Резултати от 1 до 7 от общо 7

Съвет за ъпгрейд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #1

    Съвет за ъпгрейд

    Миналата пролет сина ми купи GTX 260 на мястото на радеон 850ХТ за по-стария компютър дуолкор 3.40 ghz. с цел игри, но процесора изнемогва на тази карта. Та донякъде питането ми е само дъното процесор да се сменя /захранването е 450w фортрон или и кутия и ново захранване. Освен за игри ще има още 4 принтера и се ползва за фотошоп.
    И още струва ли конфигурация с процесорите на AMD иначе са по-евтини?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Съвет за ъпгрейд

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    И още струва ли конфигурация с процесорите на AMD иначе са по-евтини?
    За новите AMD-та са чуват добри отзиви и като производителност почти догонват i7, за жалост обаче ги догонват и като цени
    http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...120+Eight-Core 384 лв
    http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...150+Eight-Core 470 лв

    По-бързите модели имат консумация над 100W така, че не знам дали 450w fortron ще стигне...


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Съвет за ъпгрейд

    nVidia картите са по-процесорозависими, но ми се иска да коментираме как точно е установено, че процесорът "издъхва" с това видео, какво точно значи този термин, какъв е точно процесорът, и какво общо имат инсталираните 4 принтера

    glowndark, булдозерите не бих казал, че догонват i7-2600, а по-скоро леко изпреварват i5-2500, което е доста различно

    когато и АКО започне да се оптимизира софта за булдозера и/или излезе windows 8, тогава ще видим някакъв прираст в ефективността на FX, дотогава е безумие да се наливат пари в по-бавна и по-скъпа платформа

    P.S. разделям темата, за да не цапаме за оптималните машини...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Съвет за ъпгрейд

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    когато и АКО започне да се оптимизира софта за булдозера и/или излезе windows 8, тогава ще видим някакъв прираст в ефективността на FX, дотогава е безумие да се наливат пари в по-бавна и по-скъпа платформа
    Като се има в предвид че са 8 ядрени с 12 кеш , срещу 4 ядрен с 6MB кеш - трудно бих приел ззключението че "Изпреварва",
    на всичкото отгоре и заводски клокнати.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Съвет за ъпгрейд

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Като се има в предвид че са 8 ядрени с 12 кеш , срещу 4 ядрен с 6MB кеш - трудно бих приел ззключението че "Изпреварва",
    на всичкото отгоре и заводски клокнати.
    обърни внимание на факта, че едно "ядро" на булдозера не е това ядро, което се влага в конвенционалния смисъл на "ядро"
    това са далеч по-скоро 4 ядра с НТ, отколкото 8 дискретни обособени ядра

    кешът има значение за някои неща, като игрите не са от тях

    не разбирам какъв смисъл влагаш в "заводски клокнат процесор". ако се съгласим с твърдението, че i5-2500 е "заводски клокнат" i5-2300, тогава "ОК"

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Съвет за ъпгрейд

    Абе тя графиката в общи линии показва къде е булдозера спрямо i7 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...150+Eight-Core

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #7

    Re:Съвет за ъпгрейд

    Ако ще ползваш фотошоп, погледни това

    А това е адресът на теста, където има и на други програми - http://www.anandtech.com/show/4955/t...x8150-tested/7
    + това fx 8150 харчи със 100W повече от i7 2600k.
    Аз имам 2600k със 560 Ti. За игрите не мога да се оплача, а фотошопа още не съм го натоварил както трябва.
    Което и от двете да вземеш, вземи дъно, което поддържа отворените процесори. И си вземи захранване поне 750W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпгрейд
    От zeebo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 21:01
  2. Ъпгрейд
    От carpangler във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 28-04-12, 19:28
  3. Ъпгрейд на комп
    От dj_didaka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-09, 09:19
  4. Съвет - ъпгрейд с нов процесор
    От Arthur Dent във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 32
    Последно: 18-05-09, 23:29
  5. Windows ME и ъпгрейд на IE?
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-06, 15:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе