Резултати от 1 до 5 от общо 5

Windows ME и ъпгрейд на IE?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Windows ME и ъпгрейд на IE?

    Ще има ли някакъв проблем, ако стандартния IE5.5 на уиндоус милениум се ъпгрейдне на IE6? Нямам опит с милениума и затова рекох да попитам преди да действам. Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Windows ME и ъпгрейд на IE?

    Разбира се, че няма да има проблем. Действай смело. Лошото при МЕ е, че е малко тромав и е лоша поддръжка на драйвери и други дреболии. Иначе, не е лош като ОС.
    В него си има PnP, хем е 98, хем разпознава флаш памети автоматично.
    Проблем с ъпгрейд на ИЕ няма да има.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: Windows ME и ъпгрейд на IE?

    Разбира се, че може даже е желателно, но като слагаш IE6 трябва да сложиш и кръпките към IE6. И на мен ми предстои да я правя тая операция даже мислех да попитам знае ли някой къде могат да се намерят всички пачове, ъпдейти и прочее на IE6 на едно място за да не ги търся по дискове?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    Re: Windows ME и ъпгрейд на IE?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Лошото при МЕ е, че е малко тромав и другата му лоша страна е лошата му поддръжка на драйвери и други дребни неща. Иначе нне е лош като ОС.
    Не съм го ползвал дълго поради факта, че за драйверите на практика трябва да разчиташ на добрата воля производтеля; и при мен беше тромав, но считам, че е точно заради драйверите и тяхната липса; иначе съм виждал лаптоп с пре-инсталирам МЕ да се движи като пъргав 98 с почти функционалността на ХП. според мен липсата на драйвери е принципно проблемът, но ако някой (или задружно) успеем да сглобим тема за МЕ, може да е много удобна за един клас морално остаряващи машини.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Windows ME и ъпгрейд на IE?

    МЕ иска ресурс, не е подходящ за слаби машини. Уин 2000 или още по-добре ХР имат оптимизиран код за почти всички процесори, докато при МЕ-то не е така. Някъде може да работи добре, а на друг подобен комп да се влачи. Приложението му е строго индивидуално и се препоръчва само за специалисти познаващи в детайли 98 и 2000 и нагоре ОС. Това е хибрид мжеду две коренно различни по качество ОС. Инвестицията в него не си струва, въпреки, че има компютри, където инсталирането му е отлично решение.
    -------

    Може би този http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27559.0.html уиндоус е по-удачен за слаби машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпгрейд
    От zeebo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 21:01
  2. Ъпгрейд
    От carpangler във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 28-04-12, 19:28
  3. Съвет за ъпгрейд
    От GMIR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-02-12, 16:13
  4. Ъпгрейд на комп
    От dj_didaka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-09, 09:19
  5. Ъпгрейд на машината
    От Greendragon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-08, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе