Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Коментар за конфигурация.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1

    Коментар за конфигурация.

    Дойде време да помисля за смяна на компютъра. Става въпрос за декстоп конфигурация. Не разбирам от тези неща, но по прочетох тук там и съставих нещо, което ще помоля разбиращите да изкажат своето мнение и ако трябва да коригират със съвети. Машината няма да се използва за игри, а за работа.
    Дънна платка - ASROCK H61M-HVS
    Процесор - I5-2500K /3.3G/6MB/BOX/LGA1155
    Памет - 2X4G DDR3 1333 A-DATA 1.35V
    Видеокарта - nVIDIA Quadro 600
    HDD - Hitachi's 500 GB DeskStar Monster
    Кутия (захранване) - не съм наясно, но мисля че трябва да бъде със захранване поне 450W (моля за съвет и за кутията като модел)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Коментар за конфигурация.

    Кутия каквато си харесаш, захранване поне 450W МАРКОВО. И си готов. Предполагам компютъра ще се ползва за графична работа, така, че си струва видеото..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #3

    Re:Коментар за конфигурация.

    Използването за работа не означава, че няма да харчи повече ресурси от игрите Пиши горе-долу какви програми използваш, за да те ориентираме по-добре. Захранване от 450В няма да ти стигне, поне 650В, за да нямаш проблеми по-нататък. Дъното не става, според мен. Вземи си нещо с усб 3.0, 4 слота за памет и лан 1мб. Няма да дадеш чак толкова повече пари, но поне няма след година да купуваш ново. За видеото не разбирам много , но за тези пари GTX 550 Ti или GTX 560 май ще е по-добре.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Коментар за конфигурация.

    процесорът К е отключен за клокване, а дъното Н не позволява клок, така че реши:

    ако ще клокваш - дъно Z
    ако няма да клокваш - процесор без К

    дали quadro или 550/560 зависи само от това за какво ще ползваш видеото - дали за игри или за CAD/CAM

    450W марково захранване е предостатъчно за такава конфигурация без клок и без накачулване на 3-4 харда, оптики и т.н.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #5

    Re:Коментар за конфигурация.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    поне 450W МАРКОВО
    Може ли конкретно предложение?
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    процесорът К е отключен за клокване, а дъното Н не позволява клок, така че реши:
    Да приемем, че може да се направи клок?! Каква комбинация да съставя?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Коментар за конфигурация.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Може ли конкретно предложение?Да приемем, че може да се направи клок?! Каква комбинация да съставя?
    FORTRON FSP500-60APN 80+ 500W, rev.2.0, Active, 120mm fan
    Захрaнване FORTRON 500W HEXA+ 500P, 120mm

    Сега като се замисля маи 500W е по-добре. Разликата в цената е по-малко от 20 лв, а ще имаш и аванс за в бъдеще...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Коментар за конфигурация.

    примерно Gigabyte Z68MA-D2H-B3

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #8

    Re:Коментар за конфигурация.

    След съветите Ви, обобщавам нещата така:
    Дънна платка - Gigabyte Z68MA-D2H-B3
    Процесор - I5-2500K /3.3G/6MB/BOX/LGA1155
    Памет - 2X4G DDR3 1333 A-DATA 1.35V
    Видеокарта - nVIDIA Quadro 600
    HDD - Hitachi's 500 GB DeskStar Monster
    Кутия (захранване) - FORTRON FSP500-60APN 80+ 500W, rev.2.0, Active, 120mm fan
    Ако към съветите за конфигурацията добавите и от къде може да се купи най-изгодно, ще бъде страхотно...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Коментар за конфигурация.

    предвид гоненето на максимални резултати няма да е зле и да смениш паметта от 1333 на 1600

    за мен лично 500 хард ми се вижда относително малък, освен ако нямаш някой друг външен 1 или 2 ТВ, но тук нещата са много деликатни предвид високите цени понастоящем и решението е изцяло твое, и бюджетно съобразено...

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #10

    Re:Коментар за конфигурация.

    Ще ми предложил ли читава памет от тази която казваш, както и по голям диск?

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Коментар за конфигурация.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ако към съветите за конфигурацията добавите и от къде може да се купи най-изгодно, ще бъде страхотно...
    От мен За колеги от форума отстъпка. Но нямам A-DATA памет, другото е налично

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #12

    Re:Коментар за конфигурация.

    С това дъно забрави за максимален овърклок. Gigabyte се изложиха доста с овърклок възможностите на 1155 дъната и за тази цел се препоръчват дъна ASUS и AsRock, като AsRock Z68 Extreme3 Gen3 е с отлично съотношение цена/възможности. Захранването също е силно препоръчително да се смени с по-качествено и да не се пести именно от него. Corsair, Seasonic, Coolermaster(без Elite Power и eXtreme Power) са за предпочитане. За паметта - 1600MHz 1.5V е оптималното решение, а дали ще е A-DATA, Corsair или Exceleram не е толкова важно. Това Quadro е много нисък клас - от рода на GT 430 1ГБ и не виждам смисъл от него - нужно е само за изключително тежки 3D модели, иначе една геймърска nVidia ще върши същата работа, без да даваш 300лв. за нисък клас. Не е чак такава голяма разликата, освен ако не работиш наистина тежки проекти, но тогава надали ще се целиш в този ценови клас.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #13

    Re:Коментар за конфигурация.

    Предполагам, колегата FearMe имаше предвид избора на памет на 1600 MHz с поддръжката на XMP профил. Преди активирането му в BIOS паметта се разпознава като 1333 MHz, но след активиране на XMP, необходим при оувърклока, I5 2500K литва на 4.8 MHz, дори с боксовият си охладител. Поне при мен е така.
    Аз съм с Corsair Vengeance 2х4 GB DDR3 1600 kit.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re:Коментар за конфигурация.

    Людмил, би ли дал пример за конкретно дъно и видео за което споменаваш?!

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Коментар за конфигурация.

    ASUS са доста претенциозни откъм памет, а този ASROCK, за който говориш, е фантастичен, но и доста по-скъп

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коментар и препоръка за 3D TV
    От andro69 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 23:39
  2. Коментар и мнение за TOSHIBA 46TL838 G
    От thpetkov във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 12:17
  3. Коментар за ПЦ система
    От А.Петров във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 20-12-06, 13:30
  4. без коментар
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 05-03-03, 19:49
  5. Отговори: 26
    Последно: 14-06-02, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе