Резултати от 1 до 12 от общо 12

Батерия.......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1

    Батерия.......

    Батерията на апарата ми Сименс Ц35 си изживя живота /3 години / и си купих нова Литиево-йонна 850 милиампера, старата бе6е 500 милиампера Никел-метал -хидрид. О4акваше се новата да издържа пове4е отколко издуржаше оригиналната но на практика поне след първите и 2 заряда / по 14 4аса/ издържа само 4 дни ! Това нормално ли е или да ходя в магазина да я сменят !?!?

    Благодаря ВИ !

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Батерия.......

    Напълно нормално за това поколение (и марка) телефони.[]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #3

    Батерия.......

    Не съм съгласен със Pat. Неговото мнение по-скоро прилича на заяждане и не помага с нищо за разрешаване на проблема.

    А сега по същество:

    Има два варианта:

    1. Вероятно е да си станал жертва на нагли търговци които са ти продали скапана батерия поради факта че няма как да установиш това в момента на покупката.

    2. Не съм 100% сигурен, но предполагам че C35 просто не е направен да работи с литиево-йонна батерия или поне не точно тази (освен ако не е оригинална на Siemens). Такива проблеми се забелязват и при SL45 ако се използва голяма (като капацитет) литиево-йонна батерия, която не е оригинална. За разрешаване на проблема е нужно да се преконфигурират стойностите за батерията съхранени в EEPROM-а на телефона. За съжаление това не е прост процес и съществува риск от неправилно конфигуриране, което да направи телефона неизползваем поради неработоспособност на батерията независимо от нейния вид.

    Ето и необходимия софтуеър:

    Siemens EEPROM tool by Skylord за backup на EEPROM-а в случай че нещо се обърка и разбира се Siemens Tool 1.3 за самото преконфигуриране на настройките за батерията. В архива се съдържат някои готови конфигурации.

    <font color="red"><s>Внимание!!! Siemens Tool 1.3 не работи с WinNT/2k/XP!!!</s> Работи!!! Моя грешка!!!</font id="red">

    Най-подробно описание на всички показатели и тяхното значение може да се намери в тази статия тук . За съжаление в момента този линк е недостъпен, а аз не мога да намеря негов backup. Като алтернатива може да използваш тези тук и тук .



    <font color="red">[EDIT]

    Съжалявам, че отговорът изглеждаше непълен в началото, имах проблем с връзката към форума.

    Допълнено.

    [EDIT]</font id="red">

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Батерия.......

    @barev

    Не се заяждам, говоря от личен опит. Не се занимавам с преконфигуриране на EEPROM, но няколкото gsm апарата които съм имал от този и сродни на него модел - C35. M35i, че и от по-новите - C55, A50, А55 - не издържат повече от 4-5 денонощия с Литиево-йонна 850 батерия. ( При нормално натоварване) Не вярвам всичките да са били дефектни [] при условие ,че съм ги купувал само от оторизирани магазини - първа ръка.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Батерия.......

    @Pat,

    Зареждането на една Литиево-йонна батерия е много специфичен процес и той се различава силно от заряда на NiCd и никел метал хидридните акумулаторни батерии. Ако апарата не успее правилно да "разпознае" поставената му батерия, той не успява и да я зареди правилно и докрай.

    За спецификите на Li-Ion и Li-Pol батериите може да се прочете повече тук:

    http://www.ixbt.com/mobile/review/lipol.shtml

    Така, че Барев е прав.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Батерия.......

    OK, [] съгласен съм! Но така или иначе, без допълнително бъзикане с телефона резултатта е този който казвам. Батерията не е дефектна ! - А, точно това е въпроса на mxkolev [] Едва ли някой ще му я смени, защото телефона му не я разпознавал коректно, т.е. и да я сменят с друга от същия тип - резултата няма да се промени без да пипа телефона.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Батерия.......

    Така е! Хич да не се и надява. А и 4 дни не са малко. Даже и да не му се зарежда напълно или да я дозарежда, без да е била напълно разредена за тези батерии това не е опасно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Батерия.......

    @barev какво искаш от 800 mAH батерия - 10 дни живот- няма такъв телефон с такава батерия

    нокиата 3310 на жена ми и сложих литиево йонна 1100 mAH и какво от 3 дни сега издържа 5

    при условие че HiMH бе н 650 mAH

    телефона си дърпа ток и това че батерията е по-голяма ( по написано ) не означава че е толкова

    след няколко заряда от 1110 е станала сигурно 800

    така са litievo-jonnite батерии



    пример батерии 2300 , след няколко заряда са 1700, и не мърдат - говоря за NiMH

    а ако са литиево йонни - забрави - още по зле

    @lupus цикъла на заряд на литиево йонните батерии наистина е различен ( зарежда и разрежда постояннно в цикъл 1.3 ), докато запълни капацитета докрай, обаче ако апарата не поддържа такива батерии - тоест няма електоника за заряд на литиеви батерии - след 15 мин. ще каже че са заредени и батерията ще издържи едва 6 часа и за 1 месец ще замине.

    Да се надявам че съм бил изчерпателен и ясен

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Батерия.......

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@lupus цикъла на заряд на литиево йонните батерии наистина е различен ( зарежда и разрежда постояннно в цикъл 1.3 ), докато запълни капацитета докрай, обаче ако апарата не поддържа такива батерии - тоест няма електоника за заряд на литиеви батерии - след 15 мин. ще каже че са заредени и батерията ще издържи едва 6 часа и за 1 месец ще замине.

    Да се надявам че съм бил изчерпателен и ясен



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*28/07/2004*:* 11:15:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="red">Написаното е напълно погрешно!</font id="red"> Ако ми посочиш източника съм готов да се извиня веднага.Този метод, наречен реверсивен (2:1 заряд-разряд) се използва при NiCd и NiMH акумулаторите.

    Повече подробности тук:http://www.ixbt.com/mobile/battery-charge.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #10

    Батерия.......

    Не съм казал, че трябва да издържа 10 дни, пък и честно казано не разбирам от батерии. Но всичко което съм написал относно телефона е 100% вярно. Към поста съм приложил и 2 (+1 недостъпна в момента) статии от руските ни приятели, които подкрепят моето твърдение. Не искам да обиждам или засягам никого, но трябва да се съгласите, че менния от типа "М да, кофти, преебан си и нищо не можеш да направиш", дори и да са верни не помагат особено на този, който търси помощ. Аз публикувам само информация за неща тествани лично от мен или поне цяла тълпа руснаци. [:D]

    Така че мхколев може да избира сам, или продължава да използва батерията по досегашния начин, или ако има време и желание може да се опита да подобри експлоатацията й.

    Това е. Надявам се да съм бил полезен с нещо.

  13. 666
    666 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    161
    #11

    Батерия.......

    Чудя се как може въобще да се обсъжда такова питане. Издръжливостта на ВСЯКА телефонна батерия зависи от куп неща, като: покритие на оператора, настройки и техническо състояние на телефона, ВРЕМЕ на разговорите /най-важното/и т.н. А никъде не видях да се споменават подобни параграфи, така че каквото и да се каже, без да се вземат предвит горните неща е чесане на езиците /или пръстите/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Батерия.......

    @Barev извини ме за резкия тон

    не исках това да постигна, реагирах достабурно , което вече усещам , а явно много преди това , се е забелязвало, но аз не го виждах

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за батерия
    От nobreak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-12-16, 17:51
  2. дел 5110-батерия
    От adak във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 25-07-11, 16:17
  3. Батерия за GSM
    От vanko68 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-03-10, 23:32
  4. батерия за лаптоп
    От black howk във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-07, 19:10
  5. Li-Pol батерия !
    От mxkolev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-03, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе