядното е от бързите - output 15 V 2A и за около час зареждаше старите батерии, сложих едната батерия снощи и изчаках да се зареди и да светне зелено лампичката. Зарежда се около 3 часа някъде, на като я смъкнах от зарядното беше доста гореща. Въпросът ми е на какво се държи това загряване на батериите? На презареждане ли?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Питане за батерия

    Нормално е да е гореща. Всички батерии, като се зареждат се загряват. Като се заредят почват да греят още повече и това може да се ползват за определяне края на заряда.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3

    Re:Питане за батерия

    От един тип ли са батериите? Да не си сложил Li-ion.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #4

    Re:Питане за батерия

    От един тип са - NiCd...Не знам дали има някакво значение, че жената се спъна по едно време в зарядното и батерията се изключи, че я включих отново. От страни на зарядното има едно копче, не знам какъв му е смисълът, но като сложа батерията трябва да го натисна, че да започне да зарежда. Дори и за момент да си извадил батерията и да я сложиш пак на зарядно, не зарежда, докато не натиснеш копчето...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Питане за батерия

    Здравейте, реших да ползвам темата за да задам моя въпрос:
    Батерия от винтоверт Метабо - NiCd, 12v, 10 елемента по 1,2v. От поне 4 години е повредена, на зарядното го изписва. 4 от елементите имат 0,6 - 1 волта, останалите - нула. Означава ли, че тези 6 елемента са повредени?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #6

    Отговор: Re:Питане за батерия

    Да, повредени са.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Питане за батерия

    и тези с 0,6- 1V също най-вероятно са заминали... За NiCD елементи не е добре да падат под 1V. При 1,1V се водят разредени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смесителна батерия
    От GalinRachev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-13, 20:25
  2. продавам батерия за HTC S 620
    От ferrarif1 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-01-11, 21:00
  3. Батерия за GSM
    От vanko68 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-03-10, 23:32
  4. Батерия.......
    От mxkolev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 29-07-04, 10:19
  5. Li-Pol батерия !
    От mxkolev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-03, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе